• ב"ה ימות המשיח!
  • י"ז ניסן התשפ"ד (25.04.2024) פרשת מצורע

במרכז התהלוכה / חלוקת זוגות תפילין לפליטים מאוקראינה

מאות מיהודי מולדובה אנשים נשים וטף מהערים בעלץ, בנדרי וקישינב נטלו חלק בתהלוכות הענק בעיר קישינב. מחזה מיוחד ביותר היה חלוקת תפילין למספר משתתפים
חלוקת זוגות תפילין לפליטים מאוקראינה
עדכונים שוטפים בערוץ הגאולה בטלגרם

מאות מיהודי מולדובה אנשים נשים וטף מהערים בעלץ, בנדרי וקישינב, נטלו חלק בתהלוכות הענק בעיר קישינב.

תהלוכה לילדי הגנים התקיימה בערב ל"ג בעומר בארגון הרב שמואל וחי'ה זלמנוב בשכונת רשקנובקה מאות הזאטוטים הצטרפו לצעדה קצרה ולאחר מכן למדורת ל"ג בעומר עם שירים ופסוקים.

את התהלוכה והאירוע המרכזי ביום ל"ג בעומר הנחה בטוב טעם ובחיות מיוחדת הרב אליהו גרגל, שהגיע במיוחד מארץ ישראל.

האירוע החל בתהלוכה עטורת שלטים ססגוניים ומוזיקה חסידית ברחובה הראשי של העיר קישינב "שטפן של מרה" ומשם יצאו אל עבר אתר הנופש היוקרתי Vatra Strămoșească שם המתינה עבור הקהל תוכנית מגוונת עם אוכל כיד המלך, משחקים מתנפחים עבור הילדים ומופע קסמים על ידי השחקן המפורסם גרי קוזמה.

האווירה הטובה, הריקודים השמחים סביב המדורה יצרו אטמוספרה מאוד מיוחדת וגם הפליטים שנותרו בקישינב וחיים בחוסר וודאות זה קרוב לשלוש חודשים נשאבו לתוכה.

 • מולדובה: חגיגת בר מצווה באיחור של שנה

מחזה מיוחד ביותר היה חלוקת תפילין לאליהו מניקולייב שעקב מחלה לא יכל לחגוג את הבר מצווה בעיר הולדתו. במשך התקופה בה הוא נמצא יחד עם אמו בקישינב עבר ניתוח והחלים בצורה מרשימה אודות לתמיכת השלוחים.

הרב מנדי אקסלרוד ערך לו מסיבת בר מצווה בהזדמנות הראשונה וכאשר ראה כי אליהו מקפיד להניח תפילין מידי יום הפתיע אותו במתנה מקורית "זוג תפילין".

נכח במקום גם גרשון מחרקוב. שהבריחה ומסע הפחד למולדובה בחוסר כל, קירבו אותו לבורא העולמים. גרשון עבר ברית מילה בקישינב, ומופיע בכל בוקר בקביעות לתפילת שחרית ואינו מחסיר תפילה והנחת תפילין. בעקבות כך הוענק זוג תפילין גם לגרשון.

כאשר כל זה קורה הגיח לפתע גרישה (16) יליד קישינב וביקש להניח תפילין, זאת תהיה עבורי הבר מצווה כעת אמר בדמעות. נחמן דיקשטיין סגן מנהל זק"א ואחראי על המרכז הרפואי לפליטים שהוקם בשיתוף זק"א וחב"ד, עמד נפעם כשדמעות בעיניו והכריז: גרישה, אם אתה תקפיד על הנחת תפילין בכל יום אני קונה לך זוג תפילין. כאשר כל הקהל מוחא כפיים.

מר שבתאי חנוכייב נשיא ארגון יוצאי קווקז במולדובה כובד בקריאת מכתב מיוחד שנשלח על ידי נשיאת מולדובה מיה סנדו לפדרציית חב"ד ליובאוויטש בו מודה הנשיאה על העזרה של חב"ד בקליטת הפליטים במולדובה.

יגעת ומצאת תאמין, השנה לרגל המצב והפליטים השקענו הרבה מאמצים ואכן נשאו פרי. מציין הרב זושא אבלסקי יו"ר הקהילה במולדובה.

מושב אחיהוד: הילדים צעדו לכבוד רבי שמעון

הסדר הגדול בקישינב מולדובה

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...