האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

הדיבורים על נסיגות – המצאה ישראלית

שלימות הארץ

אתר הגאולה 248 צפיות 0

הדיבורים על נסיגות – המצאה ישראלית

הדיבורים על נסיגות – המצאה ישראלית

ח"כ שמואל תמיר אמר כי הוא מנסה לשכנע את פקידי הרשות בוושינגטון שיפסיקו את הלחץ על ישראל ליסוג מהשטחים. האדמו״ר השיב, כי כל הדיבורים על נסיגה הם המצאה ישראלית, ואיש בעולם אינו חולם כי ישראל תיסוג מהשטחים. הוא הציע לתמיר שבמקום לנסוע לוושינגטון, ישכנע את הישראלים שהנסי­גה היא צעד מסוכן לבטחון של ישראל

מאת גרשון יעקבסון. פורסם במקור תחת הכותרת "אסור לישראל לסגת", ידיעות אחרונות, ב' חשון תשכ"ט, ונדפס בספר הרבי, שלושים שנות נשיאות.

ישראל חייבת להבהיר לעולם כולו כי היא תישאר ב"שטחים המוחזקים״, זאת אמר האדמו"ר מליובאוויטש, רבי מנחם שניאורסאהן, ראש תנועת חב״ד שנכנס בגלוי לפולמוס הישראלי על גורל השטחים המוחזקים. הארמו״ר הניו יורקי יצא בימים האחרונים באזהרות כי לא פשרות, ולא מדיניות של יד רכה, יביאו את השלום במזרח התיכון. כן הוסיף, בי הדרך היחידה שבפני ישראל לעשות שלום היא להבהיר לעולם כולו, כי היא מוכנה ״לעשות מעשים״ ולצאת למלחמה, אם תהיה משוכנעת שהערבים מוכנים לתקוף אותה. בדבריו, אותם השמיע בימים האחרונים באזני נציגים ישראליים ובפומבי, אמר האדמו״ר מליובאוויטש כי יש לעורר את דעת הקהל בישראל עד המפנה האחרון המסתמן במדיניות ממשלת ישראל, השוקלת ויתורים טריטוריאליים.

״פחד היהודים״

האדמו"ר שנאם בשבת בפני אלף חסידים במרכז חב״ד בברוקלין, אמר בי התורה עצמה מאשרת מדיניות של ״הבא להרגך, השכם להרגו. שכן, במצבים מסויימים, מונעת עמדה מעין זו את האויב אפילו מלהרהר מלפתוח בפעולות טירור והרג״,

״כאשר הערבים ידעו כי ישראל ניצבת הכן״, אמר, ״הם לא יעזו לפתוח בפעולה, ולפיכך יהיה הדבר בבחינת ׳ופחד היהודים נפל עליהם׳. המלחמה תימנע והשלום יושג״.

בשבועות האחרונים, משנתפרסמו ידיעות כי בישראל נשמעו דיבורים על הצעות לערבים על נסיגה מהשטחים, וכי משרד החוץ נוטה לפתוח במו״מ בלתי־ישיר עם הערבים, החל האדמו״ר להביע דאגה עמוקה מפני דיפלומטיה זו באוזני נציגים ישראליים בארה״ב.

נגד רדיפת־הסדר

בפגישה עם הקונסול הכללי הישראלי בניו־יורק, תקף האדמו״ר את מדיניות רדיפת־ההסדר של ישראל. הוא אמר במלים בוטות, בי ישראל אינה צריכה לשעות למה שנאמר בוושינגטון או באו״ם - ובמקום זאת עליה להבהיר לעולם כי לא תפנה את השטחים.

בפגשו את מר שמואל תמיר מהמפלגה הליברלית שביקר באחרונה בניו־יורק, שאל האדמו״ר את תמיר מה מעשיו באמריקה. תמיר השיב כי הוא ״מנסה לשכנע את פקידי הרשות בוושינגטון שיפסיקו את הלחץ על ישראל ליסוג מהשטחים״. האדמו״ר השיב, כי כל הדיבורים על נסיגה הם המצאה ישראלית, וכי לא הערבים ולא איש בעולם אינו חולם כי ישראל תיסוג מהשטחים שכבשה במלחמת ששת הימים. הוא הציע לתמיר, שבמקום לנסוע לוושינגטון, ישכנע את הישראלים עצמם שהנסי­גה היא צעד שיסכן את בטחונה של ישראל ויביא עליה תוהו ובוהו.

באחרונה ציטט הרב באחת משיחותיו גם את המשפט הבא: ״הרוצה בשלום, יתכונן למלחמה״.

donate

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...