האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

חלום שחלמתי על משק המים.

דעות

הרב טוביה דורון 101 צפיות 0

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

= = = = =

חלום שחלמתי על משק המים.

הרב טוביה דורון

ביום חמישי בסביבות שעה 1 בלילה או קצת יותר מאוחר, הפסקת חשמל. הבית שלנו, ברח' ניסנבוים בבת ים עיר הגאולה, יושב על הקו של הרכבת הקלה. מלפני כ15 שנה, שהכניסו לאדמה את השנאים הענקיים, הפסקות חשמל הפסיקו לגמרי.

הלילה היה שקט, מאד. ונעים. ללא רוח, מכונית לא עוברת ברחוב. המזגנים כבויים.

טילפנתי לחברת 103 חשמל מהסלולרי, תפוס. טילפנתי מהקווי שאני עדיין מחזיק, רק בגלל שזה נגמר ב770. תפוס... תפוס... תפוס...

ניסיתי לדווח באפליקציה של חברת חשמל על תקלה ברחוב. האפליקציה עונה – "לא ידוע לנו על תקלה באזורך"...

מערכת שצריכה לתת מענה טלפוני מיידי בשעת תקלות חורף למאות אלפי פונים בוזמנית. ברור שיש כאן תקלה ארצית חמורה מאד.

החשמל חזר תוך כעשרים דקות, חברת חשמל מדווחת על "השלת חשמל". אני מניח, שזו התופעה שקרתה בניו יורק רבתי לפני עשרות שנים,

זה עלול לקרות כאשר השימוש בחשמל יורד למינימום, לילה נעים, בלי מזגנים לקירור או לחימום, המפעלים והמשרדים מושבתים. במצב זה, חלק מהטורבינות בתחנות הכח מכבות את עצמן, באופן אוטומטי, וכמות החשמל המינימלית מתחלקת בין מעט טורבינות שנשארות פעילות.

מה שקרה בניו יורק רבתי היה, שעוד ועוד טורבינות התכבו, ומעט הטורבינות שנשארו פעילות, לא היה להן מספיק כח לספק את הצריכה והן, התנתקו מעומס יתר.

עכשיו, שכל הטורבינות כבויות, להתניע את כל המערכת מחדש, באותן שנים, שהשליטה היתה כמעט ידנית ע"י התקנים אלקטרו מכניים שנמצאים בקרבת הטורבינות, זה לא פשוט, בידיעה שכל טורבינה שתונע, עלולה להיכבות מיד מעומס, אם היא מחוברת למערכת, וכו'.

על כאן, המושג שאוליי אליו התכוונו בחברת חשמל, "השלת חשמל".

אבל, אחרי התקלה הזו בניו יורק, כל מערכת כוללת בסדר גודל כזה, אמורה להיות מוגנת מתקלות מסוג זה, ובפרט שכיום יש שליטה מוחלטת על כל הפרמטרים של כל טורבינה בכל זמן נתון, מהמחשב, בביתו של הבכיר בחברת חשמל שיש לו את הקודים המתאימים, או אפילו מהסלולרי שלו.

וכאן גם הסכנה, כמובן, שאם מישהו יצליח לחדור למערכת מבחוץ, דרך המחשב או הסלולרי של אותו בכיר, תהיה לפולש אפשרות שליטה מלאה במערכת.

חזרתי לישון, והנה חלום. ובחלומי וארא שהאיראנים בחרו לפרוץ למערכת דווקא ביום שקט כזה, והצליחו להשבית את כל מערכת החשמל בארץ לרבע שעה או קצת יותר, והעיקר, גם את כל מערכת המיחשוב ואינטרנט למיליוני לקוחות.

-        "קלקלתם זו תקנתם", ודרך האינטרנט הוחזרה המערכת לפעילות מלאה תוך זמן קצר.

-        נו, רבע שעה. מה קרה. תירגע. מקרה נקרית.

WhatsApp Image 2020-10-31 at 8.32.48 PM

והחלום מממשיך.

