האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

חשיפה בלעדית • כשהשלוחים הפתיעו את התא"ל ביום הולדתו

חדשות חב"ד

מערכת האתר 419 צפיות 1

מחזה בלתי שגרתי ארע אמש (רביעי) ביישוב "כרמי יוסף" כאשר משלחת של חסידי חב"ד ערכה התוועדות יום הולדת בהפתעה לתא"ל (מיל) אמציה חן "פצי".

היה זה ביקור גומלין, לאחר השתתפותו בתור "אורח הכבוד" ונואם ה"משא המרכזי" של תא"ל אמציה ב"עצרת הגאולה" שהתקיים בג' תמוז באמפי'- פיס בבת ים לפני כחודשיים, שם סיפר על ההשגחה העליונה והניסים הגלויים שליוו אותו בכל מהלכי מלחמת ששת הימים.

לקראת האירוע בבת ים, מארגן העצרת המשפיע הרב זמרוני זליג ציק יו"ר האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה, יצר קשר עם תא"ל אמציה חן והזמינו לשאת דברים בכינוס. הופעתו של אמציה חן אכן הוסיפה מימד מיוחד לעצרת, שעמדה בסימן 50 שנה לנבואת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א על הנצחון והניסים של מלחמת ששת הימים.

במהלך יצירת הקשר ביניהם סיפר אמציה חן כי יום הולדתו חל בתאריך מעניין, כאשר התאריך העברי והלועזי זהים, התאריך הלועזי הוא  12/9 והעברי הוא ה-תשיעי בחודש  ה-12  הוא  חודש אלול – ט' באלול. וכעת בהתקרב יום ההולדת העברי הוחלט לערוך לו התוועדות יום הולדת בהפתעה.

ב"סוד" העניינים הוכנס ידיד חב"ד ר' מוטי עדן מנכ"ל ערוץ 1 לשעבר, ומי שהיה גם פיקודו של אמציה חן בסיירת שקד, והרב ישראל קרביץ הפועל בישוב כרמי יוסף, שתיאם את הפרטים עם מר רבקה חן אשתו של אמציה והכינו את בני משפחתו לאירוע. במקביל, הוזמנו לאירוע כמה משלוחי הרבי, ואמש כשאמציה יצא בערב למרפסת הגינה וגילה ליד שולחנות ערוכים את האורחים החשובים, יחד עם בני ביתו כולל חתניו ונכדיו, שקדמו את פניו בברכת "מזל טוב", הפתעתו הייתה שלמה.

מכאן ואילך התפתחה התוועדות חסידית שמחה, כשהרב זמרוני מציין את הוראת הרבי שליט"א מלך המשיח לקיים התוועדות ביום ההולדת. הרב ישראל קרביץ ביאר את משל המלך בשדה כשהוא מסיים בניגון החב"די "קול דודי דופק". הרב פרופ' שלמה קאליש , טייס בחיל האויר, ציין את דברי הרבי שליט"א מלך המשיח שבכל יהודי קיימת הנקודה היהודית, הנשמה , הנפש האלוקית שמאירה יותר בחודש אלול. הרב אריאל עוז ממעלה אדומים (יוצא יחידה מובחרת בצה"ל) הוסיף דברים על יחודו הנשמתי של כל יהודי, בסגנונו הוא.

לאחר אמירת ה"לחיים" כנהוג, המשתתפים בירכו את בעל יום ההולדת וביקשו שגם הוא יברך ועם ישראל זכה לשפע ברכות ועד לשיאן ש"נזכה עוד השנה לגאולה האמיתית והשלימה ע"י משיח בן דוד".

במהלך ההתוועדות ציין הרב זמרוני כי אחד ממנהגי יום ההולדת הוא קבלת החלטה טובה ואכן תא"ל אמציה קיבל על עצמו בלי נדר, אמירה יומית של פרק התהילים החדש פרק ע"ח. וזאת בנוסף להודעתו שימשיך לפעול למען עם ישראל ובטחון עם ישראל ככל יכולתו.

בין ניגון לאמירת "לחיים" זכו המשתתפים לשמוע מאמציה כמה סיפורי ניסים מאלפים אותם חוה אישית מתקופת שירותו בסיירת שקד ולאחר מכן גם כמפקדה, יחד עם הבעת הביקורת שלו על התנהלותו של צה"ל מאז מלחמת ששת הימים ועד לימים אלה.

הרב ויקטור עטיה שהגיע להתוועדות בהשגחה פרטית גלויה, העלה חיוך של שמחה בפני המשתתפים כשערך כמה תרגילי "טלפיה" ולהטוטים שונים כשהוא מצרף להם כדרכו בקודש גם כמה הוראות בעבודת ה' הנלמדת מהם.

החלטה נוספת שהתקבלה במהלך הערב היא שהרב ישראל קרביץ יקיים בעזהשי"ת, עם ר' אמציה שיעור שבועי בחסידות.

לקראת סיום, הוענק לתא"ל אמציה ספר החת"ת, אלבום עצרת הגאולה בו גם מופיע נאומו בעצרת וספר אגרות קודש יחד עם הסבר על יחודו והאפשרות של כתיבה לרבי שליט"א מלך המשיח באמצעותו. ההתוועדות הסתיימה בריקוד ושירת "יחי אדוננו" שהדהדו ברחבי הישוב.

השתתפו בהכנת הערב המיוחד: הרב יצחק רחימי, הרב חיים ציק, הרב בנציון פרישמן, הרב אקרמן אברהם, הרב טוביה דורון, הרב משה טלבי והרב מני צדוק.

תגובות

  1. יחי המלך המשיח . בלי הרב זמרוני שליט"א לא היה קורה כלום ישר כח ויאריך ימים על ממלכתו להוסיף חיילים בהתקשרות לרבי שליט"א מלך המשיח. ושוב ישר כח עננננננננננננק

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...