• ב"ה ימות המשיח!
  • י"ג סיון התשפ"ד (19.06.2024) פרשת בהעלותך

כעת זה ודאי: ישראל בדרך לסיום הפלונטר הפוליטי

בצל המשבר הפוליטי החמור, ועם תחילתו של הדיון הציבורי סביב פתרונות אפשריים לפלונטר המתמשך, יצא כתב 'הגאולה' לתחקיר מקיף סביב השאלה: האם בחירות ישירות להנהגת המדינה הן הפתרון המושלם?
כעת זה ודאי: ישראל בדרך לסיום הפלונטר הפוליטי
הפתרון למשבר הפוליטי קרוב מאי-פעם (צילום: Kobi Gideon, לע”מ)
עדכונים שוטפים בערוץ הגאולה בטלגרם

שאלת הבחירות הישירות במדינה בה מתפקד משטר פרלמנטרי, מביאה את הציבור לדיון כללי יותר לגבי משמעותו של המנהיג האחד מול נבחרי העם בבית המחוקקים. מומחי דמוקרטיה רבים נדרשים לשאלה: מהו האיזון הנכון בין כוחו של הפרלמנט וחבריו לבין כוחו של המנהיג הבודד, האדם שמנהיג את המדינה בפועל?

סביר להניח כי הדעות שיבוטאו במענה לשאלה זו, יהיו נגועות במידה ניכרת ברצונו האישי של המומחה ובאופן בו הוא רוצה לראות את סיום הפלונטר, בתמיכתו בצד כזה או אחר של המפה.

בשורות הבאות ננסה להגיע לחקר האמת ולפתור שני סימני שאלה בוערים - מהי שיטת הממשל ההגונה והצודקת ביותר, שתוכל להחזיר את ישראל למסלול התנהלות תקין. וכן - כמה הפתרון (הצודק) הזה, הוא אפשרי ורלוונטי בתקופה הנוכחית?

ובכן, מקורות בכירים בכתבי התורה והההלכה, מציעים פתרון מושלם העונה לכל צרכי האומה. תחילה נפרט את פרטיו ומרכיביו, יצאנו לבדוק כמה הוא מעשי, והאם אכן הוא עומד לקרות.

הסיבה לדמוקרטיה

את העיקרון לפיו העם הוא הריבון, והוא זה שקובע מי ימשול עליו, נאלצה האנושות להמציא לאחר שסבלה תחת שבטם של מנהיגים פרועים ואכזריים חסרי בלמים. אז הבינו בני האדם כי על איש רגיל לא ניתן לסמוך, ואי אפשר לתת בידיו את כל סמכויות ההנהגה. יש להכפיף את השלטון לחכמת ההמונים תחת איזון בין הרשויות השונות.

אך את האפשרות האחרת, שמאזנת בין משילות ושלטון יעיל לבין צדק ויושר מוחלטים, עדיין לא פגשנו. זוהי שיטת השלטון שרוצה הקדוש-ברוך-הוא לכונן, זו השיטה שמציעה התורה.

מנהיג אחד חזק, בשר ודם, ילוד אישה, שינהיג את העם עם יכולות מדהימות ושיקול דעת מדויק. אך במקביל, קיימת תעודת ביטוח לגבי טוהר מניעיו ויושר דרכו - את כוח הנהגתו הוא איננו שואב רק מאישיותו ומידותיו האישיות (מה שהביא מנהיגים רבים בהיסטוריה לשחיתות והנהגה שפגעה בטובת העם) אלא גם ובעיקר מהכוח האלוקי.

במלכותו הוא מבטא ומוריד למעשה את הצדק המושלם, את טובת הציבור ככלל, ואת טובת הפרט כיחיד - מלכותו של מנהיג זה היא למעשה ידו הארוכה של הקדוש-ברוך-הוא.

מלכות שכל כולה, כפופה לרצונו של השם, לכללי הצדק והיושר האלוקיים, ויודעת מהו הצעד הנכון לעשות לטובת הציבור. מלכות המתנהלת בכל פרטיה על פי הוראותיו של בורא העולם - הקדוש-ברוך-הוא.

ישראל יוצאת לדרך חדשה

שיטת ממשל כזו, מבטיחה מנהיגות יעילה ככל האפשר, עם יושרה וטוהר מידות מוחלט מצד המנהיג, שכן בכל פרט בהתנהלותו הוא בסך-הכל מתרגם לרמת המעשה את שליטתו של הקדוש-ברוך-הוא בעולם.

שיטה מושלמת זו, שתביא לשיפור איכות החיים, צמיחה כלכלית ומדינית ושגשוג חברתי, היא ממשלתו של מלך, מלך  המשיח.

היא מקפלת בתוכה את הטוב המושלם, את הסוף למצוקות רבות שעד-עתה לא היתה היכולת לפותרן. היא משלבת בין מלכות ממשית של אדם טבעי, לבין כוח אינסופי של בורא העולם, שיכול לאחד סוף-סוף את העם ולהתמודד עם כל משבר וכל איום.

נשמע אוטופי? פנטזיה לא מציאותית? אכן. זה נשמע כך. אך העדכון החשוב הוא, כי לא רק שהפתרון הוא ממשי ונמצא בהישג יד, אלא שהאדם שיממש את שיטת ממשל זו נבחר כבר ע"י הקדוש-ברוך-הוא!

וכמו בבחירות אמיתיות, גם הקב"ה בחר במועמד הטוב ביותר, שעבֶַרו וקורות חייו, מראים התאמה מושלמת ומקסימלית לתפקיד ההיסטורי אותו עליו לבצע.

בורא העולם בחר ברבי מליובאוויטש שליט"א להיות מלך המשיח. הוא האיש לו נותן הקב"ה כוחות וסיוע אלוקי, להנהגה המושלמת והטובה ביותר.

האם נצטרך להמתין זמן רב למימוש התכנית הנפלאה? לא! אך, חשוב יותר: האם הפלונטר הפוליטי אכן קרב לקיצו? התשובה היא, חד משמעית - כן. הרבי שליט"א מלך המשיח הודיע ברורות, כי הגאולה שתבוא על-ידו היא קרובה מאוד, והיא תתרחש בזמננו. עלינו, מוטל לדעת זאת, להמתין לכך, להאמין ולזכור שזהו הפתרון המושלם ואין בלתו, ולהתפלל לבורא העולם שיממש מיד את הגאולה האמיתית והשלימה.

מקורות: במדבר יב, ג. דברים ה, ה. ישעיה יא, א-ה. משנה תורה - רמב"ם הלכות מלכים פרק יא. שו"ת חתם סופר יורה-דעה סימן שנו.

בקרוב: רפורמת ענק במערכת המשפט

להרוג את המוות: חבל התליה של הרוע

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...