• ב"ה ימות המשיח!
  • ז' ניסן התשפ"ד (15.04.2024) פרשת מצורע

יומן שבועי מבית משיח 770: שבוע פרשת בהר בחוקותי

כמידי שבוע מערכת אתר הגאולה שמחה להגיש לגולשים יומן אירועים שבועי מבית משיח 770. היומן נכתב על ידי אחד התמימים הלומדים בשנת ה'קבוצה'
יומן שבועי מבית משיח 770: שבוע פרשת בהר בחוקותי
כל הידיעות מאתר הגאולה אצלכם בואצאפ

יום ראשון, ט"ז אייר

לאחר תפילת שחרית יצא כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א לחלוקת הדולרים בחזית בניין 770, כשבתחילת החלוקה נתן א' מהעוברים כמה מספרי קה"ת שיצאו לאחרונה כמו ספר התניא עם ביאור 'למבקשי ה''.

מיד לאחר החלוקה החלו ההכנות ל'פאראד' שייערך בעוד יומיים, כשעל הרחב שממול ל-770 נבנים והולכים שתי בימות, אחת על המרפסת של עזרת הנשים עבור המנחה ותוכנית התהלוכה כולה, ועוד בימה על שביל הכניסה לבניין 770, עבור כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א (באם יחליט לצאת ל'פאראד' על אף שלא חל ביום ראשון).

לאחר שבשבת קודש נפתחה עזרת נשים עם חלק ההרחבה שבה (חדר גדול מימדים שבו הועמדה שורת שולחנות וכסאות לתועלת הלומדים) נפתחה היום בחזרה עזרת הנשים קינגסטון, כשהחלק החדש נסגר עבור סיום השיפוצים כמו צביעת הקיר והרחבתו עד רחוב יוניון.

הלילה, לאחר תפילת ערבית, התקיימה התוועדות יום הולדת לת' אהרוני פוגאטש, כמו"כ, במקביל, החלו תלמידי התמימים בבניית המוצגים וכיו"ב עבור ה'פאראד' הגדול שיערך ביום שלישי ולהתלוכות שייתקיימו לאחר מכן.

יום שני, י"ז אייר

הבוקר נודע, לשמחת תמימים רבים, שכ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א נענה לחיוב אודות השאלה האם ייצא לפאראד שיערך מחר. יצויין שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה בה יוצא כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א ל'פאראד' שלא חחל ביום ראשון. 

בתפילת שחרית השתתפו תלמידי כיתה ו' מ'חדר' אור מנחם שהצטופפו כולם על יד כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א, ולקריאת התורה עלו שתי חתני בר מצווה, ולשלישי עלה כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א. להעיר, שבעקבות האירועים האחרונים החליף הת' מאיר משה אלטמן את מקומו של השמש הקודם, כשבמהלך קריאת התורה עמד על בימת הקריאה והיה מופקד על העליות.

לאחר התפילה התקיימו כמה התוועדויות בר מצווה בינהם לתמימים שמואל יעקבסון ולת' קעניג כשחלקם נמשכים עד לתוך סדר נגלה צהריים.

זמן קצר לפני תפילת מנחה עברה מול בית משיח הלוויתו של ר' עקיבא ווגנר שנלב"ע היום, כשהזאל הגדול מתרוקן כולו מאנ"ש ותמימים שייצאו לחלוק לו כבוד אחרון וחזרו רק בתחילת תפילת מנחה עם כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א, שהייה ריקה מקהל בתחילתה.

לאחר התפילה התקיים שיעור הדבר מלכות היומי בשילוב סעודת עניים לזכות החתן הת' שמואל פש.

בשל צום בה"ב, הוקדמה היום תפילת ערבית לשעה שמונה וחצי, שכבר בה הורגש אווירת החג דל"ג בעומר. בכניסת כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א לתפילת ערבית ניגן הקהל 'יחי' במנגינת 'בר יוחאי' בהתלהבות גדולה, כמו"כ, לאחר צאתו של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א התקיימה חגיגת 'אופשרנישט' לבנו של א' המקורבים של הרב רועי שמש.  

לקראת השעה עשר החלה חגיגת התוועדות סיום הרמב"ם לכבוד סיום הלכות עובדי כוכבים כשבמקביל התקייימה גם ההתוועדות הקבועה של יום שני, פינת החי, בה מוגשים מאכלים שונים שמקובל לאוכלם בל"ג בעומר, ובהמשך הלילה התוועד ר' אברמקה קוזלינער יחד עם הרב יהודה פרידמאן.

