• ב"ה ימות המשיח!
  • ח' ניסן התשפ"ד (16.04.2024) פרשת מצורע

הרחבת "בית רבינו שבבבל" - גלריית תמונות היסטורית

היום מציינים את היום בו יצא הרבי שליט"א מלך המשיח, באורח נדיר להשתתף בהנחת אבן הפינה להרחבת 770. אתר הגאולה מגיש גלריית תמונות מהמעמד ההיסטורי, המתעד את הנחת אבן הפינה במו ידיו הק' וחלוקת הדולרים מיד לאחר מכן, במקום
הרחבת "בית רבינו שבבבל" - גלריית תמונות היסטורית
כל הידיעות מאתר הגאולה אצלכם בואצאפ

בהתוועדות שבת פי שופטים שנת תשמ"ח הכריז כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח על "עת לבנות" - להתחיל לבנות בניינים חדשים, בניינים של תורה, עבודה וגמילות חסדים. במסגרת זו הוחלט על בניה מחודשת ומורחבת של בית המדרש הגדול של ליובאוויטש.

ביום י"ז אלול ערב ח"י אלול בשעה 5 בערב נערכה "הנחת אבן- הפינה.

כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח עלה לבימה מיוחדת שהוקמה מחוץ לבנין, ופתח מיד בשיחה שנמשכה כעשר דקות. בשיחה דיבר על ענין הנחת אבן פינה שבאנגלית קוראים לזה "שבירת קרקע", ששוברים את הקרקע ואח"כ מניחים את אבן היסוד. כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח ביאר את הענין בעבודת השם.

ואח"כ אמר: "בית כזה שיסודו "קודש" והוא נבנה בהכרה שהבנייה היא בכוחו של הקב"ה - זוכה לברכות מאת ה׳ הנעשה שותף, כביכול, בבניין והבניה תהיה בהצלחה רבה בגשמיות וברוחניות, ושתהיה בזריזות, ויקויים בו ושכנתי בתוכם מתוך שמחה וטוב לבב.

לאחר שסיים את השיחה הורה כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח למר דוד צ'ייס יו"ר קרן הבנין לומר דברים באידיש, וכן חדב"נ רבי שמריהו גורארי׳ - הרש"ג - בירך ברכה קצרה. לאחר מכן ירד כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח מהבימה וניגש למקום שיועד ליריית אבן הפינה, הוא לקח לידיו את- חפירה, הסיט מעט את העפר בתוך הגומא ואז תפס בשתי ידיו הק׳ באבן שהיתה מונחת ליד הגומא והניח אותה בתוך הגומא.

לאחר מכן לקח כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח את האת בידו וכיסה את האבן במעט חול.

בסיום האירוע חילק כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח דולר לצדקה לכל הנוכחים.

מעל 450 תמונות חדשות של הרבי שליט"א

גלריה מיוחדת משנת תשמ"ז

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...