• ב"ה ימות המשיח!
  • ט"ז אדר א' התשפ"ד (25.02.2024) פרשת כי תישא

בצפון: לחימה מוגבלת, בדרום: פגיעה בכוחותינו | מבזקים

הידיעות הקשות על נפילתם של החיילים הי"ד חושפות גם את סיפורם האישי. אחד מהם הוא פדיה מרק, בן למשפחה שכולה. עכשיו אנו מצפים לנחמה: הגאולה האמיתית והשלימה
בצפון: לחימה מוגבלת, בדרום: פגיעה בכוחותינו | מבזקים בצפון: לחימה מוגבלת, בדרום: פגיעה בכוחותינו | מבזקים בצפון: לחימה מוגבלת, בדרום: פגיעה בכוחותינו | מבזקים
כל הידיעות מאתר הגאולה אצלכם בואצאפ

בצפון: הלחימה נמשכת בעוצמה נמוכה

המצב בצפון: למרות הפגיעות הקשות היום בחמאס, חיזבאללה לא הגביר את מעורבותו בלחימה, וזה חסד ה' גלוי.

במהלך היום נורו כמה פצצות מרגמה - שנפלו בשטחים פתוחים.

בבוקר שוגרו 2 רקטות לעבר מטולה - שבחסדי ונסי ה' לא עברו את הגבול, ולא נכנסו לישראל... נפלו על הערבים... כמו בערך 10-15 אחוז מהרקטות שמשוגרות בעזה - שנופלות על עזה עצמה...

בנוסף, 2 חוליות נ"ט של חיזבאללה הושמדו ע"י חיל האוויר. בתגובה, צה"ל השמיד מטרות של חיזבאללה.

ובסך הכל, לסיכום, רמת המעורבות של חיזבאללה בלחימה נשארה כפי שהייתה בימים האחרונים, ואין החמרה של המצב בצפון.

אסור ליפול ללוחמה הפסיכולוגית של המרצחים ימ"ש

הארגון הנאצי ממשיך עם הלוחמה הפסיכולוגית שלו, והוציא היום הודעה שהוא מעונין בהפסקת האש "על מנת לרכז את החטופים"...

שוב שימוש ציני ואכזרי בחטופים - כדי להפסיק את מלחמת ה"אין ברירה" שעם ישראל יצא אליה.

אבל, האמת ממשיכה לצאת לאור, כי אתמול כבר פורסם - מאת בכירי הארגון הנאצי - שהם כבר לא מסתפקים בשחרור כל אלפי האסירים שלהם (ביניהם מאות רוצחים), אלא הם מעונינים בהסכם גם בתחומים נוספים - כמו הר הבית וכו'.

ובמלים אחרות - הסחטנות והאכזריות של החמאס אין לה גבולות, ובאמצעות החטופים הוא מנסה להוריד את ישראל על הברכים, ולעצור את צה"ל, שמתקדם מדי יום לקראת מיטוט החמאס.

לא ניתן לו!!!

את החמאס צריך לחסל. בכל מלחמה היו לישראל (ולמעשה לכל מדינה שנלחמת) שבויים, אבל זה מעולם לא עצר את צה"ל מלהשלים את משימותיו, וכך זה חייב להיות גם עכשיו.

אסור לעצור את צה"ל. ואדרבא, ככל שצה"ל ירחיב את הלחץ שלו על החמאס, כך הוא יהיה נכון לבצע ויתורים גדולים יותר, וכך גם יווצר פוטנציאל לביצוע פעולות חילוץ נוספות.

נחשפים הניסים מהמתקפה הרצחנית

עוד נסים שנחשפים. על גופות כמה מהמחבלים שנהרגו בעוטף עזה, נמצאו מפות מודיעיניות מפורטות של מתקן אסטרטגי חשוב במרכז הארץ.

התגלו גם מפות של ערים ויישובים בעומק הארץ.

בחסדי ונסי ה' הגלויים המחבלים לא הצליחו לבצע את זממם, ולהגיע לבסיס האסטרטגי וגם לא למרכז הארץ!

חיילים נהרגו במהלך הפעילות, הי"ד

לצערנו הרב, הותר לפרסום שאתמול נהרגו 7 לוחמי חי"ר מטיל נ"ט שנורה לעבר הנגמ"ש שלהם, ועוד 2 לוחמי שריון ממטען שהתפוצץ מתחת לטנק ,בנוסף לשני לוחמי סיירת גבעתי שפורסם אמש שנהרגו בקרב על המוצב הגדול של חמאס שהושמד ונהרגו בו 50 מחבלים.

בסך הכל: 11 הרוגים בקרבות בעזה מאז תחילת הפעולה הקרקעית הי"ד!!!

להלן ההודעה של דובר צה"ל ופרטים נוספים: גובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של תשעה לוחמי צה"ל שנפלו בגבורה בקרב עם מחבלי החמאס ברצועת עזה.

