• ב"ה ימות המשיח!
  • ז' סיון התשפ"ד (13.06.2024) פרשת בחוקותי

ספר חדש על המדף: ג' תמוז חלק מהעלייה

ספר המועט המחזיק את המרובה, כך מדגיר מחבר הספר, הרב דוד גלייזר את ספרו החדש שהוא לקט סיפורים מיוחדים על ג' תמוז –שמטרתו לספק חומר מעניין וערוך היטב בנושא - בליווי מקורות – כדי שתהיו נרות להאיר, טופח על מנת להטפיח, לבשר (ולהוכיח לכולם) שהרבי שליט"א מלך המשיח חי וקיים
ספר חדש על המדף: ג' תמוז חלק מהעלייה
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

המחבר הרב דוד גלייזר מציין קובץ זה הוא לקט סיפורים מיוחדים על ג' תמוז – עמוק וגם נעים לקריאה, וחשוב מאוד - שמטרתו לספק חומר מעניין וערוך היטב בנושא - בליווי מקורות – כדי שתהיו נרות להאיר, טופח על מנת להטפיח, לבשר (ולהוכיח לכולם) שהרבי שליט"א מה"מ חי וקיים ו“סדר מסודר ישנו כאן”[1] ו”שום דבר לא קורה לנשיאי חב”ד בלי הסכמתם”[2] - כמבואר בהמשך הספר, והוא יגאלנו בקרוב ממ"ש!

היא תדפיס מתוך ספרים חדשים שעומדים לצאת לאור בעוד כמה חדשים, בע”ה: שלושה כרכים שיכללו כמעט 600 סיפורים על משיח וגאולה לפי פרשיות השבוע והמועדים לאור שיחות הרבי מלך המשיח, בליווי תמונות רבות וציורים מיוחדים.

[1]. דבר מלכות ש"פ קרח, תנש"א, הערה 11.

[2]. לקוטי דבורים כרך א', עמ' 74, מובא בספר התולדות  - רבי שניאור זלמן מליאדי (מהדורת תשל”ו), עמ' ריד.

סיפור הראשון בספר המסביר את התמונה על הכריבה ושם הספר:

מבט מן הַמַּסּוֹק

יהודי נוסע ברכב לירושלים[1]. בדרך יש גבעות רבות, עליות ומורדות, עד העלייה האחרונה לעיר הקודש.אפשר לומר, שכאשר הוא יורד – המטרה היא שתהיה לרכב תנופה שתסייע לו לעלות על הגבעה הבאה. דהיינו, הירידה שלו היא לצורך העלייה.

אך אנחנו רוצים להבין יותר מכך – כיצד הירידה יכולה להיות חלק ממשי של העלייה, כפי שאמר הרבי - בשיחה האחרונה, לעת עתה, המוגהת, ששמענו מהרבי[2] - לגבי הגלות (וסביר לומר, שהרבי התכוון להכין אותנו לאירוע של ג' תמוז), ש"נעשית ירידה לפי שעה ... ובחיצוניות (רק למראית עיניים).... נוסף להכלל שכל ירידה היא צורך עלייה, הרי בנוגע לבני ישראל - הירידה עצמה לאמיתתה אין היא ירידה, אלא הדרך לעלייה נעלית שלא בערך".

1511221447

אפשר להמחיש זאת אם נדמיין מסוק שטס היישר מעל המכונית כל הדרך לירושלים.

כשהפרספקטיבה היא מגובה רב יותר, כמו מהמסוק, מלמעלה, לא שייך, ולא מרגישים שלמכונית יש ירידות בדרך העולה לירושלים, אלא מרגישים שכל הזמן מתקרבים ליעד, הכל עלייה.

הכל תלוי מאיפה, ואיך, מסתכלים. ב"ה, הרבי הוא עיני העדה שלנו.

בחוברת זו מובאים סיפורים על ג' תמוז המבוססים על מה שהרבי לימד אותנו.

[1]. משל מפי הרב יוסי גינזבורג.
[2]. דבר מלכות ש"פ כי תשא, תשנ"ב, ס"ז.

*

ניתן להשיג אותו (ולעקוב אחרי מועד ההוצאה לאור של הספרים החדשים) באמצעות ווטסאפ או המייל של המחבר:

0525802714

D.Y.HALAVI.GLAZER@GMAIL.COM

בקרית שמאול: 0547770789

בלוד: 0546761390

בכפר חב"ד: 0547700219

בקרית גת: 0546296770, או 0504497708

לקראת כ' מר-חשוון: מאמר מהרבי הרש"ב בפרסום ראשון

המהדורה המיוחדת של עיתון הגאולה להורדה

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...