• ב"ה ימות המשיח!
  • י"ט אייר התשפ"ד (27.05.2024) פרשת בהר

חוסל מנהיג ארגון דאעש

אתמול (כ"ח תשרי תש"פ), חוסל מנהיג ארגון דאעש, אבו באכר אל-באגדדי ימ"ש, בפעולת קומנדו איכותית של יחידת עילית אמריקנית בתוך שטח סוריה, ע"י מודיעין מדויק ואיכותי ביותר בזמן אמת. כן יאבדו כל אויביך ה'. על הקשר בין מות הרוצח, למצב העולם שמתקרב לגאולה על פי דברי הרבי שליט"א מלך המשיח ונבואות הזוהר - מאת הפרשן החסידי אבישי איפרגון בכתבה המלאה
חוסל מנהיג ארגון דאעש
כל הידיעות מאתר הגאולה אצלכם בואצאפ

חוסל מנהיג ארגון דאעש
על פי הידיעות המתפרסמות, אתמול (א', כ"ח תשרי תש"פ), חוסל מנהיג ארגון דאעש, אבו באכר אל-באגדדי ימ"ש. המנהיג חוסל בפעולת קומנדו איכותית של יחידת עלית אמריקנית בתוך שטח סוריה. כח מיוחד של היחידה, שקיבל מודיעין מדויק ואיכותי ביותר בזמן אמת, הגיע למקום המחבוא של בגדאדי במחוז אידליב שבסוריה, ופשט עליו.על פי הדיווחים השונים נראה כי במקום התחולל קרב אש קצר, ויתכן כי במהלכו בגדאדי הפעיל חגורת נפץ והרג את עצמו. ככל הידוע לא נפגעו חיילים אמריקנים והפעולה הייתה מוצלחת ביותר.

הרב אבישי איפרגון

נזכיר כי במהלך השנים ניצל בגדאדי מנסיונות חיסול רבים, וזאת לאחר שארגון הטרור הרצחני שהוא עומד בראשו כמעט 10 שנים - ביצע פשעים נוראים נגד האנושות כולה, טבח אלפי אנשים באכזריות מרובה, הן במדינות ערב, והן בסדרת פיגועים (בעיקר באירופה - בפיגוע גדול בפריז לפני 4 שנים רצח הארגון כ- 130 אנשים!), תוך שהוא מפרסם ומפיץ את מעשי הטרור והרצח, וגורם לאלפי טרוריסטים אסלאמים קיצונים להצטרף לשורותיו.

בתחילה פעל הארגון בעיראק בלבד, ובהמשך, עם תחילת מלחמת האזרחים בסוריה, עבר הארגון לבצע פעילות נרחבת גם במדינה זו. בשיאו עלייתו של הארגון הוא שלט על שטחים עצומים בסוריה ובעיראק, ועל מיליוני אנשים, וכן נהנה ממקורות כספיים כמו בארות נפט וגז. לפני כשלוש שנים, מתחילה נפילתו הממשית של הארגון, הוא מאבד יותר ויותר שטחים, הן בשל פעילות מסיבית של כוחות אוויר וקומנדו של הקואליציה הבינ"ל שקמה נגדו בהנהגת ארה"ב, והן בשל פעילות של הכוחות הכורדים שמסייעים להבסתו הן בעיראק והן בסוריה.
לפני כשנה הודיע טראמפ על חיסולו של הארגון, אם כי למעשה את המעוז האחרון שלו, באיזור נהר פרת בסוריה, הוא איבד רק בהמשך.

יש לציין כי לאחר שנים רבות של נסיונות חיסול שכשלו - ע"י ארה"ב, רוסיה, ומדינות נוספות - הצליחה הפעולה בחסדי ה', דווקא במועד המשמח והמבורך של מוצאי שבת בראשית.

מאז החלה הפלישה הטורקית לתוך סוריה, ברחה כמות קטנה של מחבלי דאעש מבתי כלא בהם הוחזקו על ידי הכורדים, אולם אין בכך כדי לשנות את התמונה הכוללת - דאעש הובס, והיום, גם חוסל המנהיג שלו - כן יאבדו כל אויביך ה'.

מדרש רבי שמעון בר יוחאי - מנבא את עלייתו וירידתו של הארגון
כדאי גם להזכיר כי עלייתו של הארגון, והשתלטותו על שטחים נרחבים, היכו בתדהמה רבים מאוד. הישגיו הצבאיים היו ניכרים, והוא השתלט על שטחים עצומים, תוך שהוא מוציא להורג באכזריות את מתנגדיו. עיקר פעילותו התמקדה בעיראק-סוריה-לבנון (ארצות ה"לבנט"), והוא פגע קשות מאוד בצבא עיראק (לפחות 14 חטיבות שלו התפרקו לחלוטין בלחימה מול הארגון, ורבות אחרות נפגעו קשה), והוא הסב אבידות רבות לצבא הסורי ולחיזבאללה.

