האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

ישראל ג'רופי בסינגל בכורה עם הניגון המרגש: "הבן יקיר לי"

מוזיקה חסידית

מערכת האתר 576 צפיות 0

הבעל מנגן החבד"י ר' ישראל ג'רופי מופיע מעל לעשר שנים, חמש מתוכן עמדו בצל התמודדותו עם מחלת הסרטן של בתו חיה הדר ז"ל, שלגודל שברון הלב הכריעה אותה בחודש סיוון האחרון (תשע"ז). בכל חמש השנים הללו ישראל, בעידודה ועל פי בקשותיה החוזרות ונשנות של הדרי, לא אפשר לאתגר הכואב למנוע ממנו לשמח את הקהל.

כעת, כעת לרגל ה"ימים הנוראים", מוציא ישראל את סינגל הביכורים שלו, המוקדש לזכרה של הדרי, שגם בתקופות הקשות ביותר של מחלתה שאבה שמחת חיים ורוממות רוח מן השירה והמוסיקה היהודית החסידית.

הניגון עצמו, אותו הלחין החסיד החב"די הנודע הרב שלום חריטונוב מניקולייב שבאוקראינה, משלב בווירטואוזיות עומק וכאב של געגועים יחד עם דוק של אופטימיות ושער של תקווה; והוא מנוגן על ידי חסידי חב"ד לרוב בעת תפילות ראש השנה ויום הכיפורים.

ישראל בחר בניגון מיוחד ונפלא זה, שעד כה טרם עובד והונגש לקהל הרחב, משום שבמובן מסוים בוקע ממנו, הן מהלחן והן מן המילים, הד המספר את חווייתו האישית בשנים האחרונות, ובמיוחד – בחודשים האחרונים. בתנועת הכאב והגעגוע: "הבן יקיר לי... אם ילד שעשועים... מדי בדברו בו, זכור אזכרנו... המו מעי לו", כמו גם בתנועת התפילה הפותחת שער של תקווה: "רחם ארחמנו נאום ה'".

בסיום הביצוע מלא החן והרגש החסידי של ישראל בעיבודו של יעקב אסרף, שולב קטע מהמעמד המיוחד והמרטיט של "ברכת הבנים" שעורך הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א לתלמידי ישיבות תומכי תמימים שהתארחו בחצרו. הרבי מלך המשיח שליט"א רואה בבחורי הישיבה כילדיו, ואת ברכת הבנים המסורתית שעורך אב לבניו בערב יום הכיפור עורך הרבי רגע בטרם התקדש היום הקדוש והנורא, עם אלפי הבחורים שהיו מצטופפים בבית מדרשו ומאזינים בלב מחסיר פעימה לברכתו המיוחדת והמרוממות.

 קרדיטים: \\ הפקה: שניאור ג'רופי \\ הפקה מוזיקלית, עיבוד וגיטרות: יעקב אסרף \\ תופים: אלמוג ליזמי \\ קלידים: דותן לב ארי \\ גיטרה בס: שחם אוחנה \\ קאנון: אמיר אלייב \\ קולות: נמואל הרוש\\
קליפ מילים: יעקב אסרף – סטודיו סולם יעקב.

donate

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...