שבעה לוחמים מגדוד צבר של גבעתי, שהיו בנגמ"ש נמ"ר שנפגע מטיל נ"ט: סמל עדי דנן (בן 20 מיבנה), סמ"ר הלל סולומון (בן 20 מדימונה), סמ"ר ארז מישלובסקי (בן 20 מאורנית), סמ"ר עדי ליאון (בן 20 מניל"י), רב"ט עידו עובדיה (בן 19 מתל אביב), רב"ט ליאור סימינוביץ (בן 19 מהרצליה) וסמ"ר רועי דאוי (בן 20 מירושלים).

עוד נהרגו שני לוחמים מגדוד השריון 77, עוצבת "סער מגולן", שהיו בטנק שעלה על מטען חבלה: סגן אריאל רייך (בן 24 מירושלים), רב"ט אסיף לוגר (בן 21 מיגור).

בנוסף, במהלך הלחימה ביממה האחרונה נפצעו באורח קשה שני לוחמים מגדוד 77, לוחם מגדוד צבר ולוחם מגדוד רותם.

אתמול התיר דובר צה"ל לפרסום כי שני לוחמי סיירת גבעתי נהרגו בקרבות הקשים בפעולה הקרקעית של אוגדה 162 (עוצבת הפלדה). הלוחמים נהרגו מטיל RPG שפגע במבנה שבו שהה הכוח של סיירת גבעתי. ההרוגים הם סמ"ר רועי וולף, בן 20 מרמת גן, וסמ"ר לביא ליפשיץ, בן 20 ממודיעין-מכבים-רעות. באירוע נפצעו קשה עוד שני לוחמים של סיירת גבעתי.

ה' יקום דמם!!!

החייל פדיה מרק הי"ד, בן לאב שנרצח בפיגוע

מועצה אזורית הר חברון מודיעה בכאב גדול על נפילתו של פדיה מרק הי"ד תושב עתניאל פדיה נפל בקרב גבורה נגד מחבלי החמאס בעזה. אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת מרק, שלצערנו הרב, השכול לא זר לה. פדיה הוא בנו של הרב מיכי מרק הי"ד שנרצח ליד הישוב עתניאל ב2016, אחיו של שלומי מרק שנהרג בשנת 2019 בשירות הביטחון ובן דודו של אלחנן קלמנזון שנפל בקרב בגבול עזה בשבת השחורה. בשנים האחרונות פדיה היה בן בית אצל משפחתו של אליהו בן עמי הי"ד שנרצח בשנת 2000 ואישתו דאגה לפדיה כמו לבנה. צוותי המועצה מחבקים ומלווים את משפחות מרק וקלמנזון. בברכת איש אל רעהו יעזור ולאחיו יאמר חזק, "הֶן עָם כְּלָבִיא יָקוּם וְכַאֲרִי יִתְנַשָּׂא לֹא יִשְׁכַּב עַד יֹאכַל טֶרֶף וְדַם חֲלָלִים יִשְׁתֶּה:"

עם הפרסום על נפילתו של פדיה מרק הי"ד, עולה מספר חיילי צה"ל שנהרגו אתמול ל- 10, ויחד עם שני חיילי סיירת גבעתי - 12 חללים. ה' יקום דמם!

שיפור במצב הפצועים

בית הרפואה אסותא מסר, שאתמול קיבל 2 פצועים קשה מהקרבות בדרום, אך מצבם השתפר מאוד היום, והם מוגדרים פצוע קל.

דווקא עכשיו: נחמת הגאולה האמיתית והשלימה 

צה"ל ממשיך בפעולות גם באיו"ש. עד עכשיו נעצרו כ- 1100 מבוקשים, מתוכם קרוב ל- 800 אנשי חמאס, וחוסלו מעל 110 מחבלים.

בגזרה הסורית חוסלו עד עכשיו כ- 15 מחבלים.

בלבנון חוסלו עד עכשיו מעל 60 מחבלים, רובם הגדול אנשי חיזבאללה.

גם בעזה חוסלו אלפי מחבלים, ונפצעו אלפים רבים.

אבל כל זה לא מנחם אותנו. רק הגאולה האמיתית והשלימה שתבוא בקרוב ממש תשמח אותנו באמת, כי אז תהיה תחיית המתים וכל קדושי העליון שנרצחו ושנפלו בקרבות, ישובו אלינו.

נתפלל ביחד לגאולה האמיתית והשלימה בקרוב ממש, היום הזה ממש.

חודש חשון הוא עת רצון לגאולה, וכידוע שבספר מלכים א' (פרק ו', פסוק ל"ח) מובא שבניית בית המקדש הראשון (ע"י שלמה המלך) הסתיימה בחודש מרחשוון, אולם, אומרים לנו חז"ל הקדושים במדרש (ילקוט שמעוני) שהקב"ה המתין עם חנוכתו עד לחודש תשרי (כמעט שנה לאחר מכן!), שבו נולד אברהם אבינו.

ומוסיף המדרש שכך היה גם עם חנוכת המשכן במדבר. בניין המשכן הסתיים בכסלו, אולם הקב"ה המתין עם חנוכתו עד לניסן, שבו נולד יצחק אבינו.  

