האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

הדולר נמצא אחרי 30 שנה

נפלאות הגאולה

שיחת הגאולה 544 צפיות 0

הדולר נמצא אחרי 30 שנה

אך הגילוי האלוקי הנפלא היה כאשר הלידה התרחשה בדיוק ביום כ' תמוז, בדיוק ביום בו ניתן הדולר ברכה לבננו מנחם לפני שלושים שנה - כ' תמוז ה'תשמ"ו. כאשר הוא מתגלה שלושים שנה לאחר מכן, בדיוק לקראת הלידה של בתו ביום - כ' בתמוז תשע"ו, למזל טוב.

"לכל זמן ועת" "את הכל עשה יפה בעתו". לכל דבר יש את הזמן שלו. פעמים שנדמה לנו שאנחנו מבינים יותר טוב, אבל להקב"ה יש את החישובים שלו. מתאזרים בסבלנות ורואים. מספר הרב צבי הרטמן איש חינוך ותיק ומשפיע בקהילת חב"ד בבית שמש.
לפני 30 שנה, בשנת תשמ"ו, זכיתי להיות אצל הרבי שליט"א מלך המשיח, עם בני משפחתי. במהלך הביקור זכינו להיות במעמד חלוקת הדולרים, שליחות מצוה, ביום ראשון כ' תמוז ה'תשמ"ו.
חלוקת הדולרים המוכרת של ימי ראשון החלה ביום ראשון י"א ניסן באותה שנה, והייתה משהו חדש (יחסית) מכאן גם ההתרגשות הגדולה.
התור הארוך איפשר לנו להתארגן מחשבתית לקראת הרגע הנכסף, שידענו שהוא עתיד להיות קצר מאוד. מקבלים את הדולר ברכה, יחד עם כמה מילות ברכה וכבר אנו נמצאים בחוץ, יחד עם זאת ידענו שגם בשניות מעטות אלו, עיניו הקדושות סוקרות בכל אחד מאתנו את העבר, ההווה והעתיד.
לפני היה בננו הת' מנחם מענדל (מענדי) שהיה אז בן 14 ולמד בישיבה קטנה. אכן הרגע הגיע. ההתרגשות גואה והנה אנו עומדים מול הקודש. הרבי שליט"א מלך המשיח הביט בבני והושיט לו דולר ברכה בצירוף המילים "ברכה והצלחה" וכך לי וכבר היינו בחוץ.
עפ"י בקשת הרבי שליט"א מלך המשיח, נתינת הדולר היא על מנת לתת אותו או את חילופו לצדקה ואף להוסיף על ערכו. ואכן מיד עם צאתנו החוצה, מסרנו במקומם כמה דולר לצדקה.
על גבי הדולרים המקוריים רשמתי מיד את התאריך והשם.
זמן מה לאחר שחזרנו, מביקורנו החשוב, לעיר מגורינו דאז, בבני ברק, שמנו את הדולר ברכה של בננו באחד הארונות.
תעלומת הדולר החלה, לאחר שחלף זמן ומה והתברר שאיננו מוצאים את הדולר. נעלם כלא היה. ידענו שהוא בבית, אבל היכן?
המדהים הוא שמאז עברנו כמה וכמה דירות וישובים. בבני ברק התגוררנו עוד כמה שנים כאשר לאחר מכן עברנו לגור ברחוב רפאים בישוב בית שמש כאשר הדולר ברכה נוסע איתנו כנראה לבית שמש, שם גרנו כמה שנים עד למעבר לדירתנו הנוכחית ברחוב הקישון בישוב, כאשר מזמן לזמן מישהו מעלה את סיפורו של הדולר שנעלם ולא מצליחים למוצאו.
מאז חלפו 30 שנה. מענדי התבגר התחתן, נולדו להם 6 ילדים כ"י ואף המתינו ללידה השביעית. וכל השנים האלו הדולר לא נמצא. והנה לפני כשבועיים, הגיע לביקור, בנינו משה הנמצא באודיסה, ובזמנו הפנוי החליט לעשות קצת סדר במסמכים שלי, כאשר לפתע הוא גילה את הדולר ברכה של בננו מנחם.
השמחה גדלה כפליים כאשר התברר כי הדולר ניתן בדיוק בחודש זה חודש תמוז, לפני שלושים שנה והגיע לקראת הלידה.
אך הגילוי האלוקי הנפלא היה כאשר הלידה התרחשה בדיוק ביום כ' תמוז, בדיוק ביום בו ניתן הדולר ברכה לבננו מנחם לפני שלושים שנה - כ' תמוז ה'תשמ"ו. כאשר הוא מתגלה שלושים שנה לאחר מכן, בדיוק לקראת הלידה של בתו ביום - כ' בתמוז תשע"ו, למזל טוב.

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...