האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

צה"ל ימשיך להרוס מאחזים יהודים

שלימות הארץ

אתר הגאולה 483 צפיות 0

צה"ל ימשיך להרוס מאחזים יהודים

בהחלטה תמוהה החליט הקבינט בראשות נתניהו על המשך "ריסון משמעותי" של הבניה ביו"ש, והחלטה נוספת מבישה עוד יותר, להרוס מאחזים חדשים רח"ל, כפי שהיה בעבר. במקביל לחשיפת הבטחות שקר של נתניהו, מועצת ישע מברכת על ה"השגים" וכולם מודים ש"צריך לעקוב אחרי הביצוע", אבל לגבי ההריסה וההקפאה - זה דבר בטוח רח"ל.

הקבינט החליט להמשיך להקפיא את הקפאת הבניה בירושלים, יהודה ושומרון, התהינו התחייב להמשיך להרוס מאחזים (רק יהודיים, כמובן). ממשלת ישראל ממשיכה במדיניות הרופסת של אחזקת הישובים ביו"ש ככלי מיקוח למסירת השטח לערבים תמורת המילה "שלום".

בישיבת הקבינט בשבוע שעבר, עדכן ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים במדיניות הבנייה החדשה של ישראל ביהודה ושומרון. (בתמונה):

BN

נתניהו אמר כי מתוך התחשבות בעמדותיו של הנשיא טראמפ, תנקוט ישראל בצעדים משמעותיים לצמצם את ההרחבה של השטח הבנוי מעבר לקו הבנייה ביישובים הקיימים. הוא הוסיף כי ישראל תנקוט בריסון משמעותי של הבנייה, "כדי לאפשר התקדמות בתהליך השלום". רח"ל

החלטת הקבינט מטרידה מאוד", אמר סמוטריץ'. ''הניסיון עם נתניהו במבחני תוצאה הוא רע מאוד. אין בסיס אמיתי להערכה שהפעם זה יהיה אחרת''.

תזכורת: שנתניהו השקרן הודה למעשה שהורה לעצור שיווק של 2,000 יח"ד מתוך אלו שאושרו על ידו לפני כחודשיים, לאחר שלשכתו הכחישה זאת.

סמוטריץ  אמר, שמועצת התכנון העליונה ביו"ש לא התכנסה מאז הבחירות בארה"ב, וזה אומר שתכניות רה"מ להקים כביכול 5,500 יח"ד בשומרון היו שקר ככל השקרים של נתניהו. אין שום יסוד להנחה שהפעם זה יהיה שונה. 'נצטרך להיות עם יד על הדופק ולא לתת לנתניהו למסמס את הבניה''.

ישראל תבנה בתוך השטח הבנוי הקיים, ככל שהדבר ניתן - ובמקום שהדבר אינו מתאפשר, ישראל תבנה בצמידות לקו הבניה הקיים. במקומות בהם שני הקריטריונים הללו אינם מתאפשרים, בגלל אילוצים משפטיים, ביטחוניים או טופוגרפיים, ישראל תאפשר בנייה בשטח הקרוב ככל האפשר לקו הבנייה הקיים.

נתניהו מתחייב רח"ל להמשיך להרוס מאחזים

בנוסף הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי ישראל לא תאפשר הקמה של מאחזים בלתי מוסדרים חדשים. אף אחד בממשלה או בכנסת, כולל כל חברי ה"בית היהודי" לא מחו.

במועצת יש"ע הגיבו להחלטות ואמרו כי למרות המגבלות המסוימות, ''ההבנות שהושגו בין ממשלת ישראל לממשל בארה"ב מאפשרות את המשך בניין ההתיישבות בכל הישובים ביהודה ושומרון, וגם את הקמת הישוב החדש לתושבי עמונה".

ראשי המתיישבים ביו"ש הדגישו כי ''גם במקרה זה המבחן האמיתי יהיה חידוש מידי של פעולות התכנון הבניה והפיתוח בכל רחבי ההתיישבות והמעשים בשטח. אנו נעמוד על המשמר ונפעל מול ממשלת ישראל להביא לכך שתוכנית זו אכן תצא אל הפועל".

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...