והמדרש מוסיף: "ומעתה הפסיד כסלו, שנגמרה בו המלאכה. אמר הקב"ה: 'עלי לשלם' - מה שילם לו הקב"ה? חנוכת חשמונאי".

דהיינו שהקב"ה 'פיצה' את חודש כסלו, בכך שנעשתה בו חנוכת הבית ע"י החשמונאים - חג החנוכה.

ומסיים המדרש, שכך יהיה גם לגבי חודש מרחשוון, שבו כנ"ל נגמרה מלאכת הבית הראשון, אך את חנוכת הבית עשו בפועל רק בחודש תשרי. 

להלן לשון המדרש: "וכן מרחשוון עתיד הקב"ה לשלם לו" - דהיינו שהקב"ה ישלם לחודש מרחשוון בבניין בית המקדש השלישי!

וכפי שאומר הרבי שליט"א מלך המשיח: "ועל-פי זה מובן שכללות עניין בניין בית-המקדש השלישי שייך לחודש מרחשוון – שהרי "עתיד הקב"ה לשלם לו" (לחודש מרחשוון) בבניין בית-המקדש השלישי.

ועל-פי זה מובן גם הקשר שבין חודש תשרי לחודש מרחשוון – היינו, שלאחרי שלימות העבודה דחודש תשרי, זוכים לבניין בית-המקדש השלישי בחודש מרחשוון.

על-פי האמור לעיל שחודש מרחשוון קשור עם בניין בית-המקדש השלישי – מובנת גודל מעלת חודש מרחשוון, מאחר שבו נפעל בניין בית-המקדש השלישי, שמעלתו גדולה ממעלת המשכן, בית ראשון ובית שני, מאחר שהוא בניין נצחי כו', שזהו דבר שלא היה לעולמים...

ועל-פי זה מובן גודל עילוי בית-המקדש השלישי אפילו ביחס למשכן (מעשה ידי משה) – כי בניין בית-המקדש השלישי יהיה בד בבד עם הגאולה האמיתית והשלימה, גאולה שאין אחריה גלות, ואז תהיה העבודה דהקרבת הקורבנות בפועל, בבית נצחי, דירת קבע כו'...

וכל זה נפעל על-ידי עבודת בני-ישראל לגלות בעולם את האל"ף, "אלופו של עולם" שעל-ידי זה מהפכים את ה"גולה" (גלות) ל'גאולה'".

(מתוך שיחת הרבי שליט"א מלך המשיח- פרשת נח, שנת תשמ"ב [התוועדויות, תשמ"ב, עמ' 354-355], וראה גם בשיחת ה"דבר מלכות" - פרשת וירא, תשנ"א, הערה 108).

חודש מרחשוון, אם כן, על פי דברי המדרש ודברי הרבי שליט"א מלך המשיח, הוא העת רצון והזמן המיועד לבנין בית המקדש השלישי.

חייבים למגר מהעולם את חמאס

ולמי שעדיין היה ספק מהי מטרתו הסופית של החמאס, הנה דברים של בכיר חמאס ראזי חמד ימח שמו וזכרו:

''נחזור על פעולות ה-7 לאוקטובר פעם אחר פעם עד שישראל תושמד'' רחמנא ליצלן.

חובה לחסל את החמאס עד הסוף. "מחה תמחה את זכר עמלק מתחת השמים - לא תשכח"!

כעת הותר לפרסום שמו של לוחם נוסף שנהרג אתמול: סמ"ר רועי סרגוסטי, מפקד כיתה בגבעתי מחוות נחל הרועה, נפל אתמול במהלך הקרבות ברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו.

יורט טיל מעל אילת

הלילה יורט שיגור נוסף מתימן לעבר אילת.

צה"ל פרסם שחיל הים הציב בים האדום ספינות טילים. הספינות הללו מצוידות במכ"ם רב עוצמה, ויתכן שהן מצוידות גם בטילי היירוט מדגם "ברק 8" ו"כיפת ברזל ימית".

דובר צה"ל הדגיש שהיירוט נעשה הרחק מאילת ואיים: "יודעים להתקיף בכל מקום שנידרש, מתי שנחליט". הלימודים בתיכונים באילת בוטלו.

באילת יש כ- 35,000 מפונים מיישובי הדרום.

היירוט שהיה אתמול, נעשה במרחק של 100 ק"מ מאילת, וסביר להניח שדומה לכך היה גם היירוט היום.

הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה חללי צה״ל אשר הודעה נמסרה למשפחותיהם

מצורפים שמות החללים:

- סגן פדיה מנחם מרק (Pdaya Menachem Mark), בן 22, מעתניאל, מפקד מחלקה בגדוד צבר, חטיבת גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. 

- סמ״ר איתי יהודה (Itay Yehuda), בן 20, מראשון לציון, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. 

- סמ״ר שי ארוס (Shay Arvas), בן 20, מחולון, חובש קרבי בגדוד צבר, חטיבת גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. 

- סמ״ר רועי סרגוסטי (Roei Saragosti), בן 20, מחוות נחל הרועה, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

לא להכניס חיילים לפני שמשטחים מהאויר

שני נרצחים הי"ד בפיגוע בצומת ראם

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...