כמו"כ במהלך הלילה התקיימו ההכנות האחרונות לקראת ה'פאראד' שייערך מחר בבוקר כשרחובות שכונת קראון הייטס מתמלאים בדגלי המשיח כמו גם שדרת 'איסטן פארקווי' שמול 770, שהתמלאתה בנוסף לדגלים גדולים גם בשרשראות שנמתחו מצד לצד.

יום שלישי, ח"י אייר - ל"ג בעומר

במהלך הבוקר סיימו מארגני ה'פאראד' בבניית הבימה המלכותית לכ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א שנבנתה במידות המדוייקות של הבימה שהיתה בפאראד של תש"נ וצופתה כולה מבחוץ בצבע כחול ומבפנים באדום, כששטיח מלכותי נמתח מהכניסה ל-770 עד למקומו הק'. כמו"כ מעל הבימה נתלה שלט זוהר בצבע אדום ובו מספר השנה והכרת הקודש בכיתוב קטן מתחת לב"ה. 

הבוקר, לפני תפילת שחרית, התקיימה התוועדות קצרה לקראת ה'אפשרנישט' של א' מילדי שכונת המלך.

בשל ה'פאראד', הוקדמה תפילת שחרית, לשעה תשע וחצי ולאחר התפילה התקיימו מספר התוועדויות בר מצווה והנחות תפילין לתמימים עבאד, לוזון, זרח ועוד.

מיד לאחר תפילת שחרית הסתיימו ההכנות האחרונת ל'פאראד' עם הקמת שלט 'יחי' ענק בעברית ובאנגלית (בדוגמת השלט הישן שבצפון 770), מימין למקומו הק' של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א בפאראד.

מנחה האירוע פתח את ה'פאראד' בהזמינו את ר' לוי גאלדשטיין שדיבר על מעלת היום ולאחר מכן הזמין את א' הילדים לקרוא את הפרק של הרבי שאחריו כל הקהל ענה פסוק בפסוק ולאחר מכן קרא גם את פרק קל"ג בתהילים לזכות תושבי ארץ הקודש, ומיד לאחר מכן החלה תוכנית קצרה עבור משתתפי הילדים הרבים המשתתפים ב'פאראד'.

עם סיום התוכנית הזמין המנחה את כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א, וכשהדלת נפתחה עבור צאתו החלה התזמורת לנגן, כנהוג בכניסת כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א בל"ג בעומר, 'אני מאמין'.

לאחר כניסת כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א עלו הילדים בזה אחר זה להכריז את שתים-עשרה הפסוקים ואת הכרזת הקודש 'יחי אדונינו', ולאחר מכן פתח כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א בשיחה קצרה, ובסיום השיחה, הזיז השמש את המיקרופון של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א לצד, והחלק המרכזי בפאראד, בו עוברים כל הילדים, החל. תחילה עברו חלק מהמוצגים, ובהמשך צעדו כל הילדים כשהם נעצרים כולם מו כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א להצדיע ולהכריז את הכרזת הקודש 'יחי . . מלך המשיח לעולם ועד', אחרונים עבור ילדי ה'חאלקה' על גבי אוטובס שני קומות מיוחד ולאחריו עבר המוצג המרכזי, של תלמידי הקבוצה המסמל את עשרת המבצעים כפי שהם עוברים בשער העיקרי, לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש ולאחריו עברו רכבי ההצלה והשמירה של שכונת המלך, קראון הייטס.

לאחר שעברו כל המוצגים, החזיר השמש את המיקרופון של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א, ולאחר שלוש שעות בהם שהה עם הקהל, יצא כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א לכל שירת הקהל 'יחי אדונינו'.

עם סיום ה'פאראד' החלו ההכנות לתהלוכות שייצאו לשכונות הסמוכות, כשרכבי הפיקאפ מעומסים במוצגים ובהגברה, ולקראת תפילת מנחה יצאו תהלוכת רכבים לעבר שכונת בארא פארק הסמוכה.

לקראת השעה חמש וחצי החלו הריקודים המרכזיים לכבודו של רבי שמעון בן יוחאי כשבמקביל, כהמסורת בשנת הקהל, מוגשים לקהל הרוקדים בשר כבשים ויין, כיאה וכיאות לכבודו של רבי שמעון כשהריקודים נמשכים עד בסמוך ממש לצאת הכוכבים.    

לאחר תפילת ערבית החלה התוועדות בר מצווה עם הרב משה עבאד ובהתוועדות ישב גם הרב יהודה ליפסקר, שמפיע בחח"ל צפת, כשרבים מתלמידיו בעבר יושבים על מנת להתוועד עמו.

יום רביעי, י"ט אייר

בשעות המוקדמות של הבוקר עמלו אנשי המשטרה לאסוף את כל הגדרות מהשדרה שעל יד 770, וכך, למעט דגלי המשיח שעל העמודים והשרשראות שנמתחו מצד לצד, חזר הרחוב לקדמותו ולשגרת היום יום.