ובהקדמה, כילד שגדל בקיבוץ, אני "דג במים" מגיל 5. ואוהב לשחות בים, אבל בלילה, אני לא מסוגל להיכנס אפילו לברכת שחיה בלי תאורה. המים שחורים, מפחידים. פעם הלכתי עם חבר מהשייטת ליד הים, בלילה. הוא אומר לי, בוא ניכנס. אמרתי לו – מפחיד אותי. הוא עונה לי, הלילה שומר עליך. מגן עליך. אף אחד לא רואה אותך. רוב האימונים שלנו בקישון, יציאה מצוללות - וכל המבצעים, רק בלילה. חושך, זה הזמן להיכנס למים.

חזרה לחלום. ובחלומי וארא והנה בחסות חשכה, צוללן מצמיד מוקש ימי לצינור קצא"א, עם השהיה של 5 דקות. הרבע שעה מספיקה לצוללן שהצמיד את הפצצה הקטנה להתחמק בלי להיפגע מהמוקש, ובלי להתגלות.

איפה? אזור אשדוד, בנקודה הכי קרובה ליניקת המים של מפעל ההתפלה הארצי, המוארת בזרקודים.

אין צורך בפיצוץ גדול. עדיף שלא ישימו לב. כעת בחושך, גם אי אפשר להבחין בכתם נפט ההולך ומתפשט לכיוון צינור היניקה של מערכת ההתפלה הארצית שמספקת את מרבית המים של מדינת ישראל, ומשביתה אותה.

בבוקר, שיבחינו, הנזק כבר יהיה בלתי הפיך.

מגה  פיגוע.

Capture1

ואיקץ, והנה חלום.

"שומר פתאים ה'". "אם ה' לא ישמור עיר, שווא שקד שומר". נס. להד"ם. חלום שחלמו אחרים על אחרים.

= = = = =

עופרת יצוקה.

כמה שעות לפני שהכוחות נכנסו לעזה במלחמת עופרת יצוקה.

עוד אתמול, עו"ד יוסי מאירי סיכם איתי, שהיום הוא נוסע למפעל ממתקים בחולון, ממלא את האוטו הגדול שלו ממתקים, ואנחנו יורדים לדרום, לחיילים, למבצע תפילין וחלוקת ממתקים.

לשנינו אין סמרטפון נוסעים בלי וויז לכיוון יד מרדכי. ממשיכים ישר, ומתחילים לשאול רכבים צבאיים איפה יש ריכוזי חיילים. אומרים לנו.

פוגשים בגדוד ארטילריה, החבר'ה שמחים מאד לממתקים, הרבה מניחים תפילין,

מגיעים לגדוד טנקים בתוך פרדס, כנ"ל.

משם, לריכוז יותר גדול של חיילי חי"ר. הברסלבים כבר שם, מניחים על החיילים טלית קטן בריקודים, ועוד ריכוז חי"ר, 

המשכנו. מגיעים לחייל בודד עם משהו שנראה כמו RPG מאחורי תלולית, ובאופק, מרחק כקילומטר,  בתים של עזה.

החייל צועק עלינו מה אתם עושים פה!! תרדו על הריצפה!! אנחנו מטווחים!!

לא נראתה שם שום סכנה, אבל הוא המפקד בשטח, התכופפנו, והלכנו לכיוון הרכב.

אחרי חצי דקה, בום. פצמ"ר בערך איפה שעמדנו.

הדרך מלאה תנועה צבאית, והמשכנו, לחפש. מגיעים למתחם של עשרות ג'יפים, שנשמר ע"י חיייל ממוצא אתיופי. הוא פנה אלינו שרוצה להניח תפילין, הבאנו את התפילין ואת הקריאת שמע והוא הניח לבד בלי עזרה. ב"ה.

שאלנו אותו איפה עוד, הוא הצביע למעלה, גבעה משהו כמו 20 מטר יותר גבוה מאיתנו, מכוסה בקצת עצים. עלינו.