ירידת דאעש
כיום, לאחר הלחימה הממושכת של הקואליציה בהנהגת ארה"ב, ובהשתתפות של מדינות רבות נוספות, כולל הפצצות של רוסיה, הארגון נמצא במצב קשה ביותר. כמעט כל השטחים עליהם השתלט נלקחו ממנו. הכנסותיו השנתיות, שנאמדו בכ- 3 מיליארד דולר, הצטמצמו לכ- 200 מיליון בלבד, ומספר לוחמיו ירד דראסטית מכ- 50,000 לכ- 3000-5000.
לפני כשנתיים הובס דאעש בעיראק, והעיר הענקית מוסול שעליה השתלט, נכבשה מחדש ע"י הצבא העיראקי ומיליציות שונות, שחיסלו כ- 9000 לוחמי דאעש שהיו בעיר. לאחר מספר חודשים נכבשה גם "בירתו" א-ראקה שבסוריה, בידי כוחות שנתמכו ע"י צבא ארה"ב.
דאעש כיום מוחלש, קטן, ומנסה להשתקם בעיקר באזורי לוב וסיני.

בשנים האחרונות, מאז עליית הארגון, ציטטתי לא פעם את המדרש המדהים של "נסתרות דרבי שמעון בר יוחאי" שלעניות דעתי מדבר במדויק על עלייתו, ועל ירידתו של דאעש, להלן ציטוט של המדרש, עם ההסברים שלי מופיעים בתוך הסוגריים:

"עתידים לבוא אנשים אכזרים ומרי נפש, אשר הם לובשים שחורים, והאנשים הללו יוצאים ממזרח [כל הפעילות של דאעש היא ממזרח לנו - בעיראק, ובמזרח סוריה], ומרדו על אדוניהם [דאעש מרד באל-קאעידה והתפצל ממנו ואף לחם נגדו], וילחמו בבני ישמעאל [כמעט כל מלחמתם היא נגד מדינות ערב ובתוכן], ויהרגו גיבוריהם, וירשו את ממונם ורכושם [דאעש הוא ארגון הטרור היחיד ששודד בנקים, יצירות אומנות, חוטף אנשי עסקים ודורש כופר, והוא השתלט והפעיל גם בארות נפט ומתקני גז, שכיום כבר לא נמצאים ברשותו וכדלקמן].

[עד כאן זוהי "עליית דאעש", ומכאן והלאה מתאר המדרש את ירידתו, שבאה לידי ביטוי בעיקר בשנתיים האחרונות].

"ובעת ההיא מתגברים בני מערב [דהיינו ארצות המערב, בראשן ארה"ב]... ועורכים מלחמה נגד בני מזרח [דהיינו אותם לוחמי דאעש שיצאו כנ"ל ממזרח, ופועלים מזרחית לנו]... והורגים אותם [כפי שפירטתי לעיל רוב לוחמי דאעש חוסלו, ונותרו לו אלפים בודדים, מתוך עשרות אלפים שהיו לו].

וממשיך שם במדרש רבי שמעון בר יוחאי:
"ויברחו הנשארים... מצרים ... [כפי שכתבתי לעיל, עיקר התמקדות הארגון היום היא באזורי סיני, ולוב שהיא שכנה של מצרים, ושחלקים ממנה גם נשלטו בעבר ע"י מצרים]...וירדפו אחריהם בני מערב... [ואכן כוחות המערב פועלים בלוב נגד דאעש, וגם מסייעים למצרים ללחום בדאעש בסיני]

ומסיים המדרש:
"ואחר כך עושים בני ישמעאל מלחמה עם אדומיים... [זהו לענ"ד העימות בין האסלאם לבין הנצרות, כפי שהוא כבר קיים היום בכל אירופה, וכן בעימותים הצבאיים במזרח התיכון, כולל העימות בין ארה"ב לבין איראן]... ואליהו זכור לטוב מבשר להם שלום..."

זאת אומרת, שכל האירועים הנ"ל - עלייתו וירידתו של דאעש - הם רק הקדמה וסימן ברור לגאולה האמיתית והשלימה שעליה מבשר אליהו הנביא - וכפי שהבטיחנו הרבי שליט"א מלך המשיח - שדורנו הוא דור הגאולה, והיא תגיע בקרוב ממש, תיכף ומיד ממש, ומתוך שמחה וטוב לבב!

מאת: אבישי אפרגון, ראש ישיבת "דרכי תמימים" תל אביב, פרשן לעניני צבא ובטחון

סעודיה מאשימה את איראן

ה' באייר, הרב מייזליש חשף: "ראיתי בעיני את הניסים וההחמצה הגדולה"

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...