• ב"ה ימות המשיח!
  • ז' תמוז התשפ"ד (13.07.2024) פרשת חוקת

הכל נאה לו: הקשר בין רבי ישראל אבוחצירא למלך המשיח

לא כולם יודעים שרבי ישראל הבבא סאלי היה מייעץ עם הרבי מלך המשיח שליט״א בעניינים רבים, וביניהם בשאלתו הגורלית האם לגור בארץ הקודש או להסתופף בצלו של הרבי בניורק • על כך ועוד בכתבה המלאה
הכל נאה לו: הקשר בין רבי ישראל אבוחצירא למלך המשיח
הבבא סאלי עולה לרכבו. ניתן לראות בחזית הרכב את תמונתו של הרבי שליט"א מלך המשיח
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

רבי ישראל אבוחצירא ה'בבא סאלי' היה מנהיג ואב רוחני לכל יהודי עדות המזרח ואף לרבים מיהודי אשכנז מארץ הקודש ומהעולם כולו. המופתים הגדולים והניסים הגלויים שהיו מתגלגלים על שולחנו כדברים שבשגרה, הביאו רבים לשחר לפתחו ולבקשו שיברכם בכוח תורתו הקדושה. 

עד לעצם היום הזה העלייה השנתית לציונו בנתיבות ביום ההילולא ד' שבט - שחל בשבוע זה, הינה האירוע ההמוני השני בגודלו (!) בארץ הקודש, לאחר הילולת רשב"י בל"ג בעומר במירון.

אך נתונים שנחשפו בשנים האחרונות מגלים, שייתכן ורבי ישראל מצד עצמו היה מוותר על כל זה, על פי תוכניותיו הראשוניות ייתכן והיה נותר עד סוף ימיו כאלמוני בברוקלין שבניו יורק. הוא כלל לא חפץ בשררה ובהנהגה, ומשאת נפשו היתה לשקוד ללא הפרעות על התורה והעבודה. ואילולא הרבי מליובאויטש מלך המשיח שליט"א, אשר דואג לכל יהודי באשר הוא, שביקשו והדריכו לעסוק בהנהגת עם ישראל, ייתכן ולא היינו זוכים כלל לאורו הגדול של רבי ישראל.

רבי ישראל היה מייעץ עם הרבי מלך המשיח שליט״א בעניינים רבים, וביניהם בשאלתו הגורלית האם לגור בארץ הקודש, או להסתופף בצלו של הרבי מלך המשיח שליט״א.

לאחרונה נחשף המכתב שכתב הבבא סאלי לכ"ק אדמו"ר מליובאוויטש שליט"א מלך המשיח, בו ניתן לראות בבירור אשר משאלת ליבו של רבי ישראל הייתה "לגור על ידך בקרבת מקום" אלא שהחליט לשאול בעצת הרבי מלך המשיח שליט״א: 

"לכבוד קודש הקודשים, עמוד העולם, אור ישראל ותורתו, שלא קם כמותו, שר התורה והוראה, אהוב בשמים ובארץ, מורנו ורבינו הרב מנחם מענדל מליובאוויטש, הנני עבדך הקטן ישראל,

עליתי ממרוקו לארץ ישראל, ואנשים כאן לא נתנוני השב רוחי, באים אלי בכל שעות היום והלילה, ונבצר ממני לעבוד את ה' כאשר היתה באומנה עימי, ימים ולילות שלא ביטלתי מן התורה רגע אחד.

ועתה נפשי בשאלתי אם אוכל לבוא אליך לארצות הברית לגור על ידך בקרבת מקום, ואסתר מעיני כל איש.

קיבלתי עלי שמה שיורני מורנו הרב אעשה, כיון שהוא עמוד העולם, וכך הכריזו עליו בשמים".

תשובתו של הרבי מלך המשיח שליט״א אשר לא איחרה לבוא חתמה את הדין לחיים לכל תושבי ישראל וזיכתה את העולם כולו לאורו הגדול של רבי ישראל:

"הרב הגאון, הרב החסיד, בנם של קדושי עליון, ענף עץ אבות, מנהל עדתו במישרים, בר אוריין ובר אבהן שלשלת היוחסין כו' וכו' מורנו הרב רבי ישראל שליט"א...

כיון שזיכה ה' יתברך את כבוד הדר גאונו להיות איש כללי ומנהיג בישראל, אשר מאות ואלפים נשמעים לקולו, הנה בטוח שניתנו לו גם כן הכוחות...

בהיות כבוד הדר גאונו שליט"א בסמיכות למקומות בהם נמצאים מאחינו הספרדים שליט"א הצמאים לדבר ה' ומשתוקקים לקבל הוראות בעבודת ה' יתברך, וקבלת עול מלכות שמים ועול תורה ומצוה, הנה זו תפקידו חובתו וזכותו...

זכות עצום וגדול נפל בחלקו של כבוד הדר גאונו שליט"א אשר הוא ישתמש בהכשרונות והסגולות אשר חננו ה' יתברך, ובאוצרות-מלכים אשר נמסרו לו מאבותיו הקדושים דור אחר דור...

בכבוד, הוקרה והערצה".

כצדיק אשר הציפייה לביאת המשיח עמדה כנר לרגליו, האמונה כי אכן זכה דורנו וכ"ק האדמו"ר מליובאוויטש שליט"א נבחר להיות ה"מלך מבית דוד" שיביא גאולה לכלל ישראל, זכתה ליחס חיובי מרבי ישראל, יחס המלמדנו רבות.

אחד הרבנים שביקרו בביתו, ראה אלבום תמונות של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א והחל מעיין בו, ובתוך כך שאל את הצדיק מה דעתו על כך שהחסידים אומרים שכ"ק אדמו"ר מליובאוויטש שליט"א הוא מלך המשיח. הבבא סאלי ענה לו עם חיוך והבעה של התפעלות והערצה: "אישתהיל קילשי!" (ביטוי במרוקאית שפירושו: נאה לו הכל, מגיע לו הכל).

סיפור נוסף המבטא את עמדתו של רבי ישראל לעניין זה מספר הגה"צ רבי יוסף דייטש זצ"ל, ראש ישיבת "אנשי מעמד" בירושלים:

"יום אחד השתתפתי בסעודה אצל הצדיק זצ"ל, בעת הסעודה חזרתי על דבר תורה מאת הרבי שליט"א מליובאוויטש. כאשר שמע הצדיק את שמו של הרבי הרים את ידו ואמר: "ולו יקהת עמים" (פסוק המדבר על מלך המשיח)".

כ"ב שבט: יום הסתלקות הרבנית הצדקנית חיה מושקא נ"ע

קווים לדמותה של אשת המלך

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...