מדע וסביבה

מדע וסביבה / רחל שאבי - כ"ה תשרי התשפ"ב, 20:08

בראשית

זה לא מניח להם. לא יכולים לעבור ככה לסדר היום • בניסיון להבין זאת הם בנו את המכונה הגדולה והיקרה ביותר בעולם • טובי המוחות בעולם מאלפי מוסדות ומכוני מחקר עושים הכל כדי לשער, לגלות ולהוכיח - תיאוריה בלי חורים! • כזו שתסביר ותאחד את הכל • שתהיה מסוגלת לענות על השאלה...

מדע וסביבה / מערכת האתר - כ"ו אב התשפ"א, 17:33

גל החום העולמי רושם שיאי עולם

התחממות גלובלית או צירוף נסיבות? בעוד חלק מהמדענים חולקים על הסיבות לגלי החום בשנים האחרונות, באים נתוני המדידה בכל העולם ומצביעים על התפרצות של גלי חום בשנים האחרונות • מה צפוי בתחום זה בגאולה האמיתית והשלימה • האם גלי חום גבוהים יותר יכולים להביא למצב טוב יותר בעולם? ומי הולך ליהנות מכל זה?

מדע וסביבה / מערכת האתר - ט"ז סיון התשפ"א, 10:51

המלחמות נעלמות מהעולם

מהם התהליכים שעוברים על עולמנו בדרך לשלום עולמי • מה הולך בדיוק בין רוסיה ולאוקראינה • ומה הקשר בין שער היחוד והאמונה לפיזיקה ומכניקה קוונטית? • סקירה מכנס גאולה ומדע השלושים

מדע וסביבה / אתר הגאולה - כ"ח תמוז התשע"ו, 13:23

שפע ימים: מימצא חדש בנחל הקישון

חברת "שפע ימים" מכריזה הבוקר (רביעי) על מציאת אבן חן יקרה מסוג "ספיר כרמל" במשקל של 33.3 קראט ובגודל של 21.69 מ"מ. האבן אותרה במדגם במשקל כולל של 600 טון שנאסף על ידי החברה במקטע התיכון של נחל הקישון, הנמצא בימים אלו בתהליכי בדיקה. משמעות הגילויים האחרונים של אותה אבן טובה במרחק מאות מטרים מהממצא הקודם, יכול להצביע על מרבץ אבנים טובות באזור החיפושים. פרטים בכתבה.

מדע וסביבה / מערכת האתר - ב' אייר התשע"ו, 12:23

נבואה מתממשת: אבן נדירה בקישון

לפי הדיווח החברה גודלה המשמעותי של אבן החן שנמצאה מחזק את הערכות החברה בדבר הפוטנציאל הגלום במקטע התיכון של נחל הקישון. מניית שפע ימים זינקה מתחילת השנה ב-64% והחברה נסחרת כיום לפי שווי של כמעט 65 מיליון שקלים. 'שפע ימים' נוסדה בעקבות נבואת הרבי שליט"א מלך המשיח כי יש יהלומים ואבני חן באזור הקישון.

מדע וסביבה / אתר הגאולה - כ"ו אדר א' התשע"ו, 10:25

מי שאמר לשמן וידלק, יאמר למים להדליק

יצירת אנרגיה נקיה ממים התגלתה לפני כמאה שנה, אבל זה היה יקר ולא מעשי. פריצת דרך במחקר ננו טכנולוגי בטכניון חיפה בראשות פרופ' לילך עמירב, שברה את המוסכמות, ומבשרת אפשרות מעשית ליצירת דלק נקי וזמין ממים, באמצעות אנרגיית השמש. ימות המשיח.

מדע וסביבה / מערכת האתר - ט' אדר א' התשע"ו, 12:23

מדענים בכירים 'מרסקים' את תיאוריית האבולציה

תיאוריית האבולוציה של דארווין באה בסתירה מוחלטת למה שנאמר בתורה, שהקב"ה ברא את העולם ומלואו, כל מין בפני עצמו, בששה ימים בלבד. במשך שנים רבות מדענים התייחסו לתיאורייה של דארווין כאקסיומה שאין לערער עליה. מדענים יהודים פנו לרבי שליט"א מלך המשיח בניסיון פשרני "לגשר" בין המדע לתורה באומרם שמה שנכתב בפרשת בראשית אינו כפשוטו חס ושלום. הרבי שליט"א מלך המשיח דחה גישה זו בשתי ידיים, תוך הדגשה שאין סתירה בין המדע לתורה - מה שכתוב בתורה הוא בהכרח נכון ומדוייק, ובסופו של דבר גם המדע עצמו יגיע למסקנה שהמציאות האמיתית היא על פי התורה דווקא. כעת, עקב מחקרים חדשים, גם המדענים נוכחים באמת זו.

מדע וסביבה / מערכת האתר - ה' אדר א' התשע"ו, 11:09

שפע ימים: "התקדמות מואצת ומשמעותית בשלבי האקספלורציה"

"אין ספק כי חשיפת תוצאות מחקרים אלו הינה אבן דרך מהפכנית גם בתפיסה הגיאולוגית הבינלאומית ביחס לסגולותיה הייחודיות של אדמת ארץ ישראל, ובפרט ביחס לאזורי ההיתרים בהם פועלת שפע ימים – שתביא להתקדמות מואצת ומשמעותית בשלבי האקספלורציה שמבוצעות על ידי החברה".