היו שם, ככה זכור לי, עשרה או שנים עשר די-ניינים. די-ניין נראה כמו בית מברזל על שתי קומות, שמלפניו ומאחוריו כפות ברזל ענקיות. הכלי הכבד הענקי "יושב" על מרכב טנק, עם מנוע טנק 60 טון. לא זוכר כבר אם היה שם חייל, רק הריכוז הגדול של הכלים הכבדים האלה, מאד הרשים אותי.

= = = =

המלחמה נעצרה, כרגיל, כאשר יד ישראל גברה, והיה צריך רק עוד מספר שעות למוטט את האויב כליל. החמאס התחנן להספקת אש, ומי שהסכים, היו ציפי ליבני ונתניהו. רק הליכוד יכול.

 

כמו עכברושים בתל אביב

זמן לא רק אחרי המלחמה, יצא לי לדבר עם קצין בדרגת סא"ל שנמצא הרבה בשטח, והיה גם בתדריכי הקצינים בעופרת יצוקה.

אז עוד לא דובר על המכשול התת קרקעי, אבל המהנרות, היו עיקר הבעיה. כל הזמן.

הצעתי פיתרון. סיפרתי לו, שיש לי חבר שהיתה לו קונדיטוריה בת"א, וכל הסביבה התלוננה על עכברושים. עיריית ת"א לא יכלה לפתור את הבעיה, והוא איבד לקוחות.

היה לו אז אוטו קטן ישן, הוא פתח את אחד ממכסיי הביוב ליד הקונדיטוריה, חיבר צינור קטן אל צינור הפליטה (אגזוז) של הרכב, ונתן גז.

תוך 10 דקות, יצאו מהאדמה באמצע היום החם, מאות חולדות שברחו לכל עבר. זה היה מפחיד לראות, אבל הם לא חזרו.

הצעתי לאותו קצין למשוך צינור מ"אגזוז" של טנק אל פתח אחת המנהרות, וללחוץ על הגז. מה הבעיה. הוא ענה לי, יאשימו את ישראל בתאי גזים. אי אפשר. מן הסתם, הוא לא העביר את ההצעה. אבל, הוא סיפר לי מה הוא שמע, וכל הקצינים בתדריכים:

שהיתה תכנית, לנתק את עזה מרפיח ע"י חפירה לאורך ציר פילדלפי לעומק הנדרש כ40 מטר, ולחבר אותו לים, איך אמר ערפאת ימח שמו? שישתו את המים של עזה.

ואז אני אומר  לו– אני ראיתי בעיניים שלי את ה"די-ניינים" האלה, מוכנים לפעולה.

אחר כך, המצרים עשו את זה מהצד שלהם, אבל זה היה צריך להתבצע ע"י צהל, לחיסול החמאס. ונתניהו עצר.

אחרי זה התחיל צוק איתן, מתיי שנתניהו שיחרר יותר מאלף רוצחים בעיסקת שליט, וגם זה נעצר ע"י נתניהו כאשר צה"ל התחיל לנצח.

הקרבנות לשווא. משני הצדדים.

עלות המיכשול התת קרקעי, מישהו בכלל סופר את זה? לא. זה "צרכי ביטחון". איי, יכולתם לפני עשר שנים למוטט את החמאס, לפני שהמנהרות חצו את הגבול?

אבל, אנחנו לא רוצים לשלוט עליהם. זה התשובה תמיד.

תל אביב היא בת ערובה

אז כולם יודעים, שלחמאס היום יש מספר ענק של טילים שמכסים את כל הארץ. והם ממשיכים כל הזמן להתגרות. והם יודעים, שטיל אחד לתל אביב, ישבית את כל המדינה.

אמנם, הם יחטפו באופן "בלתי מידתי" אבל הם לא פוחדים לחטוף, להיראות מסכנים, זה גם הפרנסה שלהם. וישראל לעולם לא תפגע ב"יעני" חפים מפשע ויעני "לא מעורבים", אצלם כווולם חפים מפשע לא מעורבים, גם אלה שכן.

