האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

מוישי הולצברג חזר לביקור במקום שליחות הוריו הי"ד

חדשות חב"ד

שניאור גרינפלד 388 צפיות 0

לראשונה מאז מתקפת הטרור שנערכה לפני תשע שנים במומבאי שבהודו, הילד השליח מוישי הולצברג שב היום לביקור בביתו - בו אירע הטבח הנורא בו נרצחו הוריו הקדושים הרה"ח גבריאל ורעייתו הרבנית רבקה הולצברג ה"ד שלוחי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א במומבי • הסיפור המלא

לראשונה מאז מתקפת הטרור שנערכה לפני תשע שנים במומבאי שבהודו, הילד השליח מוישי הולצברג שב היום לביקור בביתו - בו אירע הטבח הנורא בו נרצחו הוריו הקדושים הרה"ח גבריאל ורעייתו הרבנית רבקה הולצברג ה"ד שלוחי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א במומבי.

היום נערך סגירת מעגל, מוישי חזר לראשונה למקום שממנו יצא בזמן הפיגוע וטרם שב אליו; וזו גם פתיחת מעגל, כי הפעילות נמשכת והטרור לא יכול היה לה. מוישי הוא ההוכחה לניצחון.

מוישי הגיע מלווה בסבו ובסבתו הרב שמעון ורעייתו רוזנברג, וסבו וסבתו הרב נחמן ורעייתו הולצברג לקראת האירוע הגדול שיערך ביום חמישי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

את פניהם של המשלחת קיבל השליח (הממלא מקום של הרב הולצברג הי"ד) הרב ישראל קוזלובסקי.

כזכור, מתקפת הטרור שנערכה במומבאי בסוף חודש חשוון תשס"ט (ב-26 בנובמבר 2008) המתקפה שארכה ארבעה ימים. בוצעה כנגד יעדים שונים בו זמנית בדרום העיר מומבאי שבהודו, ובמהלכה עשרה מחבלים חמושים ברובים, רימוני יד וחומר נפץ, שתקפו כמעט בו-זמנית עשרה יעדים, הרגו אזרחים ולקחו בני ערובה. המתקפה החלה בשעה 21:15, ונמשכה עד 29 בנובמבר (כ-60 שעות). שנגמרה במספר של 173 הרוגים ופצועים רבים.

יש לציין כי המחבל שנלכד הודה בחברות בארגון הטרור הפקיסטני-אסלאמיסטי "לשקאר א-טייבה" הקשור לארגון הטרור האסלאמי "אל-קאעידה", וציין כי תכנון המתקפה נמשך כשנה וחצי, והבית חב"ד היה אחד היעדים העיקריים שנבחרו מראש.

מה שהחריד את העולם היו תמונות הזוועה מבית חב"ד ששכן בבניין בן חמש קומות הנקרא "בית נרימאן". מחבלים שהתבצרו בבית החזיקו בני ערובה. צבא הודו השתלט על הבית ב-28 בנובמבר. בתום התקפת הקומנדו ההודי על הבית, חוסלו המחבלים והתגלו גופות שישה מבאי הבית, בהם בני הזוג  הקדושים הרב גבריאל והרבנית רבקה הולצברג הי"ד - שלוחי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א.

במהלך המצור על הבית הצליחה עוזרת הבית סנדרה סמואל להימלט יחד עם בנם של משפחת הולצברג, משה, שהיה אז בן שנתיים. בנוסף לזוג הולצברג נהרגו שלושה ישראלים נוספים: משגיחי הכשרות הקדושים הרב בן ציון קרומן והרה"צ רבי אריה לייבוש טייטלבוים, יוכבד אורפז (מטיילת שהגיעה לבקר את ילדיה ונכדיה שטיילו בהודו) ונורמה רבינוביץ', יהודיה-מקסיקנית שעמדה לעלות לארץ כמה ימים לאחר הפיגוע.

יש לציין כי אחד האורחים הישראלים ששהה בבניין בזמן פריצת המחבלים אליו, הצליח לברוח מאחד מחלונות הבניין, מיד בתחילת התופת.

לפני חמישה חודשים בעת שנפגשו, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי עם מוישי הולצברג הם הזמינו אותו לביקור שיערוך בנימין נתניהו בהודו, ואכן הבוקר חזר מוישי והוא בן 11 שנים, למקום בו נרצחו הוריו הי"ד וממנו חולץ בדרך נס על ידי המטפלת סנדרה.

סבו של מוישי הרב שמעון רוזנברג אמר בעת ביקורו של ראש ממשלת הודו באה"ק כי "מוישי רוצה להמשיך את השליחות של חב"ד שעשו הוריו הי"ד במומבאיי, זה הבית שלו, שם הוא נולד. לקראת הבר מצווה מוישי יבקר בהודו".

Redemption site0187_1

 

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...