אקטואליה

אקטואליה / הרב אבישי איפרגון - ז' שבט התשע"ח, 21:01

מה קרה במלחמת המפרץ הראשונה • הרב ששימש בתפקיד מסווג מדבר

לאחר הפלישה לכוויית, ההנהגה העיראקית נתנה הוראה על ישום "תכנית חירום" – להוציא את מוטות האורניום מתוך הכור הגרעיני המופצץ ולהשתמש באורניום המועשר שיש בהם כדי לייצר נשק אטומי תוך זמן קצר! • הרב אבישי אפרגון, בטור פרשנות בטחוני בראיה חסידית לרגל 27 שנים לניסי מלחמת המפרץ הראשונה • הטור המלא

אקטואליה / שניאור גרינפלד - ז' שבט התשע"ח, 02:02

"אנחנו עומדים לצידה של ישראל" • מייק פנס בביקור מיוחד באה"ק

בצהרי היום נערכה "הישיבה המיוחדת" בכנסת לכבוד הביקור של מייק פנס סגן נשיא ארה"ב בישראל, בו חזר והצהיר את החלטת נשיא ארה"ב מר טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל וכן הדגיש כי שגרירות ארה"ב תעבור לירושלים עד סוף 2019. על ההסכם עם איראן אמר: "הוא רע ולא נאשרר אותו יותר" • הכתבה המלאה

אקטואליה / שניאור גרינפלד - ו' שבט התשע"ח, 18:28

ח"כ אייכלר הודה למייק פנס על אהדת ישראל ושחרור רובשקין

היום נערכה בכנסת ישיבה מיוחדת לכבוד לסגן נשיא ארה"ב מר מייק פנס שהגיע לביקור היסטורי בארץ ישראל • בנאום קצר שנשא ח"כ הרב ישראל אייכלר מיד בתום הישיבה המיוחדת בנאום קצר בכנסת, הודה לו בשם הציבור על כך שממשל טראמפ קיצר את עונשו של הרב שלום מרדכי רובשקין • התמליל המלא "בכתבה המלאה"

אקטואליה / הרב אבישי איפרגון - ג' שבט התשע"ח, 14:04

נס ההפגנות באיראן // טור אקטואלי

אין ספק כי המאורעות באיראן הינם נסים גלויים לטובת עם ישראל. בשנים האחרונות כמעט כל המדינות באזור התפרקו או הזדעזעו קשות כתוצאה מה"אביב הערבי", ורק איראן נותרה כצופה מהצד. אולם כעת, בנסי וחסדי ה' הגיעו המהומות והמחאות גם לפתחו של משטר הרשע האיראני • פרשנות בטחונית בראייה של ימות המשיח, מתוך הגליון "שיחת הגאולה" מס' 1179 • הכתבה המלאה

אקטואליה / הרב אבישי איפרגון - כ"ב טבת התשע"ח, 23:50

מה קורה באיראן? // הרב אבישי אפרגון

מובן מאליו, שמהפכה באיראן, במידה ותתרחש, הינה נס עצום. ביכולתנו להחיש נס שכזה ע"י הוספה בתפילה, כל אחד כפי יכולתו, והוספה בלימוד התורה ובקיום המצוות בהידור (ובפרט במצוות הצדקה). כמו כן, פרסום והודאה לה' יתברך על הניסים והנפלאות שהוא עושה עימנו • פרשנות בטחונית בראייה חסידית מאת הרב אבישי אפרגון • הכתבה המלאה

אקטואליה / אתר הגאולה - י"ג טבת התשע"ח, 10:42

עלילת רובשקין - הסיפור האמיתי!

שחרורו הניסי והמפתיע של הרב החסיד ר׳ שלום מרדכי רובשקין, האיר שוב מחדש את הפרשה הכאובה והעגומה שליוותה אותו לפני כעשור, כאשר שלטונות ארה״ב ורשויות המשפט רדפו אותו על לא עוול בכפו תוך מצג תואנות שווא ורדיפה אכזרית חסרת בסיס. מתוך מגזין בית משיח.