אחרי המלחמות, הם תמיד מדווחים כמעט רק רק על נפגעים אזרחיים, גם אלה שב"גיל גיוס". לעולם אין אצלם כמעט כלל נפגעים מכוחות החמאס, יעני, ישראל פוגעת רק בחפים מפשע ובלתי מעורבים, כך לפחות, הדיווח שלהם תמיד, וזה, כאמור, גם הפרנסה שלהם, ימח שמם וזכרם.

ותל אביב היא בת ערובה. אם אין כסף מקטאר, אם אין דלק, אם אין חשמל, אם אין מים, (שהיהודים נותנים בחינם. אם לא קונים מהם עגבניות, אם סוגרים את המעברים, תל אביב היא בת ערובה. וטרור הבלונים. וחפירת עוד מנהרות. זה הפרנסה הגשמית שלהם, וגם הפרנסה הרוחנית שלהם, ימח שמם וזכרם.

הם פשוט מזמינים את זה, נתניהו, אתה לא מבין?!

הלו, ביבי, תגיד, מאיפה הצוללן הזה בא לי בחלום? לא מעזה? זה לא טיל אחד, זה מגה פיגוע!!

אין עם מי לדבר. כי תל אביב היא בת ערובה. טיל אחד. והם בעלי המאה.

 

מדינת שינקין.

תושבי מדינת תל אביב, מהם כבר כמה שלושה דורות מעולם לא ביקרו בבית כנסת, ופוחדים לבוא לירושלים כי זה מסוכן. טיל אחד מעזה לתל אביב, והם מפעילים לחץ איום על הממשלה, הפסקת אש מיד.

וזה בעיה, כי כל הכסף אצלם בידיים.

הם רוצים שתי מדינות. לא בגלל שהם אוהבים את הערבים. הפוך. הם פוחדים. תן להם, שיעזבו אותנו. גם לדתיים יש כזה, "שטחים תמורת שלום", וטעמו בצידו: "הראשון לציון לא הסתפק בפסיקת הלכה והוסיף אמירה מעשית: "אין לסמוך על הנס ולהיכנס במלחמה עם אויבים אכזריים, לכן עלינו להחזיר את השטחים, לסלקם מעלינו", איך הופכים רח"ל הפוך על הפוך את "כוונת המחוקק" בפיקוח נפש שו"ע או"ח הלכות שבת, סימן שכ"ט, לעשות מזה גופא "שהארץ תהא נוחה ליכבש לפניהם". איך?! "חרב באה לעולם על המורים בתורה שלא כהלכה".

 

הרבי שליט"א מלך המשיח התבטא פעם משהו בסגנון שצריך להוציא מה שיותר ספרים וחוברות של תורה, היות שזה מפחית מהכמות של ספרים וחוברות ש"נותנים" לצד השני. "עשרה קבין של".. ניתנו לעולם, וכמה "קבין" שלוקח צד אחד, מפחית מ"קבי" צד השני.

כל יהודי יש לו כמות של יראה ואהבה. אבל, כלפי מה. יהודי שאין לו קשר פנימי לתורה, האהבה ויראה שלו זה מעינייני העולם. וזה לא קשור בצורת הכיפה, ובגודל, או בכלל. ענין נשמתי.

מי שטובע ב"ה בכסף, ובגיל 30 הוא מולטי מיליונר בזכות עצמו, היראה שלו היא לא ממחסור ח"ו בפרנסה, אלא מעניינים כמו לנסוע לירושלים מפחד פיגוע. או ערבים – בכלל. ולעיתים קרובות– כן, דתיים.

הפיתרון לערבים מתלבש אצלו – תן להם מדינה, יפסיקו את הטרור. תגיד לו "גוש קטיף" עד מחר. ככה הוא מבין, והוא בעל המאה.

מה מפחיד אותם ביהדות האורטודוקסית על כל גווניה. המציאות הזו של אנשים שמדברים כאילו באותה שפה, אבל משקיעים כל מרצם בחושך אנכרוניסטי, וכופים עליך לעיתים לחיות את חייך בטקסים משונים שהם המציאו בשביל עצמם, ועוד, שכוחם האלקטורלי גדל מידיי יום. זה מפחיד, ובפרט שבנושאים מדיניים הם חושבים הפוך ממך, ממש.

