אקטואליה

אקטואליה / מערכת האתר - ב' אייר התשע"ו, 12:23

נבואה מתממשת: אבן נדירה בקישון

לפי הדיווח החברה גודלה המשמעותי של אבן החן שנמצאה מחזק את הערכות החברה בדבר הפוטנציאל הגלום במקטע התיכון של נחל הקישון. מניית שפע ימים זינקה מתחילת השנה ב-64% והחברה נסחרת כיום לפי שווי של כמעט 65 מיליון שקלים. 'שפע ימים' נוסדה בעקבות נבואת הרבי שליט"א מלך המשיח כי יש יהלומים ואבני חן באזור הקישון.

אקטואליה / אתר הגאולה - ב' ניסן התשע"ו, 22:24

גניבת ילדי התימנים שוב בכותרות

בגיל שבע היא נלקחה למוסד של אגודת ישראל בבני ברק. הילדות שם היו ממוצא תימני. מידי פעם היו מסדרים אותן בשורה, ו"הדודות מאמריקה" נכנסו לראות אותן אחת אחת, ולדבר עם המדריכים בשפה זרה, לאחר מכן, ילדים וילדות נעלמו מן המוסד, מספרת. היא סירבה להיחשף מעבר לכך: זה פצע פתוח, אמרה. יותר משישים שנה אחרי, עדיין המדינה מעלימה את האמת.

אקטואליה / אתר הגאולה - י"ב אדר ב' התשע"ו, 20:04

הכנסת ספר תורה לקבר דוד המלך

על אף גשמי הברכה שפקדו את האזור - אלפים הגיעו בסוף השבוע האחרון להכנסת ספר תורה מרגשת בציונו של קבר דוד המלך בירושלים. את הספר הכניסו עם ישראל. נשאו דברים רבני מתפללי קבר דוד הגאון הרב אהרון שטרן, הרב יוסף ברגר, חבר מועצת חכמי בצורה הרב הגאון הרב ראובן אלבז, גאון הרב דוב ליאור רבה של קריית ארבע , תהלוכה ספר התורה התחילה בשירה ובריקודים מרחבת הכותל המערבי לכיוון קבר דוד.

אקטואליה / אתר הגאולה - ח' אדר ב' התשע"ו, 12:56

נפילת דמשק - ירידת המקדש משמים

בניגוד להערכות כל גורמי המודיעין בעולם ובישראל, הודיע פוטין על הסגת רוב הכוחות מסוריה, מלבד שמירת האינטרסים הרוסים שלא קשורים לדמשק. איראן כבר הסיגה את כוחותיה מסוריה לפני כשנה. החיזבאללה המרוסק ביחד עם צבאו הקטן וחלש של אסד לא יעמדו לאורך זמן מול כוחות עדיפים בהרבה של "המורדים" למיניהם ודאעש שמתקרבים לכיבוש דמשק. ועל זה אומר המדרש, "דמשק" לשון מקדש, שזה קם זה נופל.

אקטואליה / מערכת האתר - י"ט אדר א' התשע"ו, 12:45

סערה בצה"ל: אלפי חיילים נדרשים להסיר את הזקן עד יום רביעי

פקודה חדשה של צה"ל, שאמורה להכנס לתוקף ביום רביעי הקרוב (היל"ת), כ"ב אד"ר, מעוררת זעם רב בקרב חיילים שומרי מצוות שמגדלים זקנים. לפי הפקודה כל חייל המבקש לגדל זקן צריך לקבל אישור של הרב הצבאי, של מפקד היחידה ומעליהם של קצין השלישות הפיקודי.לאיגוד ישיבות ההסדר הגיעו בימים האחרונים מאות תלונות מחיילים בני ישיבות שביקשו לגדל זקן וסורבו או שפשוט לא קיבלו כל תשובה. כלומר - הם יצטרכו להוריד את הזקנים עד ליום רביעי!

אקטואליה / מערכת האתר - ט' אדר א' התשע"ו, 12:23

מדענים בכירים 'מרסקים' את תיאוריית האבולציה

תיאוריית האבולוציה של דארווין באה בסתירה מוחלטת למה שנאמר בתורה, שהקב"ה ברא את העולם ומלואו, כל מין בפני עצמו, בששה ימים בלבד. במשך שנים רבות מדענים התייחסו לתיאורייה של דארווין כאקסיומה שאין לערער עליה. מדענים יהודים פנו לרבי שליט"א מלך המשיח בניסיון פשרני "לגשר" בין המדע לתורה באומרם שמה שנכתב בפרשת בראשית אינו כפשוטו חס ושלום. הרבי שליט"א מלך המשיח דחה גישה זו בשתי ידיים, תוך הדגשה שאין סתירה בין המדע לתורה - מה שכתוב בתורה הוא בהכרח נכון ומדוייק, ובסופו של דבר גם המדע עצמו יגיע למסקנה שהמציאות האמיתית היא על פי התורה דווקא. כעת, עקב מחקרים חדשים, גם המדענים נוכחים באמת זו.

אקטואליה / שיחת הגאולה - ז' אדר א' התשע"ו, 14:33

גילויים של ימות המשיח

השבוע זכה אוצר ספרי התורה בעם ישראל, לפרסום חשיפתו של ספר תורה (כתב אשכנזי) מלפני כשמונה מאות שנה, ואולי מהעתיקים ביותר שבידינו. בספרי התורה בחב"ד, הסיומת במילה "דכא" היא באות באל"ף. והנה בספר התורה העתיק שלפנינו, נכתבה התיבה דכא באל"ף, באופן ברור ביותר. עדות זו מצטרפת למסורת הידועה בחב"ד.

אקטואליה / מערכת האתר - ה' אדר א' התשע"ו, 14:41

כביש סולארי - דרך לגאולה

לפני למעלה מ-30 שנה עורר הרבי שליט"א מלך המשיח כמה פעמים על שימוש באנרגיית השמש. הוא הדגיש את הצד של ברכת השם באנרגיית השמש ואת הנקודה שזו מתנה טובה שקבלנו – ברכת שמיים ועלינו לנצלה כראוי. שימוש באנרגיית השמש הוא תחום שמתפתח עד היום. אחד המיזמים שתפס תאוצה לאחרונה הוא הכביש הסולארי. מדובר בכביש המרוצף בפאנלים סולאריים, עליהם תוצב זכוכית עבה שתוכל לעמוד במשקל הכבד של התחבורה. על הפאנלים מותקנות נוריות LED המאפשרות שינוי דינמי של הסימונים על הכביש. האם ניתן ליישם רעיון יקר זה?

אקטואליה / מערכת האתר - ה' אדר א' התשע"ו, 11:09

שפע ימים: "התקדמות מואצת ומשמעותית בשלבי האקספלורציה"

"אין ספק כי חשיפת תוצאות מחקרים אלו הינה אבן דרך מהפכנית גם בתפיסה הגיאולוגית הבינלאומית ביחס לסגולותיה הייחודיות של אדמת ארץ ישראל, ובפרט ביחס לאזורי ההיתרים בהם פועלת שפע ימים – שתביא להתקדמות מואצת ומשמעותית בשלבי האקספלורציה שמבוצעות על ידי החברה".