אקטואליה / אתר הגאולה - כ"א אב התשע"ז, 18:01

באתי בבוקר והתינוקות לא היו

פרשת ילדי תימן • עדות ראשונה של מטפלת במוסד • "היו מגיעות לבית התינוקות קבוצות של נשים מחוץ לארץ. ידעתי שכל פעם שמגיעה משלחת, אחרי יום-יומיים היו נעלמים לי תינוקות: כל פעם ילד, עוד ילדה, עוד מישהי. באתי בבוקר והם לא היו. בהתחלה חשבתי שלא הביאו אותם. לא עלה בדעתי שמישהו יכול לתת ילד או לקנות ילד. אחר כך התחלתי לחשוד

אקטואליה / מערכת האתר - י"ט אייר התשע"ז, 11:19

הלוך חזור מתל אביב לניו יורק ב-$298

במסיבת עיתונאים של החברה מאיסלנד נמסר כי הטיסות יתחילו ב-$99 מתל אביב לאיסלנד ו-149 דולר ליעדים בצפון אמריקה כמו ניו יורק, טורונטו, שיקאגו, וושינגטון, בוסטון ומונטריאול - כאשר למיאמי תעלה טיסה 199 דולר לכיוון. המחיר אינו כולל מזוודה, אלא תיק יד, והטיסה כוללת קונקשן של כשעתיים - לאחר כשבע שעות טיסה עד איסלנד, ולפני כ-5:30 שעות נוספות לניו יורק

אקטואליה / אתר הגאולה - י"ג אייר התשע"ז, 13:51

מלך המשיח שליט"א מוחה נגד הביקור אצל האפיפיור

לפני מספר שנים ביקרו מראשי הארגונים היהודיים בארה"ב, ברומא ברומא במקום שיא הטומאה, כביכול בשם "העם היהודי". הרבי שליט"א מלך המשיח מחה על העניין בתוקף הכי גדול. השבוע ביקרו באותו מקום כמה יהודים שבחייהם הפרטיים יתכן ושומרים תורה ומצוות, ושרו ורקדו לפני אותו האיש (האפיפיור) "אורך ימים" רח"ל. אחרי יומיים הגיע מכתב התנצלות ותשובה מאחד המשתתפים.

אקטואליה / אתר הגאולה - ז' אייר התשע"ז, 19:33

תמונת היום: הכנות לפראד הגדול

ילדי התלמוד תורה "אהלי תורה" ליד 770 מכינים את עצמם לפראד הגדול בל"ג בעומר שיחול השנה ביום א', שאז יוצא הרבי שליט"א מלך המשיח ומדבר בפראד.

אקטואליה / מערכת האתר - י"ב ניסן התשע"ז, 22:33

התקיפה בסוריה ערב שבת הגדול

ערב "שבת הגדול", התקיפו "בכוריהם" של אומות העולם - צבא ארה"ב, בסיס חיל אוויר סורי ממנו יצאו המטוסים שביצעו את התקיפה הכימית. ארה"ב עדכנה את ישראל לפני המתקפה. פרטים וניתוח המצב בטורו של הרב אבישי איפרגון, מבט חסידי על "למכה מצרים בבכוריהם" שבת הגדול תשע"ז

אקטואליה / מערכת האתר - י' ניסן התשע"ז, 19:44

בנות מחויילות בניגוד לחוק

בנות דתיות רבות שהצהירו על פטור מצה"ל לפי החוק - מטעמי דת, נקראו לשוב לבקו"ם ונחקרו על דברים שהן בכלל לא אמורות לדעת הגם שגדלו בבית דתי, כמו "נוסח קידוש לבנה" שעל פי מנהג ישראל נשים כלל לא אומרות. המלחמה על גיוס בנות נמשכת, ולמפקדים בצה"ל נדמה שהותרה הרצועה. דעת הרבי שליט"א מלך המשיח וגדולי ישראל שוללת לחלוטין גיוס בנות לצה"ל, ולא רק לקרבי.

אקטואליה / מערכת האתר - י' ניסן התשע"ז, 10:04

יותר "יהודים" ופחות "ישראלים" בארץ

בסקר שהוזמן ע"י כמה רמטכ"לים לשעבר שמנסים לפרוץ לפוליטיקה עם תנועה בשם "פנימה" מתברר שבין היהודים, 46% הגדירו עצמם קודם כל כ"יהודים", ורק 41% הגדירו את עצמם קודם כ"ישראלים". מה שמסמל את החזרה בתשובה מהאמונה במדינה הציונית.

