האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

בועז העצני: תם האליבי של ביבי

שלימות הארץ

אתר הגאולה 489 צפיות 0

בועז העצני: תם האליבי של ביבי

למעלה: תמונת הנושא מדף הפייסבוק של בועז העצני

בועז העצני בפוסט חדש: מישהו אמר ''ממשלת ימין''?

■ "אין סיכוי להסדר קבע ולא להסדר ביניים, אין לזה פרטנר. מצד שני אנחנו צריכים להחליט לעצמנו שאנחנו לא רוצים מדינה דו-לאומית, ולכן כשאני שומע אצלנו גורמים שאומרים הנה ההזדמנות, כשיש ממשל אמריקני חדש, לספח שטחי C ולהתחיל לבנות בכל מקום… מזה אני מודאג. אני רואה לחצים מתוך הקואליציה שמושכים לכיוונים שלא התכוונו אליהם ולא עשינו אותם… בממשלה מאז 2009, למשל לא הקמנו ישובים חדשים. עכשיו מקימים ישוב חדש (במקום עמונה), האם זה האינטרס שלנו? אנחנו צריכים לשאוף להיפרדות. ההיפרדות הפוליטית קיימת, ו(האופציה ל)היפרדות טריטוריאלית צריכה להישמר לטווח ארוך…"
■ את הדברים הללו אמר בוגי יעלון בכנס הרצליה לפני כשבועיים. מעבר לעובדה שהוא לא העז לדבר כך כשהיה תלוי בקולות חברי הליכוד, מהווים דבריו הזדמנות מצוינת להבין את מדיניות ממשלת נתניהו-ברק-בוגי-ליברמן.

נתניהו, ושותפיו המתחלפים, רוצה לשמור אופציה לנסיגה עתידית ולכן הוא אינו רוצה לא בניה ולא ריבונות. בניגוד לתקופת אובמה, שסיפק לו תירוץ מעולה, כעת תם האליבי של ביבי. לכן ירושלים מוקפאת, לכן תכניות מתאר ביו"ש תקועות, לכן כל הצ'קים שהוא פיזר בנוגע לבניה בבית אל חזרו ללא כיסוי, לכן טוב לו עם פסיקות ההרס של בג"ץ, לכן גם לא מרחיבים את כביש 60, כביש שקרס מזמן, כדי לא להשקיע באזור שהוא מייעד למסירה, לכן יו"ש אינה קיימת על מפת מסילות הרכבת העתידית, לכן הבתים שנקנו בחברון, רכוש פרטי יהודי לכל דבר, נגזלים מבעליהם והתגובה להחלטת אונסק"ו היתה הקראת פסוקים ואפס מעשים, לכן המנהל האזרחי אינו מפסיק ליזום בניה ערבית על חשבון שטחי C, ולעולם אינו יוזם בניה יהודית אלא חונק אותה בכל דרך אפשרית, לכן נתניהו כבר הסכים לנסיגה לגבולות הקרובים ל-67, עם נוכחות צבאית בלבד בבקעת הירדן.

■ מה עושים? קודם כל יוצאים מהאשליות ומבינים מהי "הממשלה הימנית ביותר". הגיע הזמן שהימין יקלוט כמה הוא תמים וטיפש ויבין שראש הממשלה מסובב אותו בכחש. שנית, לא לוותר לנציגים המנומנמים הן מהליכוד והן מהבית היהודי. סדר הדברים הוא כזה: החנק יימשך, אלא אם כן תהיה סכנה אמיתית לשלטון נתניהו. נציגי הימין בכנסת ימשיכו לנמנם אלא אם כן תתבע מהם דעת הקהל להתחיל לפעול. הם צריכים לדעת שהם גם ישלמו בפריימריז, וגם שיום הבחירות יכול בהחלט
לשמש כיום פיקניק נטול קלפי, ובוודאי שלא יהיו להם פעילים ברחובות ובקלפיות.
■ ארץ ישראל יותר חשובה מהמנדטים, הכיסאות והתפקידים שלהם, ועליהם למלא את חלקם. קל מאוד בטכנולוגיה של ימינו להגיע אל נבחרי הציבור ולהעביר את המסר, ולכן המפתח הוא אצל הציבור, ואם לא תהיה התקדמות בנושאים הללו זה סימן שלציבור הימני הרחב לא אכפת.

■ עד כאן הפוסט של בועז העצני. בסופו של יום, שבוע, חודש, שנה, קדנציה, עלינו לדעת שאין ממשלה בישראל להושיענו רק הרבי שליט"א משיח צדקנו, יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...