האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

סערת החופשה והתהלוכות בל"ג בעומר • הסיפור המלא

חדשות חב"ד

מערכת האתר 378 צפיות 0

סערת החופשה והתהלוכות בל"ג בעומר • הסיפור המלא

ביום שישי האחרון הודיע משרד החינוך כי חופשת ל"ג בעומר תידחה השנה ביממה, ותעבור מיום ראשון י"ח אייר (14 במאי) ליום שני י"ט אייר (15 במאי). ההחלטה התקבלה בעקבות בקשה הרבנות הראשית לישראל לצמצם את חילול השבת שהיה צפוי להתרחש אם מדורות ל"ג בעומר היו נערכות במוצאי שבת, וכמענה לצרכים השונים של תלמידי המערכת.

משרד החינוך יבצע בימים הקרובים את ההתאמות הנדרשות לצורכי המוסדות, בעקבות דחיית החופשה. נציין כי משרד החינוך הסדיר את הנושא בתיאום עם ארגוני המורים, למרות שישנם גורמים שונים (לא חב"ד) המאיימים על המהלך עם עתירה לבג"ץ.

בעקבות ההודעה הנ"ל שיצאה לתקשורת כשלושה שבועות בלבד לפני ל"ג בעומר נכנסו שלוחי הרבי מלך המשיח שליט"א ברחבי הארץ למצב בעייתי, מכיוון שהתהלוכות וסגירת האומנים וכל התיאומים נסגרו ליום ראשון.

למערכת האתר נודע שמיד עם הפצת הודעת שר החינוך התכנסו במשרדי ניידות חב"ד באה"ק בראשות הרב דוד נחשון ל"אסיפת חרום" על מנת לסייע ולראות כיצד יהיה ניתן לערוך את האירועים במינימום נזק. וסוכם על כך שבימים הקרובים יעמדו בקשר עם השלוחים ויסייעו ככל הניתן.

יש לציין כי הוראתו של הרבי מלך המשיח שליט"א היא לערוך את התהלוכות ביום ל"ג בעומר דווקא, כמובן שבאם החופשה תידחה סופית יהיה ניתן לערוך ביום שני כינוסי ילדים עם אמירת הפסוקים וכו'. אבל הנקודה היא לערוך תהלוכות ילדים לכבוד רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר.

בשיחה לאתר הגאולה אומר א' השלוחים כי הפתרון הטוב הואט לערוך את התהלוכות אחרי השעה ארבע אחה"צ כך שלא יהיה בעיות עם בתי הספר.

אתר הגאולה ימשיך לדווח בעניין ככל שידרש.

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...