• ב"ה ימות המשיח!
  • י"א אדר א' התשפ"ד (20.02.2024) פרשת תצוה

נס: מחבל נתפס בדרכו לפיגוע

בחסדי שמים, השב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה בעל היתר עבודה בישראל. נתפס מטען שתכנן להפעיל באוטובוס בדרום הארץ. הבוקר הוגש נגדו כתב אישום חמור. הודו לה' כי טוב, כי לעולם חסדו
נס: מחבל נתפס בדרכו לפיגוע נס: מחבל נתפס בדרכו לפיגוע
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

הותר לפרסום כי בתאריך 30 אוקטובר 22' נעצר ע״י שב״כ ומשטרת ישראל/מחוז דרום, פתחי זיאד זקות, בן 31, תושב רפיח ברצועת עזה, בעל היתר עבודה בישראל, אשר מחקירתו בשב"כ עלה כי גויס ע"י ארגון הג'יהאד האיסלאמי לביצוע פיגוע הנחת מטען בקו אוטובוס באזור דרום הארץ. בבחינת התנהלותו של זקות ברשת נמצאו פרסומים בעלי גוון קיצוני.

מחקירתו של זקות עלה, כי עבר הכשרות והדרכות חומרי נפץ ע"י מומחה חבלה ברצועה וכי בעת כניסותיו לישראל החל בפועל לאסוף חומרים להרכבת מטען חבלה, חומרים אשר נתפסו בעת מעצרו.

המידע שהתקבל בחקירתו של זקות חשף את תשתית הטרור ברצועת עזה ואת העובדה כי הפיגוע אוכוון ע"י ג'האד ע'נאם, בכיר גא"פ מרפיח. עוד עלה מן החקירה, כי זקות עמד בקשר בטחוני עם מחמד וכרים תמראז, קרובי משפחתו ופעילי גא"פ מרפיח, אשר היו אלה שגייסו אותו לקדם את הפיגוע.

פרקליטות מחוז דרום באמצעות עו"ד עמית גינת הגישה היום כתב אישום נגדו. כתב האישום מייחס לנאשם עבירות כנגד בטחון המדינה: עבירות נשק – החזקה ונשיאה של נשק; חברות פעילה בארגון טרור; אימונים או הדרכה למטרות טרור; הכנה לביצוע מעשה טרור(רצח); מתן שרות להתאחדות בלתי מותרת ומגע עם סוכן חוץ.

גורם בשב"כ: ישראל לא תאפשר ניסיונות לניצול התווך האזרחי על ידי ארגוני הטרור ברצועת עזה לקידום פיגועים ותפעל מול ניסיונות אלה בחומרה, תוך שרואה בחמאס כגורם האחראי.

לאור זאת, בהמלצת שירות הבטחון הכללי בשיתוף עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, הוחלט על שלילת היתרי כניסה לישראל של כ-200 תושבי רצועת עזה להם קשרי משפחה עם גורמי טרור.
בהמשך לזה ישקלו ע"י גורמי הביטחון צעדים נוספים על מנת לוודא צמצום האפשרות לנצל את התווך האזרחי לביצוע פעולת טרור.

ממצאי החקירה ממחישים פעם נוספת, כי גורמי הטרור ברצועה משקיעים מאמצים רבים בהקמת תשתיות טרור המערערות את היציבות האזורית, לרבות ניצול מתן היתרי עבודה שמנפיקה מדינת ישראל לצורך קידום פעילות צבאית.

מקרה זה מצטרף לרצף פעולות אשר ביצעו בחודשים האחרונים שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, במסגרתן נחשפו וסוכלו תשתיות טרור בשטחי ישראל ואיו"ש באכוונת ארגוני הטרור ברצ"ע, אשר פעלו לקידום פיגועי טרור באמצעות גיוס פעילים, חלקם מקרב בני משפחותיהם, בשטחי ישראל ואיו"ש.

ישראל לא תאפשר ניסיונות לניצול התווך האזרחי מצד חמאס ויתר ארגוני הטרור ברצועת עזה לקידום טרור ותפעל מול ניסיונות אלה בחומרה, תוך שרואה בחמאס כגורם האחראי.

שירות הביטחון הכללי בשיתוף פעולה עם צה"ל ומשטרת ישראל ימשיך בפעילות הנחושה לאתר ולסכל כל פעילות טרור אשר מטרתה לפגוע בביטחון אזרחי ישראל.

עבר אימון צבעי להפעלת המטען

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום נגד פתחי זקות (31) מרפיח, בין היתר בגין עבירת טרור לאחר שתכנן לבצע פיגוע באוטובוס בשטחי ישראל.

מכתב האישום שהגיש עו"ד עמית גינת עולה כי במהלך ספטמבר האחרון, זקות תושב רצועת עזה, נפגש באופן אקראי עם פעיל הג'יהאד האסלאמי הפלסטינאי, שהציע לו לבצע פיגוע תופת בשטחי מדינת ישראל. תחילה סרב זקות אך לאחר שיחת שכנוע התרצה. סמוך לאחר מכן, נפגשו השניים בביתו של פעיל אחר של הגיאהד איסלאמי שם עידכן זקות כי אין לו את הידע ליצר מטען החבלה הדרוש לצורך הפיגוע. לאור האמור נפגשו חזות והפעיל השני פעם נוספת, אז הוענק לו הכינוי "אבו מחמד" והועבר לו אימון צבאי בנושא ייצור מטען חבלה. לאחר האימון שוחח זקות עם אחד הפעילים אודות מיקום ביצוע פיגוע התופת בישראל תוך שהוא מציין כי מורכב לבצע פיגוע באולם אירועים או קניון והציע לבצע את הפיגוע באוטובוס בו הוא נוהג לנסוע בישראל. במהלך אוקטובר האחרון נכנס זקות לעבוד בישראל ללא היתר במהלך שהותו אסף הנאשם חוטי חשמל, מד חשמל, סוללות ונורות על מנת בכדי לקדם הוצאת פיגוע התופת אל הפועל, בסמוך לכך נעצר.

עוד עולה מכתב האישום כי במהלך מבצע "צוק איתן" (שהתקיים במהלך 2014) לאחר הפצצת מחסן נשק בביתו של פעיל גיאהד איסלאמי, אחסן זקות בבית אחיו פצצות אר.פי.גי שלא נפגעו ודאג להשיבן לידי פעילי הארגון עת הייתה רגיעה בלחימה. בנוסף, במהלך 2016 סייע זקות בהעברת לוחות בטון ממוצב של הג'יאהד האיסלאמי לפתח מנהרה של הארגון.

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי וחוליית פח"ע בימ"ר נגב במשטרת ישראל.
לנאשם יוחסו עבירות כנגד בטחון המדינה כפי שיפורט: עבירות נשק – החזקה ונשיאה של נשק; חברות פעילה בארגון טרור; אימונים או הדרכה למטרות טרור; הכנה לביצוע מעשה טרור (רצח); שהות בלתי חוקית; מתן שרות להתאחדות בלתי מותרת ומגע עם סוכן חוץ.

נמשך המצוד אחרי מבצעי הפיגועים בירושלים

שני נרצחים הי"ד בפיגוע בצומת ראם

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...