• ב"ה ימות המשיח!
  • ז' ניסן התשפ"ג (29.03.2023) פרשת צו

מבצע תפילין הפוך על הפוך

הרב שמואל מחפוץ - משלוחי הרבי מלך המשיח שליט"א בתל אביב שהותקף על ידי חבר מועצת העיר תל אביב רק בגלל היותו מציע לאנשים להניח תפילין בבנין העיירה, ממשיך לפעול ביתר שאת עם "מבצע תפילין" בעיר העברית הראשונה • "שיחת הגאולה" בכתבת סיכום מיוחדת על הסערה שעוררה גל הנחות תפילין ענק לזירוז הגאולה השלימה • מתוך גליון מס' 1187 • הכתבה המלאה
מבצע תפילין הפוך על הפוך
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

הרב שמואל מחפוץ - משלוחי הרבי מלך המשיח שליט"א בתל אביב שהותקף על ידי חבר מועצת העיר תל אביב רק בגלל היותו מציע לאנשים להניח תפילין בבנין העיירה, ממשיך לפעול ביתר שאת עם "מבצע תפילין" בעיר העברית הראשונה • "שיחת הגאולה" בכתבת סיכום מיוחדת על הסערה שעוררה גל הנחות תפילין ענק לזירוז הגאולה השלימה • מתוך גליון מס' 1187 • הכתבה המלאה

הרבה שלוחים למקום לפרסום ה"מבצעים" הקדושים לזיכוי הרבים, עליהם הורה הרבי שליט"א מלך המשיח, כחלק מהכנת העם לגאולה האמיתית והשלימה. לעיתים כשאנחנו לא עושים את זה, אזי דואגים מלמעלה בהשגחה פרטית מדהימה לעשות את זה, ובאופן שהרשת רועשת וגועשת.
סוף שבוע שעבר התחוללה סערה כזו שהביאה לפרסום אדיר של אחד מאותם המבצעים הידועים, הוא "מבצע תפילין".

הכל החל כאשר אל חבר מועצת העיר ת"א מר ראובן לדיאנסקי, בהיותו במסדרון סמוך לחדרו בבניין העיריה, פנה אחד משלוחי הרבי שליט"א מלך המשיח, הרב שמואל מחפוץ מנהל בית חב"ד בשכונת נוה עופר - תל כביר בתל אביב, והציע לו להניח תפילין.

מר לדיאנסקי סירב והזעיק את אנשי הבטחון. משהתברר למאבטחים כי לרב מחפוץ נקבעה פגישה עם סגן ראש העיר מר אהרון מדואל, כדי לסייע לעשרות משפחות נזקקות בשכונתו, ובדקות שהמתין לפגישה השתדל לזכות יהודים בהנחת תפילין, הם חזרו כלעומת שבאו. אך בזאת לא תם העניין.

"בנתיים הוא עושה נפשות"
חבר מועצת העיר, פרסם פוסט אישי ברשת החברתית בו תקף את השליח, וכך כתב: "מיסיונריות במסדרונות עיריית ת"א! האיש בתמונה הוא חסיד חב"ד שהסתובב היום בקומה 11 בבניין ותפס אותי בדרכי ללשכתי והציע לי בלי היסוס ובושה להניח תפילין.

אח"כ התברר לי שלא הייתי היחיד שהוא הציע לו. עניתי לו מיד שמסדרונות העירייה הם לא מקום למיסיונריות ושיעזוב את הבניין. שוחחתי מיידית עם סמנכ"ל העירייה ומבירור שעשו המאבטחים עם החב"דניק נמסר להם כי הוא ממתין לפגישה, "בינתיים הוא "עשה נפשות". הקלות שבה אותם מיסיונרים מחב"ד מרשים לעצמם לפעול במרחב הציבורי ואפילו במבנה ציבורי כמו העירייה היא מקוממת..".

רצה להחליש ונמצא מחזק
כאמור, האירוע היה יכול היה להסתיים מבלי שאף אחד ידע מהעניין, אבל משמים רצו שהעניין יתפרסם ויקבל מימד של רבים, ובעיקר כדי לעורר בקרב רבים שנחשפו לפרשה, את אהדתם העצומה לשליח ובעיקר למשלח - הרבי שליט"א מלך המשיח. וכדרכם של יהודים "דווקאיים", הנה כתוצאה מהתקפה זו, כמה וכמה יהודים החליטו שהתגובה הטובה ביותר תהיה בכך שהם יצאו לחפש את החב"דניק התורן ויניחו אצלו תפילין, כאות הזדהות עם השליח החב"די.

כצפוי, הפוסט עורר גל תגובות עידוד לשליח. כך למשל כותב גדי טרוני: "בכל פעם שאני נתקל בפעיל חב"ד שמציע לי להניח תפילין, גם אם אני נורא ממהר, אני עוצר בחיוך, מודה לו ובמשך 5 דקות מפסיק כל מה שאני עושה ועומד בגאווה באמצע הרחוב עם תפילין סביב ידי ועל ראשי. ביטוי להיותי קודם כל יהודי, הרבה לפני שאני דתי או חילוני. אני תמיד מחפש 5, 10, או 20 שקלים לתת להם כדי שיוכלו להמשיך בפעילות הכ"כ מבורכת.. תחושת השליחות הכה עמוקה שלהם מרגשת אותי".

גם "הצל" הניח תפילין
כך גם הגיב יואב אליאסי (המוכר בשם 'הצל') ראפר ופעיל ימין ישראלי, שביום שישי בזכות הסיפור, ניגש לדוכן תפילין הניח תפילין, ולאחר מכן פרסם פוסט תגובה משלו בו ציין את תודתו למר ראובן לדיאנסקי, שדווקא מתקפה זו עוררה אותו "כחילוני" להניח תפילין: "ותודה שאתה מזכיר לי את חשיבות המסורת שלנו, ובָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱ-לֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהָנִיחַ תְּפִלִּין, ואגב לידע כללי מר חבר מועצה, מסינריות זה לנסות להמיר אדם מדתו ולא להתפלל בתוך דתו...". בדיעבד, מתברר שחבר מועצת העיר זיכה לא מעט יהודים בהנחת תפילין. הפוך על הפוך.

מיוחד • הגאולה של "בית"ר ירושלים"

ניסי ניסים בפתיחת בית חב"ד חדש

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...