האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

סערת התפילין • רמת אביב: הפקח הורה לפנות את הדוכן

חדשות חב"ד

שניאור גרינפלד 426 צפיות 0

סערת התפילין • רמת אביב: הפקח הורה לפנות את הדוכן

50 שנה ל"מבצע תפילין" והתנופה מגיעה בעזרת המאבק שמתנהל מצד הפקחים, ביום שישי האחרון התבקש השליח הרב יהודה ליפש לפנות את הדוכן שהקים במרכז מסחרי בתל אביב, והוזהר כי ייקנס בסכום של 478 שקלים אם לא יעשה זאת. "אנחנו פה כל שישי, אני בהלם מוחלט.. נחזור גם בשבוע הבא" • הכתבה המלאה

זה קרה ביום שישי האחרון פקחי עיריית תל אביב הורו לשליח הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א ברמת אביב ג', הרב יהודה ליפש, לפנות דוכן להנחת תפילין שהעמיד במרכז שוסטר שבשכונה. במכתב שקיבל לידיו מפקחי העירייה נדרש הרב לפנות את הדוכן לאלתר, ובו צוין גם כי אם יסרב יקבל קנס בסכום של 478 שקלים. "מי עושה דבר כזה? נקים את הדוכן גם בשבוע הבא כדי לזכות את הציבור", התחייב הרב בשיחה לאתר ynet. "בחודש שעבר נקנס גם בהרצליה פעיל חב"ד, ועורר סערה שבסופה התנצל בפניו ראש העיר".

50 שנה עברו מאז החל "מבצע תפילין" של נשיא הדור הרבי מלך המשיח שליט"א, וכעת מגיעה תנופה חדשה והפעם בעזרת המאבק שמתנהל מצד הפקחים, בחודש שעבר כאמור קנסו פקחים גם את השליח בהרצליה, הרב יוסף יצחק אמיתי, בעקבות דוכן להנחת תפילין שהקים, וקנסו אותו ב-730. בפירוט העבירה נכתב בין היתר: "הנ"ל התבקש לפנות את השולחן כמה פעמים, אך לא הסכים להתקפל מהמקום, כמו כן, מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין".

הדו"ח עורר סערה, ובחסידות חב"ד-ליובאוויטש אומרים "קשה להאמין שמכל המקומות בעולם שבהם יציעו שליחי הרבי מלך המשיח שליט"א ליהודים להניח תפילין ולהתחבר למסורת אבותיהם, דווקא בארץ ישראל שמנסים לקרוא לה "מדינת היהודים" יגרור הדבר דו"ח או העמדה למשפט. לא בניו יורק, לא בכיכר האדומה, לא בלונדון ולא למרגלות מגדל אייפל".

כזכור, ראש העיר הרצליה, משה פדלון, הגיע כמה ימים לאחר מכן למשרדו של רבה של קהילת חסידי חב"ד בהרצליה, הגה"ח הרב ישראל הלפרין, עם כמה מחברי מועצת העיר, לפגישת "סולחה" שבה התנצל על מה שהגדיר "אי הבנה בעניין דוכן התפילין" וכן כתב לרבי באמצעות ה"אגרות קודש".

WhatsApp-Image-2017-10-20-at-1.51.57-PM

WhatsApp-Image-2017-10-20-at-1.51.22-PM

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...