• ב"ה ימות המשיח!
  • י"ב ניסן התשפ"ד (20.04.2024) פרשת מצורע

דיווח: קרבות קשים בחאן יונס

תקיפות צה"ל בחאן יונס ביומיים האחרונים - בעוצמה גבוהה מאוד. הדבר הזה מאושר הן ע"י מקורות ישראלים אמינים והן ע"י מקורות ערביים. עשרות רבות של מחבלים נהרגו בוודאות, רבים אחרים נפצעו. צה"ל פרץ עמוק לתוך מערב חאן יונס, ופגע הן בתשתיות טרור רבות והן במחבלים רבים באזור
דיווח: קרבות קשים בחאן יונס
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

קרבות קשים ולחימה עזה של אוגדה 98 בחאן יונס.

האוגדה פתחה אמש בהסתערות לעבר האזור המערבי של העיר הגדולה, שבו נמצאים עדיין 2 גדודי חמאס שלא נכנסו עד עכשיו לקרבות. את הגדודים הללו מתגברים שרידים של גדודים אחרים, וגם אנשי ג'יהאד אסלאמי ואזרחים חמושים, שמסתייעים בעובדה שבניגוד ללחימה בצפון הרצועה, האוכלוסיה האזרחית בחאן יונס - לא פונתה.

כזכור, מאז הפסקת האש, צה"ל לא ביצע פינוי המוני.

בלחימה הקשה במערב חאן יונס, שיש בה נפגעים לא מעטים לצערנו הרב, משתתפות מיטב החטיבות של צה"ל - צנחנים, גבעתי, חטיבת השריון הסדירה 7, וחטיבת הקומנדו. גם חטיבת כפיר פועלת במרחב חאן יונס, וכן יחידות נוספות.

בצה"ל נחושים לפרק את הגדודים הללו, וגם לטהר את המרחב התת קרקעי הענקי של המנהרות שמשתרעות מתחת לחאן יונס.

תהלים לזכות החיילים: פרקים מיוחדים - כ', כ"ב, ס"ט, ע"ט, ק"ל, ק"נ.

תקיפה בעוצמה גבוהה מאוד

תקיפות צה"ל בחאן יונס ביומיים האחרונים - בעוצמה גבוהה מאוד.

הדבר הזה מאושר הן ע"י מקורות ישראלים אמינים והן ע"י מקורות ערביים.

תקיפות רבות מהאוויר, הפגזות ארטילריות, תקיפות של מבנים ודירות, ופשיטות - עשרות רבות של מחבלים נהרגו בוודאות, רבים אחרים נפצעו.

צה"ל פרץ עמוק לתוך מערב חאן יונס, ופגע הן בתשתיות טרור רבות והן במחבלים רבים באזור.

בצפון הרצועה, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 הפועלים תחת אוגדה 162 נמצאים בימים האחרונים בהתקפה על מטרות צבאיות במרחב דרג׳ תופאח, בצפון רצועת עזה.

הלוחמים פשטו על מוצב אל ג׳עברי, מוצב אימונים של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה שמהווה את אחד המרכזים הגדולים להכשרתם של מחבלים. במסגרת הפשיטה, איתרו הלוחמים מתקן לאימון בתוואי תת קרקעי, מתחם בוחן מסלול להכשרת המחבלים, בריכת שחייה שבה התאמנו המחבלים לתרחיש של פשיטה מהים, סימולטור שמדמה ירי מרגמות ונשק אישי על כוחות צה״ל ומשרדים של מפקדי המוצב. כלל המבנים הושמדו על ידי הכוחות הלוחמים.

במרחב המוצב אותר פיר מנהרה המחובר למנהרה התקפית באורך 2 קילומטרים של ארגון הטרור חמאס. המנהרה הושמדה על ידי לוחמי החטיבה.

בנוסף פעלו לוחמי צוות הקרב במרחב ממנו זוהה ירי רקטי השבוע למרחב עוטף עזה. במהלך הפשיטות במרחב, איתרו לוחמי החטיבה מתחם משגרי רקטות. אחד מהמשגרים נמצא סמוך לפיר מבצעי אשר ממנו יצאו שני מחבלים חמושים אשר תיכננו לירות ירי נ״ט לעבר כוחותינו וחוסלו על ידי הלוחמים. כמו כן, מצאו הלוחמים אתר שיגור טילים כנגד מטוסים שהיו מוכנים לשיגור. לאחר איתור המשגרים והלחימה במרחב, הכוחות השמידו את כלל אתרי השיגור.

102 יום למלחמה | דיווחים

המתקפה האיראנית והניסים העצומים

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...