• ב"ה ימות המשיח!
  • כ"ח אדר התשפ"ג (21.03.2023) פרשת ויקהל

"זכות": אלבום בכורה לקובי גרינבוים

הזמר קובי גרינבוים משיק את אלבום הבכורה – "זכות". אחרי שנים על במות, הוא מסכם שנתיים של הסתגרות באולפן והקלטות רציפות עם תוצאה מרגשת – אלבום להיטים שמתאים לכל אדם, בדיוק כמו כף הזכות
"זכות": אלבום בכורה לקובי גרינבוים
עדכונים שוטפים בערוץ הגאולה בטלגרם

מדובר באלבום מקורי, "אחרי שנים של עבודה שמאחדת סגנונות כמו הציבור שאני מופיע איתו אני שמח על הזכות להדגיש מוטיב חשוב בחיי היהודי – 'זכות' שהיא חלק בלתי נפרד מכל יהודי".

קובי מספר שתמיד רעיון האלבום היה באוויר, אבל רק כשהחלה הקורונה, החליט לצאת למסע יצירת האלבום". "בפועל, מה שלוקח לאחרים חמש עשרה שנות עבודה, לקח לנו בסייעתא דשמיא להמציא אלבום, בתוך שנתיים בלבד". במהלך השנתיים שחררו קובי והצוות שלו מספר סינגלים שתפסו מיד את שימת הלב הציבורית, השתחלו לפלייליסטים של ערוצי הרדיו וזכו לעניין רב. "הציבור שמכיר אותי מאולמות החתונה, דחף אותי לצאת לדרך, הגיב ופרגן לכל סינגל שיצא וזה היה מנוע אדיר בדרך להגעה לקו הסיום".

באשר לשיר הנושא של האלבום, מסביר קובי גרינבוים שזה לא רק שיר, זאת הדרכה לחיים. "אני חושב שכל אדם אם ירגיל עצמו במידה זו, אפילו שהיא לא חלק מ 13 עיקרים של התורה. לדון לכף זכות זה מעיקרי היהדות. לא סתם המוטו של רבי יצחק מברדיטשוב, סנגורן של ישראל היה ללמד זכות על עם ישראל, אפיל על יהודי שאוכל ביום כיפור לימד זכות, ואנחנו צריכים ללמוד ממנו..."

מילים: מן המקורות (השל''ה הקדוש) | לחן: אלי קליין | עיבוד והפקה מוזיקלית: אלי קליין ואיצי ברי

 

רונן קסלמן עם "משהו טוב באוויר"  

בחודש אדר מרבים בשמחה עם ברק גרוסברג | תאריכים אחרונים

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...