• ב"ה ימות המשיח!
  • י"ח תמוז התשפ"ד (24.07.2024) פרשת בלק

אמת אחת ויחידה תורתנו הקדושה

אנשים בודדים הצליחו לגרום לאלפים ורבבות להאמין ברעיונות, למרות שמדובר בבדותות חסרות כל שחר. אם כן, אנו, שבידינו תורת ואמונת האמת – קל וחומר שביכולתנו להנחילה לכל האנושות אנשים בודדים הצליחו לגרום לאלפים ורבבות להאמין ברעיונות, למרות שמדובר בבדותות חסרות כל שחר. אם כן, אנו, שבידינו תורת ואמונת האמת – קל וחומר שביכולתנו להנחילה לכל האנושות
אמת אחת ויחידה תורתנו הקדושה
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

במעמד מתן-תורה, כאשר אמר הקדוש-ברוך-הוא את עשרת הדברות על הר סיני, ניצבו למרגלות ההר כל בני-ישראל. הגברים מגיל עשרים לבד מנו שש-מאות אלף איש, ויחד עם הצעירים והנשים היו שם מן הסתם כמה מיליונים! מיליוני עדים ראו, שמעו וחוו חוויה רוחנית בלתי-נשכחת וסיפרו זאת לדורות הבאים אחריהם. כולם באותה צורה ובאותו נוסח בדיוק. וזו ייחודיותה של המסורת היהודית – מספר האנשים העצום שהעידו בגוף ראשון על אמתותה של התורה בשווה.

כל ה"דתות" האחרות לידתן באדם בודד, שהצליח לתעתע בהמונים כי הייתה לו התגלות שמימית בה נאמר לו לחולל תורה חדשה עם שורה של עיקרים אותם בדה מלבו. כל מנהיג בתורו סיפר כי אף אחד מלבדו לא נכח בעת ה"התגלות" אליו – בכוונה-תחילה, כדי למנוע אפשרות שיקום מישהו ויגלה כי מדובר בהזיה ותו לא. וכך, על בסיס אדם אחד ויחיד קמה הנצרות, קם האסלאם וקמו כל סוגי הפולחנים האליליים.

תורת ישראל, להבדיל, הִנה היחידה שהנחלתה נשענת על עדות מוצקה של מיליוני אנשים. מיליונים שהיו במעמד הר סיני וראו ושמעו הכול (ואולי לכן גם הנוצרים והמוסלמים לא מתכחשים לכך...). כך שמעבר לאמונה הטבעית שלנו כיהודים – די בהבדל האמור כשלעצמו להוכיח כי תורתנו היא היא האמתית ולא אף אחת אחרת.

***

יקום אדם וישאל: אם אכן תורת ישראל היא האמת, מדוע נתן השם לכך שהמוני בני-אדם ינהו אחרי הבל ושקר – הרי התורה אומרת כי לכל דבר שקורה בעולם יש סיבה ומטרה?

על כך משיב הרמב"ם בחיבורו הגדול, "משנה תורה" (הלכות מלכים סוף פרק יא): "וכל הדברים האלו… אינן אלא לישר דרך למלך המשיח… כיצד? – כבר נתמלא העולם כולו מדברי המשיח ומדברי התורה ומדברי המצוות… אלו [הנוצרים] אומרים: מצוות אלו אמת היו וכבר בטלו בזמן הזה… ואלו [המוסלמים] אומרים: דברים נסתרים יש בהן ואינן כפשוטן, וכבר בא משיח וגילה נסתריהם.

"וכשיעמוד מלך המשיח באמת… – מיד הם כולם חוזרים ויודעים ששקר נחלו אבותיהם, ושנביאיהם ואבותיהם הטעום".

זו אפוא כל המטרה העליונה בהתחוללות הנצרות והאסלאם – להכשיר את הלבבות לאמונה במושג 'משיח'. אמנם בינתיים צורת האמונה מעוותת – אבל העיקר שבכללות היא קיימת. ומכוחה, כאשר יתגלה המשיח האמתי – הרבי מליובאוויטש שליט״א – יקל על הגויים להאמין בו ולסור למרותו, כי מושג המשיחיות לא יהיה זר להם.

***

ובמחשבה נוספת: אנשים בודדים הצליחו לגרום לאלפים ורבבות להאמין ברעיונות, למרות שמדובר בבדותות חסרות כל שחר. דבקותם במטרה סחפה אחריהם המונים והביאה אותם להאמין בצדקת דרכם עוד יותר מהם עצמם (כי הם הלוא ידעו שמדובר בשקר…).

אם כן, אנו, שבידינו תורת האמת ואמונת האמת – קל וחומר שביכולתנו להנחילה לכל האנושות. האמת חזקה הרבה יותר מן השקר, ואם רק נפנים אותה בעצמנו ונזדהה עמה – נצליח בוודאות מוחלטת לגרום לכול להאמין בה. וזו למעשה תמצית הייעוד של מתן תורה: להביא את היקום כולו להאמין בהשם ובמלכותו – שתתגלה בקרוב, בגאולה השלמה.

הגאולה וחג השבועות

הגאולה וחג השבועות

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...