האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

האזינו: הזמר החסידי ר' שמחה פרידמן בחידוש מרענן ל"דאקשיצער ניגון"

מוזיקה חסידית

שניאור גרינפלד 573 צפיות 0

הניגון התורן להפוך ללהיט במוזיקה החסידית כבר כאן, הזמר החבד"י ר' שמחה פרידמן, יחד עם המוזיקאי והמעבד ר' משה אברהם (מושמוש) ומקהלת "מלכות" בשיתוף פעולה ראשוני מסוגו מחדשים ניגון חב"די עתיק ומלא שמחה אמיתית מהעיירה דאקשיץ שככל הנראה יהפוך ללהיט ענק בקיץ הקרוב • להאזנה

מדי תקופה מגיע ניגון חבד"י עתיק ומקבל חידוש מיוחד, כעת הכירו את "דאקשיצער ניגון". סינגל חדש, חסידי, שמח ומקפיץ במיוחד, שכולו חידוש לניגון חב"די עתיק, אותו הלחינו חסידי ליובאוויטש מהעיירה דוקשיץ – עיירה בגבול פלך מינסק ופלך ווילנה, בה התגוררו חסידי חב"ד עוד מתקופת אדמו"ר הזקן בעל התניא. ניגון זה הוא ניגון קמ"ה ב"ספר הניגונים" של ניגוני חב"ד ליובאוויטש.

את הניגון מבצע הזמר החבד"י ר' שמחה פרידמן בשיתוף פעולה עם המוזיקאי והמעבד ר' משה אברהם - מושמוש שהופקד על העיבוד המדוייק והסוחף. על הקולות: מקהלת "מלכות" עם העיבוד הקולי הנפלא של ר' פנחס ביכלר.

בתמונה המופיעה על גבי עטיפת הסינגל נראה מבנה בית הכנסת ובית המדרש של חסידי חב"ד ליובאוויטש בעיירה דוקשיץ. תמונה זו - שבמקור קיימת בשחור לבן - נלקחה מתוך הארכיון של העיירה דוקשיץ, ונצבעה מחדש בטכניקה מיוחדת.

יש לציין כי סינגל זה הינו סנונית ראשונה מתוך פרוייקט שלם של ניגוני חב"ד ליובאוויטש שיראה אור בחודשים הקרובים בעז"ה, אנו כמובן נמשיך לעקוב.

הפקה ושירה: ר' שמחה פרידמן
עיבוד מוזיקלי: מושמוש - משה אברהם
גיטרה: אריק שחר
סקסופון: דור אסרף
חצוצרה: ינון פרץ

מקהלה: "מלכות"
עיבוד קולי: פנחס ביכלר

הקלטות שירה: גיל עקיביוב
מיקס: אלי קליין

גרפיקה: יוסי ויספיש
צביעת ביהכנ"ס של דוקשיץ משחור לבן: רפקל בן זקרי - Grafi Design

donate

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...