זמן קצר לפני תפילת שחרית, נכנסו ל-770 כמות של ספרי תניא מההדפסה המיוחדת של הוצאת ה-8000 שהודפסה בבית משיח, לאחר שהספרים הקודמים שהוכנסו נעלמו מהמדפים מרוב בלאי.

לאחר תפילת שחרית התקיימו שתי התוועדויות הנחת תפילין, אחת לת' שמואל גאלדשטיין (על שולחן הרבנים) כמו גם התוועדות עם הרב אברמל'ה רייניץ על שולחן המערכת.

היום, כחלק מעבודות ההרחבה של 'היכל התורה' שמתחיל מעזרת נשים קינגסטון ואמור להימשך עד לרחוב יוניון, פונה הבית השני שברחוב יוניון מחפצים על מנת להתחיל את השיפוצים שם.

עם סיום תפילת ערבית התקיים סדר ליקוטי שיחות בקידמת 770.

יום חמישי, כ' אייר

לקיראת התורה עלו שני חתני בר מצווה ולשלישי עלה כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א. לארח התפילה התקיימה התוועדות לרגל ההנחת תפילין של הת' לוי יצחק קליין, כשבהתוועדות משתתפים אנ"ש קרובי משפחתו תושבי שכונת המלך.

כחלק מהחום הכבד השורר בימים האחרונים בעיר ניו ייורק בכל ובשכונת המלך בפרט הועמד מיכל ובו פטל קר לתועלת הלומדים והמתפללים.

לאחר תפילת ערבית עם הרבי מלך המשיח שליט"א התקיים שיעור גאולה ומשיח המרכזי השבועי אותו מסר הת' מאיר הכהן רייכמן בענין הייעודים הגשמיים שבגאולה.

לאחר השיעור החלו התוועדויות ליל שישי בליובאוויטש, כשהשבוע, בפעם הראשונה מתחילת השנה, לא התקיימה התוועדות אחת לכלל תלמידי הקבוצה, ובוגרי ישיבת יצהר ישבו עם אסף הרץ, בוגרי ישיבת בית שמש ישבו עם ר' מ"מ טאלער ובוגרי ישיבת חח"ל צפת ישבו עם הרב עבאד כששאר תלמידי התמימים יוצאים להפיץ את בשורת הגאולה וזהות הגואל בשכונות החרדיות והיהודויות ברחבי האזור.

יום שישי, כ"א אייר

לאחר תפילת שחרית התקיימה התוועדות קצרה לרגל ההנחת תפילין של הת' באטניק.

לקראת שבת נפתחה שוב חלק ההרחבה העתידי שמעזרת נשים קינגסטון, כשבמהלך השבוע האחרון הוגבהה הריצפה לגובה של החלק העליון של עזרת הנשים, ונפתח פתח לכיוון רחוב יוניון.

יום שבת קודש, כ"ב אייר

לתפילת שחרית ניגש ר' מנחם מענדל רייצעס ובקיראת התורה עלה חתן א' ולמפטיר עלה כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א (יצויין שהשבת לא עלה על בימת הקיראה השמש החדש). 

לאחר התפילה, ובמהלךך השבת כולה, יצא שפע רב של בשר ודגים לכבוד שבת חזק והיארצייט למשפחת קבקוב.

כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א נכנס להתוועדות בשעה אחד וחצי ובין השיחות ניגנו את הפרק ו'עוצו עצה', בסיום השיחה השלישית נתן שתי בקבוקי משקה (א' עבור ההתוועדות הקבועה ביום שני וא' עבור התוועדות שבת חזק המארוגנת על ידי הגבאים), ולפני ברכה אחרונה (לאחר ניגון 'שיבנה') נתן גם לר' מנחם גערליצקי עבור סיומי הרמב"ם השבוע ולאחר מכן יצא מבית הכנסת.

לאחר סיום ההתוועדות החלו שני התוועדויות 'אופרוף' למספר חתנים שנמשכו כל שעות הצהריים - זאת לאחר הפסקה ארוכה בה לא התקיימו ה'אופרופים' הצורה המסורתית.

לאחר תפילת מנחה (בה עלה ג"כ חתן אחד) התקיימה התוועדות שבת 'חזק' המאורגנת ע"י הגבאים בקידמת בית הכנסת, כשהשבת הועמד ושלחן על המעבר לתועלת המשתתפים הרבים כשההתוועדות נמשכת עד סמוך לתפילת ערבית.

יומן שבועי מבית משיח 770: שבוע פרשת אמור

יומן שבועי מבית משיח: שבוע פרשת שמיני

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...