שיחת הגאולה

נפלאות עכשיו / שיחת הגאולה - כ"ג סיון התשפ"א, 16:41

סנדק ידוע מראש

הרב חיים ששון ביקש כמה פעמים מהרב מרדכי אליהו (זצ"ל) שיהיה סנדק בברית של בנו, ולא וזה לא הסתדר, עד שכתב לרבי שליט"א מלך המשיח, לגבי הברית של הילד ה11. נפלאות עכשיו מתוך שיחת הגאולה 1347

יין מלכות / שיחת הגאולה - א' סיון התשפ"א, 18:40

עכשיו הזמן למגר את הטרור

ללמוד מהעבר: אם ישראל היתה כובשת את קהיר ודמשק במלחמת יום כיפור, היה הדבר מוביל לשקט לשנים ארוכות, כעת יש להעניק לצה"ל גיבוי מלא לפעול למיגור כל הטרור ולא לעצור באמצע הפעולה.

מאמר מערכת / שיחת הגאולה - א' סיון התשפ"א, 18:13

האינתיפאדה חצתה את הקו השחור

לו מאורעות הימים האחרונים היו מתרחשים בארץ אחרת היה אולי מקום לחששות, אולם התורה קובעת נחרצות כי ארץ ישראל מוגנת על-ידי הקב״ה 24/7. אך כשהדברים קורים בתקופה זו, יש להם להם גם משמעות שונה לגמרי.

יין מלכות / שיחת הגאולה - י' ניסן התשפ"א, 17:06

אסור להצביע להם!

דעתו הק' של הרבי שליט"א מלך המשיח, עליה הוא מעיד כי היא לא נשתנתה, שאין לתמוך בבחירות במפלגה שתסייע להקמת ממשלה שתנהל משא ומתן עם הערבים וכפי שמבהיר שם בהמשך הדברים, שעצם הרעיון לתמוך במועמד לראשות הממשלה שמוכן לנהל מו"מ שכזה הוביל לפגיעה בחייהם של יהודים • מתוך מדור 'שיח חסידים' בגיליון שיחת הגאולה 1260 • לקריאה.

מאמר מערכת / שיחת הגאולה - כ"ג אדר התשפ"א, 10:53

יהודי הוא רק כזה המוכר לפי ההלכה!

כל נסיונותיו של בג"ץ ושופטיו להכתיב דרך עקומה ומזוייפת ליהדות לא יצלחו. דווקא החלטות אומללות אלו, הן שיביאו לחיזוק האמונה אצל העם והכרה בחשיבות קיום הוראותיו של הרבי שליט"א מלך המשיח, למרות שהמפלגות הדתיות עשו כל שביכלתם על מנת למנוע את תיקון החוק.

מאמר מערכת / שיחת הגאולה - כ"ח שבט התשפ"א, 21:51

להזכיר לאו"ם את מטרת קיומו

העובדות שמאחורי הקמת האו"ם וצמיחתו. המרחק בין תפקידו המקורי לבין השמצה שנקשרה בשמו בעשרות השנים האחרונות. והשינוי שבטוח יקרה - כתוצאה מפעולותיו של הרבי שליט"א מלך המשיח.

מאמר מערכת / שיחת הגאולה - ט"ו שבט התשפ"א, 20:58

השפעתו של מלך המשיח בעולם

השוני הגדול המתחולל בעולם, שהואץ באופן חסר תקדים בשנה האחרונה, מעיד כי אנו חיים ב'ימות המשיח' וכי העולם כיום פועל אחרת מבעבר במטרה להפוך למקום טוב יותר בלי מלחמות מיותרות.

אור החיים / שיחת הגאולה - ט"ו שבט התשפ"א, 20:14

להניח תפילין אצל הילאל ומוחמד

באף אחת מנבואות הגאולה בתנ"ך לא נאמר כי יבוא יום בו אומות העולם יפתחו עמדות להנחת תפילין כדי לזכות את בני ישראל במצווה חשובה זו. ככל הנראה, זו כבר התרחשות השייכת לחלוטין לדור הגאולה בו אנו נמצאים.

נפלאות עכשיו / שיחת הגאולה - ט"ו שבט התשפ"א, 19:35

תפנית במשרדי הרווחה

מצב הפרנסה במשפחה והתערבות עובדת סוציאלי, כמעט שהביאה להוצאת הילדים המוכשרים מהבית. במהלך ישיבת הועדה, כתבה העובדת הסוציאלית לרבי שליט"א מלך המשיח דרך אגרות קודש, וקיבלה על עצמה את המענה "שילכו מספר פעמים בשבוע למרכז חב"ד", כפיתרון המתאים לילדים שנשארו בבית.

מאמר מערכת / מערכת האתר - א' שבט התשפ"א, 08:47

השביעין חביבין וזוכים להיגאל

עם פתיחת ספר הגאולה, ספר שמות אנו נפגשים עם משה רבינו, "גואל ראשון" שנולד במצרים. במאמר קבלת הנשיאות של הרבי שליט"א מלך המשיח לפני שבעים שנה, הוא מצטט מתוך מהמדרש על מעלתו של משה רבינו, שהוא השביעי מאברהם אבינו ו"כל השביעין חביבין, ומיד משווה זאת ליחוס שלו עצמו - שהוא הוא השביעי לאדמו"ר הזקן, ולכן "גואל אחרון".

