האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

חי וקיים: על ניסי הגאולה ברוב שירה וזמרה

דעות

מערכת האתר 396 צפיות 0

חי וקיים: על ניסי הגאולה ברוב שירה וזמרה

לקראת חג הגאולה והאמונה ג' תמוז יתפרסם מידי יום באתר 'הגאולה' מאמרים ודעות בנושא חי וקיים והגאולה האמיתית והשלמה. בפני הגולשים מאמר מהרב זמרוני ציק המתפרסם לקראת עצרת הענק ביום חמישי א' תמוז. גולשים הרוצים לפרסם טורים ודעות מוזמנים לשלוח ל'מייל האדום' של אתר 'הגאולה' והדברים יתפרסמו • לקריאה

 

יש שאלות שקשה להבין מהיכן הן צצות. כך למשל, לפני שנים, פנה פעם יהודי במכתב אל הרבי שליט"א מלך המשיח, בשאלה: האם נכון ללמד ולחנך ילדים להאמין בניסים?

קשה להבין מהיכן זה צץ, שהרי עצם קיומו של עמנו בנוי על נסים וניסי ניסים, החל מאברהם אבינו אבי האומה שחב את חייו להצלתו הניסית מכבשן האש ע"י הקב"ה, יצחק אבינו שנולד לאמו שרה בגיל תשעים לאחר שנים של עקרות, יציאת מצרים, מתן תורה וכיבוש הארץ. כך גם לאחר חורבן הבית, נס פורים, נס חנוכה וכל קיומנו ככבשה בין שבעים זאבים. אז מה השאלה בכלל ?!

ואכן ברוח זו עונה לו הרבי שליט"א מלך המשיח (בתרגום חופשי): "קודם כל אני חייב לומר - ואני מקווה שתסלח לי על כך -  שלא עולה על דעתי, שאתה לא מאמין בנסים ! ... בזמננו, כאשר יהודי יאמר, שהוא אינו מאמין בלמעלה מהטבע, זו אשליה עצמית ... אם רק עיניו פתוחות והוא אינו נתון תחת השפעת אמונות טפלות, הרי שהוא אינו צריך "להאמין" בניסים, היות והוא רואה אותם בעיניו הגשמיות".


הניסים שנעשו לאורח חיים

את זה כתב הרבי שליט"א מלך המשיח, בשנת תשכ"ב לפני כ-50 ! שנה.

כיום בעומדנו ב"ימות המשיח", לאחר ניסי מלחמת המפרץ, התפרקות מעצמת הכפור והכפירה רוסיה הסובייטית, הסכמי המעצמות לצמצום הנשק הגרעיני והפסקת מצב הלוחמה. הניסים נעשו למציאות נצפית ומתועדת. כיום כאשר רבבות יהודים, ולהבדיל גם שאינם יהודים, זוכים לברכותיו הקדושות של הרבי שליט"א מלך המשיח ורואים ניסים ונפלאות בפניה אליו באמצעות ה"אגרות קודש", הרי שהניסים והנפלאות הינם חלק מאורח החיים היום-יומי של הפרט והכלל.


האמונה הטהורה

בימים אלה עם כניסתנו לחודש תמוז "חודש הגאולה", הרי שאנו זוכים לעליית מדרגה, בכל הקשור לגילוי העל טבעי בטבע, וביותר בהגיענו ליום ג' תמוז, יום שכולו גאולה, ניסים ונפלאות.

לראשונה נודעה סגולתו העל-טבעית של יום זה, בשעה שעצר יהושע את מהלך השמש והירח במלחמתו כנגד מלכי האמורי: "שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון".

שנים רבות לאחר מכן, התגלתה סגולת היום, עם יציאתו של האדמו"ר הקודם, רבי יוסף יצחק שניאורסון מבית המאסר. היתה זו אתחלתא דגאולה, לקראת שיחרורו המלא בי"ב-י"ג תמוז.

בשלישית, התגלתה במלוא עוזה ביום זה, אצל רבבות שלומי אמוני ישראל, האמונה הטהורה כי הרבי שליט"א מלך המשיח, חי וקיים בגוף גשמי כפשוטו ממש, והוא הוא זה שיבוא ויגאלנו תיכף ומיד ממש. ביום שלישי הקרוב, ג' תמוז, יתאספו המוני בית ישראל באמפי' של בת ים עיר הגאולה,  לשמוע מתורתו, לספר על נבואותיו, לשבח ולהלל וברוב שירה וזמרה להשי"ת על הניסים והנפלאות שבימים ההם ובזמן הזה ועד לנס הגדול בהתגלותו של הרבי שליט"א מלך המשיח, תיכף ומיד ממש.

(מתוך שיחת הגאולה גליון 854)

donate

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...