האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה

מזעזע • הרב קוסטינר התבטא נגד גיוס בנות - והודח ממילואים

שלימות התורה

אורי מאיר 961 צפיות 0

מזעזע • הרב קוסטינר התבטא נגד גיוס בנות - והודח ממילואים

סערת הגיוס בנות חוזרת להסעיר את הארץ, והפעם עם סתימת פיות בצה"ל: הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מדברה כעדן במצפה רמון, המשרת במילואים מזה 25 שנים, הודח מתפקידו כרב הקורס, מכיוון שהתבטא נגד שירות נשים בצבא • הרב קוסטינר צוטט לאחרונה אומר את "דעת התורה" בעניין הגיוס בנות • הכתבה המלאה

סערת הגיוס בנות חוזרת להסעיר את הארץ, והפעם עם סתימת פיות בצה"ל: הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מדברה כעדן במצפה רמון, המשרת במילואים מזה 25 שנים, הודח מתפקידו כרב הקורס, מכיוון שהתבטא נגד שירות נשים בצבא.

העיתון ״ישראל היום״ שדיווח על העניין מציין כי הרב קוסטינר פעיל בשירות המילואים כבר 25 שנים, ומשמש כרב קורס רבנים צבאיים מאז היווסדו לפני עשר שנים. מדי שנה הרב מקדיש כחודש וחצי לשירות מילואים.

הרב קוסטינר צוטט לאחרונה אומר את "דעת התורה" בעניין הגיוס בנות לצבא כי "הניסיון לגייס את הבנות הוא חלק ממלחמת תרבות ומהניסיון להרס המשפחה" וכי "צבא יהודי זה צבא בלי בנות", מה שהכעיס את הצבא עד כדי הדחתו מהשירות.

מקורבים לרב קוסטיר הגיבו על החלטת צה"ל: "לא ייתכן שרב יצטרך לחשוש להביע את עמדתו התורנית בגלל שאולי יחליטו להדיח אותו מתפקידו, ההרגשה שמתחזקת בתקופה האחרונה היא שיש ניסיון לסתום לרבנים את הפיות, גם בצה"ל, ולהטיל עליהם אימה כדי שיישרו קו עם האג'נדה הליברלית".

עמותת 'צו 1' יצאה להגנתו של הרב: "הרמטכ"ל איזנקוט רוצה להפוך את קורס הרבנים הצבאיים לקורס רבנים מטעם. לא זה תפקידם של הרבנים הצבאיים אלא שמירה על היהדות ואורח החיים היהודי בצה"ל. צו 1 ימשיכו ללוות כל חייל וחיילת שומרי מסורת".

בתגובה לסערת הפיטורים אמר דובר צה"ל: "הרב קוסטינר נשאר בשירות מילואים ברבנות הצבאית, אך הוחלט שבעת הזו לא ישמש עוד כרב הקורס".

מ"המטה העולמי למען שלימות התורה העם והארץ" נמסר בתגובה: אנו מחזקים את ידי הרב קוסטינר! ואסור לרבנים להיכנע לכל מיני גורמים שונים ומשונים להשתיק את דעת התורה הקדושה בעניין זה.

ונזכיר את דברי הרבי מלך המשיח שליט"א שהביע דעתו פעמים רבות נגד גיוס נשים ובנות לצבא, והתבטא שהדבר מזיק לצבא לא רק מבחינה דתית ומוסרית, אלא גם מבחינה טכנית ומבצעית, היות שהימצאותם של נשים בצבא גורם להתערבות של מתחים רגשיים בפעולות הצבאיות, ומפחית את כושר ההתרכזות של החיילים במשימה המבצעית שהוטלה עליהם.

הרבי שליט"א מלך המשיח פוסק, כי החומרה של גיוס נשים לצבא מבחינה הלכתית הינו בגדר של 'אביזרייהו דגילוי עריות', ולדעת חלק מהפוסקים יש למסור על כך את הנפש, עד רמה של 'יהרג ואל יעבור'.

בנוסף לזה, הרבי שליט"א מדגיש שהדבר נוגע במיוחד לצבא יהודי, בו נדרש הסיוע האלוקי, המותנה בשמירה על קדושת מחנות הצבא, כפי שמפורש בתורה שבכתב: "כי ה' אלוקיך מתהלך בקרב מחניך, להצילך ולתת אויביך לפניך, והיה מחניך קדוש, ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך".

donate

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...