האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

העוול הנורא שנעשה לאזריה אלאור

דעות

הרב טוביה דורון 1040 צפיות 0

סרטו של רן כרמי על העוול הנורא שנעשה לחייל היורה במחבל בחברון, אזריה אלאור. אבל, מדוע להוכיח את חפותו של אזריה, כאשר את השאלות החשובות צריך להפנות למפקדיו, למצ"ח, לפרקליטות הצבאית, ולשר הביטחון, על כך שהם "עושים את המוות" לחייל, לוחם, שביצע את תפקידו בשלימות והרג מחבל שבא לרצוח?! שלטונות הצבא והפרקליטות יודעים היטב, שאם ח"ו אזריה יכנס לכלא, זה יהיה יום שחור לאמינות צה"ל בעיני הציבור.

רן כרמי, כמו עוד כמה אנשים מיוחדים בציבור שלקחו על עצמם לעמוד בהפגנות, ולארגן הגנה ציבורית מסיבית לחייל אלאור אזריה, ומרגישים את העוול הנורא כלפיו וכלפי כל הציבור היהודי בארץ ישראל. 

אחרי כל מה שרן אומר בסרט, וגם זה נכון, אבל, זה תפקיד של עורך דינו של אזריה. אנחנו, בתקשורת החלופית באתרים וברשתות, לא צריכים להיות עורכי הדין של אזריה, אלא צריכים לשפוט את שופטיו, ואת מי שהכניס אותו לכלא.

באופן ציבורי צריך להפנות את השאלה לכל מערכת הביטחון, החל משר הביטחון שפוטר, הפרקליטות הצבאית, מצ"ח, ואל מפקדיו, והשאלה היא, מדוע לחייל לוחם בתפקיד, אסור להרוג מחבל שבא לרצוח?!

אותו צה"ל, גם בשנה האחרונה, הפעיל כמה פעמים כוחות גדולים של יחידות כמו "דובדבן" שנכנסו לשטחי A בשליטה ביטחונית של הרשות הפלסטינית, וביצעו באמצע הלילה מעצרים של מחבלים כאשר נכנסו לבתיהם באמצע שנתם, ואם וכאשר היתה התנגדות מצד המחבלים, הם ירו בהם למוות.

ואלו בדרך כלל, אינם מחבלים שבאו לרצוח, או התארגנות שהשב"כ יודע עליה, אלא (בדרך כלל), חמושים מאחד הפלגים שמתנגדים לרשות הפלסטינית, שהרשות מסרה עליהם מידע לצה"ל שיעצור אותם. ואם כאלה נהרגים בפעולה כאשר מוציאים אותם ממיטתם בלילה, עם זה אין שום בעיה, לא ל"רשות", ולא ל"בצלם", ואפילו לא לפרקליטות.

מתי יש בעיה? כאשר "בצלם" מעמיד סוכנים לצלם על הגגות בחברון, ואלה עלו על הגג לצלם, כי הם מתוזמנים עם המחבלים שבאים עם הסכינים, ואז, כאשר חייל בשטח, לוחם, מבצע את תפקידו בשלימות והורג מחבל "מנוטרל", הם באים לבכות לחברים שלהם בפרקליטות, כדי "לשמור על טוהר הנשק". של צה"ל.

השאלה היא הפוכה, והיא השאלה שעומדת בבסיס ההפגנות והתמיכה הציבורית שאזריה מקבל ברשתות החברתיות ובאתרים: מדוע הרמטכ"ל לא מינה וועדה שתעניק לאלאור אזריה צל"ש, על כך שביצע בשלמות את המוטל עליו?!

שלטונות הצבא והפרקליטות יודעים היטב, שאמון הציבור במערכת נפגע מאד עקב המקרה של אזריה, וכל יום שעובר ואזריה לא חוזר בכבוד ליחידתו, זה הפסד אמינות נוסף לצבא. ואם ח"ו אזריה יכנס לכלא, זה יהיה יום שחור לאמינות צה"ל בעיני העם, וגם את זה הם יודעים היטב.

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...