אור החיים / שיחת הגאולה - א' שבט התשפ"א, 08:36

חיים גאולה בבירה הבריטית

בעולם, מוכר האופי האנגלי כקריר משהו, אך מסתבר כי גם בעלי מזג שכזה מוכנים לקבל את בשורת הגאולה של הרבי שליט"א מלך המשיח. ואכן, ברובע 'סטמפורד היל' שבעיר לונדון, מן המפורסמות והמשפיעות שבערי העולם, שוכן 'בית משיח לונדון' – בית כנסת ומרכז חסידי שוקק חיים במשך כל שעות היום, האמון על הפצת בשורת הגאולה לתושבי המקום.

יין מלכות / שיחת הגאולה - א' שבט התשפ"א, 08:17

מה גרם שהגוי בא לבקש לעשות שלום

חלק משיחת הרבי מלך המשיח שליט"א בהתוועדות כ"ד טבת תשל"ח (מוגה): ועל-דרך זה רואים מהמאורע שהיה לאחרונה בארץ הקודש - שבגלל שהוא שמע שהיהודים עומדים בתוקף, זה פעל עליו לבוא ולבקש מהיהודים לעשות שלום...

נפלאות עכשיו / שיחת הגאולה - א' שבט התשפ"א, 08:06

יודע לפתור הכל ברגע

המתיחות בפגישה רק הלכה וגאתה ושני הצדדים לא הגיעו להסכמות בנושא. לאחר שעתיים של שיחות ודיונים ללא שום תועלת, אמר להם הרב קדלבורג: "תשמעו, הסיבה האמיתית שאנחנו מתעקשים להישאר כאן היא בגלל ברכות מפורשות שקיבלנו מהרבי שליט"א מלך המשיח באגרות קודש. ולכן אין לנו את האפשרות לעזוב כרגע".

נפלאות עכשיו / שיחת הגאולה - ט"ז כסלו התשפ"א, 15:45

תקלה שהביאה תשובה

לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה כרבת משמעות, כתשובה לשאלה, ואף מסייעת לפתרון בעיות רבות אחרות. כך מספר ר' שלום לוגוב, מנהל האתר 'אגרות.קום' לכתיבה לרבי שליט"א מלך המשיח

שיחת הגאולה / מערכת האתר - ט"ז כסלו התשפ"א, 09:28

חסר תקדים: יופצו רבע מיליון עלוני י''ט כסלו

הגיליון השבועי 'שיחת הגאולה', אשר השתדרג לאחרונה במערכת כותבים חדשה ובעיצוב עדכני, יוצא בימים אלו במבצע הפצה בהיקף אדיר. ביוזמה בעלת תעוזה מיוחדת הופק מוסף חג מיוחד לרגל י''ט כסלו, אשר יצורף לגיליון השבועי ויופץ לקראת שבת בכל בתי הכנסת ברחבי הארץ. הגיליון הודפס ב250,000 עותקים (!)

אור החיים / שיחת הגאולה - ט' כסלו התשפ"א, 21:11

אזור תעשיה מלא בגאולה

בספר "היום יום" מציין הרבי שליט"א מלך המשיח את היתרון שיש לבעלי עסקים על לומדי תורה, שמטבע הדברים הם נחשפים הרבה יותר להשגחה הפרטית של הקב"ה על הבריאה, ויודעים להצביע על המאורעות הקורים סביבם כהתרחשות אלוקית מכוונת

יין מלכות / שיחת הגאולה - ט' כסלו התשפ"א, 20:55

לרדת למטה, עם תורת החסידות

כל דבר בתורה הוא מדויק, אפילו פרט הנראה כאקראי. גם לעיתוי בו קוראים את פרשיות השבוע יש משמעות ותוכן משותף ומקביל לפרשה. ועל כן, צריכים אנו להבין את הקשר בין פרשתנו - ויצא - לחודש כסלו בו אנו נמצאים

נפלאות עכשיו / שיחת הגאולה - ט' כסלו התשפ"א, 20:39

כשכסף נופל מהשמיים

אחד מהאתגרים העומדים בפני הבחורים בשנת ה'קבוצה', בשהות 24/7 בסמוך לרבי שליט"א מלך המשיח היא הסתדרות כלכלית במשך למעלה משנה שהם מחוץ לבית, יחד עם זאת מבקש כל לומד שעניני הכלכלה לא יפריעו לו ללימוד. אבל לפעמים פשוט אין, ואז כותבים לרבי שליט"א מלך המשיח

מאמר מערכת / שיחת הגאולה - ג' כסלו התשפ"א, 11:48

לגלות את האמת עכשיו

רגע לפני הגאולה - הנקראת גם 'אמיתית' ו'שלימה' - שתוביל את העולם לגילוי האמת: הגיע הזמן לומר את האמת לציבור ולעמוד מאחוריה. אין אמת יותר ברורה מהנבואה הברורה: "הגיע זמן הגאולה". מאמר המערכת, שיחת הגאולה 1319

נפלאות עכשיו / שיחת הגאולה - ג' כסלו התשפ"א, 11:41

מילה של צדיק

דממה השתררה בשולחן ההתוועדות. דממה של הלם וזעזוע. הראשון שהתעשת היה ר' חיים טל: "במצב כזה, אתה מוכרח לבקש ברכה מהרבי שליט"א מליובאוויטש מלך המשיח. רק הוא יוכל להושיע אותך!". נפלאות עכשיו שיחת הגאולה 1319