אקטואליה / אתר הגאולה - ז' ניסן התשע"ז, 17:54

פקיסטן רשמה אזרח כ"יהודי" במסמכים רשמיים

פישל בנקלד, יהודי אזרח פקיסטן, שהיה רשום במסמכים כ"פייסל" מוסלמי, זכה לאחר מאבק להירשם כיהודי בכל המסמכים הרשמיים, למרות שחוק המדינה כביכול אוסר זאת. היהודי, נצר אחרון ליהודם שהגיעו לעיר לפני כ130 שנה, והיחיד שנשאר בפקיסטן.

אקטואליה / אתר הגאולה - ב' ניסן התשע"ז, 19:49

גיוס בנות רח"ל, ועוד ליחידות מעורבות

גוף ציוני שמזוהה עם חוגי המתיישבים בשומרון הפיק לפני כמה חודשים סרטון אנימציה נגד גיוס בנות: "לי זה לא יקרה". הסרטון "זכה" לביקורת קשה מגורמי המפד"ל שדואגים לגיוס הבנות רח"ל, שכביכול הסרטון מגזים. יוצרי הסרטון טוענים הפוך. במציאות, חוסר הצניעות בה נתקלת בת דתיה שמתגייסת לצה"ל, הרבה יותר גרועה ממה שהם יכלו להציג בסרטון, גיוס בנות לקרבי - שמחבל בצה"ל.

אקטואליה / מערכת האתר - כ"ו אדר התשע"ז, 10:54

מתל אביב לניו יורק ב260 דולר!!

בשורה טובה. מחירי הכרטיסים אל הרבי שליט"א מלך המשיח יורדים באופן דרסטי בעז"ה מחודש יולי. משרד התחבורה נתן אישור לחברת לאו קוסט מאיסלנד לפעול בארץ, ומחירי הכרטיסים מת"א לניו יורק יורדים למחירים של 260-280 דולר (כל כיוון) לטיסה מת"א לניו יורק דרך איסלנד.

אקטואליה / אתר הגאולה - ז' אדר התשע"ז, 14:49

הסינים באים להוזיל את הדירות

הסינים באים: 10,000 דירות ייבנו תוך שנה. אחרי שבירת שיא ובניית מגדל בן 57 קומות ב־19 יום: מפעל הבנייה BSB בדרך לארץ. שלוחה של המפעל, שנחשב לאחד המהירים בסין, תוקם בערד ותעסיק כ־2,000 חיילים משוחררים שיוכשרו על ידי צוות סיני. לפי הצפי, כ־10,000 דירות ייבנו בשנה, ועלותן תהיה זולה בכ־25% מהיום.

אקטואליה / מערכת האתר - כ"ט כסלו התשע"ז, 10:32

נצחון נס חנוכה על המתייונים של ימינו

נס חנוכה אמיתי!! ניצחון אור חנוכה על היוונים ובעיקר על המתייונים!! הנשיא טרמפ טרמפ צייץ אתמול בטוויטר: "לא עוד, התחלת הסוף היתה ההסכם הנורא עם איראן, ועכשיו, ההחלטה האיומה (של האו"ם)!! ישראל, תישארו חזקים, 20 בינואר כבר מגיע!!

אקטואליה / אתר הגאולה - כ"ה כסלו התשע"ז, 20:37

התשובה לאומות העולם

רשי ידע שיגיע זמן שהגויים יטענו שהארץ שייכת להם. בתחילה הם יטענו שרק חלק זה או חלק זה. אבל אחר כך, הם יטענו שכל הארץ שלהם, והוא, רש"י כתב זאת בזמן מסעי הצלב את התשובה לאומות העולם, שכל ילד יהודי יודע שהקב"ה נתן בתורה את כל ארץ ישראל לבני ישראל. זה מה שצריך לומר באו"ם, ואת זה הגויים יקבלו.

אקטואליה / שלום לוגוב - ח' כסלו התשע"ז, 17:12

למה חברות יפניות משקיעות בסטארטאפ בישראל?

אנשי עסקים יפניים החלו להראות עניין רב בחברות סטארטאפ בישראל, בעיקר באבטחת סייבר, טכנולוגית תוכנה לבקרת תנועה ושבבי תקשורת. השקעות חברות יפניות בחברות סטארט-אפ ישראלי על פי הדו"ח הסטטיסטי של הבנק המרכזי של יפן בשנת 2015 הסתכמו ב -45 מיליון $ - זה 5 פעמים יותר מאשר בשנת 2013 ו -25 פעמים יותר מאשר בשנת 2012.הסיבה האמיתית, והמסקנה העיסקית בכתבה.