• ב"ה ימות המשיח!
  • ט' סיון התשפ"ד (15.06.2024) פרשת נשא

ארה"ב ורוסיה האריכו ב-5 שנים את הסכם צימצום הנשק

גם אלה מסיני: "הפסק דין מסיני" שהרבי שליט"א הוא "בחזקת משיח ועד משיח בודאי" חדר בעולם והביא את ראשי המעצמות ש"מזלייהו חזי", להמשיך ולחתום על עוד הסכם לצימצום הנשק הגרעיני. שבוע שעבר, 28 (יחי) שנים אחרי ההסכם הראשון בתשנ"ב (1992), נחתם הסכם נוסף בסמיכות לפרשת משפטים, כפי שהיה כמה פעמים במשך השנים שעברו.
ארה"ב ורוסיה האריכו ב-5 שנים את הסכם צימצום הנשק
עדכונים שוטפים בערוץ הגאולה בטלגרם

ארה"ב ורוסיה האריכו ב-5 שנים את הסכם צימצום הנשק

וואלה! NEWS, ועוד.

גם אלה מסיני: "הפסק דין מסיני" שהרבי שליט"א הוא "בחזקת משיח ועד משיח בודאי" חדר בעולם והביא את ראשי המעצמות ש"מזלייהו חזי", להמשיך ולחתום על עוד הסכם לצימצום הנשק הגרעיני. שבוע שעבר, 28 (יחי) שנים אחרי ההסכם הראשון בתשנ"ב (1992), נחתם הסכם נוסף בסמיכות לפרשת משפטים, כפי שהיה כמה פעמים במשך השנים שעברו.

אמנת הגרעין New START בין ארצות הברית לבין רוסיה הוארכה בשבוע שעבר יום ד' רשמית בחמש שנים, אחרי הודעה בנושא של משרד החוץ בוושינגטון. זהו הסכם הגרעין המשמעותי האחרון בין שתי המעצמות שנותר בתוקף, והוא הוארך לפני מועד פקיעתו ביום שישי הקרוב, חרף המתיחות הרבה בין וושינגטון למוסקבה, בין היתר בעקבות כליאתו של מנהיג האופוזיציה אלכסיי נבלני.

האמנה, שנחתמה ב-2010 על ידי נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונשיא רוסיה דימיטרי מדבדב, מגבילה את שתי המעצמות לפריסה של פחות מ-1,550 ראשי קרב גרעיניים ו-700 טילים ומפציצים היכולים לשגרם. כמו כן, היא שואפת לפיקוחים הדדיים לטובת אימותה. (לפני הסכמי צימצום הנשק הגרעיני, בחורף תשנ"ב, החזיקה כל מעצמה ביותר מ30,000 פצצות גרעיניות). נשיא ארה"ב ביידן שנכנס לתפקידו שוחח לראשונה עם פוטין, ודן עמו בין היתר בבקרת נשק.

"הארכת New START מבטיחה שיש לנו הגבלות ברות-אימות על טילי ICBM, SLBM ומפציצים כבדים של רוסיה עד 5 בפברואר 2026", מסר שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן בהצהרה. "במיוחד בזמנים של מתיחות, הגבלות ברות-אימות על כלי הנשק הגרעיניים הבין-יבשתיים של רוסיה הם בעלי חשיבות עליונה". לדבריו, ההארכה "הופכת את ארצות הברית, בעלות בריתה ושותפותיה של ארצות הברית ואת העולם לבטוחים יותר. מרוץ גרעיני ללא גבולות היה מסכן את כולנו".

למרות אזהרת המומחים: לא יהיה מרוץ חימוש גרעיני.
ביום שישי האחרון חתם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על החוק המאריך את האמנה בחמש שנים לאחר שיחה שקיים עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. מוסקבה ציינה כי הארכת האמנה תיכנס לתוקף כששני הצדדים יחליפו מזכרים דיפלומטיים.

רוסיה הביעה תקופה ארוכה נכונות להאריך את ההסכם ללא תנאים או שינויים, אבל נשיא ארצות הברית הקודם דונלד טראמפ המתין עד השנה שעברה כדי לפתוח בשיחות בנושא והציב שורת תנאים שלא היו מקובלים על מוסקבה. מומחים אמרו כי פקיעת האמנה הייתה עלולה לתדלק מרוץ חימוש גרעיני חדש.

משרד החוץ של רוסיה בירך על המהלך האמריקני. "זה יבטיח את היקף הבהירות והשקיפות הדרוש בתחום זה, במקביל לשמירה הדוקה על מאזן האינטרסים", אמרו במוסקבה.

בנאט"ו גם כן בירכו על הארכת האמנה ואמרו כי היא תעזור לשמר את היציבות הבינלאומית. מזכ"ל הארגון, ינס סטולטנברג אמר כי "זאת התחלה, לא סוף, של קידום המאמץ לחזק את פיקוח הנשק הבינלאומי".

המהלך הדיפלומטי המהיר, שהסתיים בתוך פחות מחודש מהשבעת הממשל החדש, לא היה זקוק לאישור הקונגרס. בלינקן ציין כי הממשל יעבוד גם כדי לגבש הסכמות להגבלת הארסנל הגרעיני של סין, הקטן יותר בשלב זה, אך ההולך וגדל.

בשיחת שבת משפטים תשנ"ב, הרבי שליט"א מלך המשיח מספר בתחילת השיחה המוגהת על ההסכם בין המעצמות שנחתם ביום שישי ערב שבת פ' משפטים לצימצום כלי הנשק והפיכתם לכלים לעבודת האדמה, והתחלת קיום היעוד "וכתתו חרבותם לאיתים".

הרבי שליט"א מלך המשיח שואל - הרי השכל הישר, גם של אומות העולם, מחייב מהלכים ופיתרון בעיות באופן של שלום לטובת כל הצדדים, למרות זאת רואים שבעבר העמים נלחמו ביניהם, ומדוע התחילו כעת (1992) תהליכים של צימצום הנשק באופן של שלום. 

והרבי שליט"א מלך המשיח מסביר: מה שגרם לכל זה, הוא הפסק דין שפסקו עליו רבנים ומורי הוראה - על הרבי שליט"א, שהוא בחזקת משיח ועד משיח בוודאי.

הפסק דין על פי תורה - "מסיני" שמשיח נמצא ופועל בעולם, הביא לכך שראשי המעצמות שאינם יהודים מרגישים זאת, ופועלים בהתאם. מעניין לציין, שגם הפעם, 28 (יחי) שנה אחרי, שוב חוזר ונחתם ההסכם בסמיכות לפרשת משפטים, כפי שהיה כמה פעמים במשך השנים שעברו.

ברוך מתיר אסורים: יהונתן פולארד

ה' באייר, הרב מייזליש חשף: "ראיתי בעיני את הניסים וההחמצה הגדולה"

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...