הם לא אשמים, כמובן. בסופו של דבר. אין ספק, גם אליהם יגיע המלקט של "ואתם תלוקטו לאחד אחד בני ישראל". זה יכול להיות כל רגע, אבל בינתיים, לעיני בשר, לא נראה באופק. מי יודע. אוליי ירחם. לעזאזל, כמה זמן לוקח לו, למלקט. אתה כל יכול, למה כתבת אחד אחד? אתה לא יכול כולם ביחד?! בבכי יבואו, ובתחנונים. דמעות של שמחה.

נס כרמון.

לפני כחמש שנים, באחד מכינוסי הפעילים של הרב זמרוני, הציג נס כרמון את פרוייקט "גולדצ'יין", (שרשרת הזהב), כסטארטאפ שישאיר את פייסבוק הרבה הרבה מאחור. נשמע דימיוני?

השבוע יוצא שותפו של נס כרמון, (לא מסוגל לכתוב עליו תוארי הכבוד של היפך החיים), הרב שי הרמתי בפרוייקט חדש של הפצת משיח. משהו מושקע מאד, אבל התוכניות, כרגיל, גרנדיוזית מידיי לביצוע כמו שהוא מתכנן.

שמענו בסבלנות את כל הרעיון, כמו הרב זמרוני, בלי להעיר מילה. שאומרים לך גישה חדשה על פירסום משיח, קודם כל תקשיב עד הסוף. אל תפריע.

לאחר מכן חקרתי אותו, הרי, מכל הדברים שאתה ונס דיברתם עליהם, שום דבר לא יצא, ועוד פעם אתה בא עם משהו מושקע, מאד, שלא נראה לביצוע בשטח כמו שאתה מציג.

ובכלל, אני שואל אותו, מה עם הגולד-צ'יין. הרי לא יצא מזה שום דבר. הרי, נס כרמון רשם שבעה פטנטים בינלאומיים על קטעי תוכנה שיפילו את פייסבוק, (אינסטרם, וטקטוק, וכיו"ב), לקרשים. ממש. איפה זה.

אז הוא עונה לי, תראה, נס כרמון הצליח להוציא מה"מדען הראשי", סכום של מיליון וחצי ש"ח למימון ראשוני של הפרוייקט!!

אבל, הוא אומר, זה רחוק מלהיות ממספיק. כולם יודעים את זה. תוכנה מסוג "וויז" רצה בכל העולם כמה שנים בהשקעה של עשרות מיליונים. עד שנמכרה לגוגל בפי כמה וכמה.

שנמכרה, כל אחד מעשרות העובדים קיבל כזו בוכטה שמספיקה לחיות חיי נצח בכבוד בלי לעבוד. רווק בן 30 מסודר. לגמרי. צדקה? לא שמע על זה. גם השנוררים לא שמעו – עליו.

אז לעבוד כבר לא מעניין. הוא מצטרף לחברים בבתי הקפה בת"א, ושם פוגשים אותם, מי שמחפש מימון לסטארטאפ...

נס כרמון הגיע לשם, ודיבר איתם. וגם למשרדים מתוקתקים שלהם. אבל, לא היתה "כימיה". שם בבתי הקפה, צריך "כימיה". היי, אתה עם הזקן הצהוב, תשכנע אותי עד מחר. הכל טוב, ידידי, מאמין לך כל מילה. רק מה, "אין אני והוא יכולים לדור יחדיו".

רמי אנטיאן החליט לקנות את חברת הטלוויזה וכבלים, כאמצעי להנגיש את הרבי שליט"א מלך המשיח לכל העולם. החפירות בקישון לחיפוש אבני חן ויהלומים של אבי טאוב הן אמצעי להביא את המשיח, וכך גם גולצ'יין של נס כרמון.   

זהו.

אז עכשיו, הפרוייקט של שי הרמתי לזכות נס כרמון. אוליי זה ילקט עוד אחד. תבדקו. תריצו.

 

donate

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...