כללי

פעילות / מערכת האתר - י"ד אייר התשע"ו, 14:33

'הקהל' גם במבצע תפילין במלון היוקרתי

הרב מאיר אביטבול, מנהל 'בית משיח דרום בת-ים', מספר בהתרגשות על מיזם חדש שפתח אחד ממקורבי בית משיח. מר בן פלד, מנהל מכון הכושר פתח עמדת תפילין ביוזמה חדשה בלובי המלון היוקרתי מרקיור שבבת-ים. ב"ה, בכל יום צובאים עשרות יהודים למקום על-מנת להניח תפילין. העמדה פועלת כל שעות היום עד השקיעה.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:57

בר יוחאי בתהלוכת הילדים

ביום חמישי יתקיימו בעזהשי"ת בקהילות ישראל, על פי בקשת הרבי שליט"א מלך המשיח, תהלוכות ל"ג בעומר, שציין כי רשב"י עצמו נמצא בתהלוכות אלו ומעניק את ברכתו הקדושה לכל משתתף. מספר על כך הרב יעקב ברוכמן, הלומד ב"כולל האברכים" של הרב ברכץ בירושלים.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:44

מקווה טהרה ראשון בניקרגואה

בימים אלה ממש, לאחר שיותר מ-500 שנה שלא היתה במדינת ניקראגוה, חגיגה של התייסדות מוסד יהודי כל שהוא, הנה בתאריך ב' ניסן, יום הסתלקות של הרבי הרש"ב, שליח הרבי שליט"א מלך המשיח הרב דוד עטר, חנך את המקווה הראשון בניקרגואה. היה זה מעמד היסטורי עבור חברי הקהילה היהודית המקומית, שלו ידעו את נפשם מרוב אושר.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"א אייר התשע"ו, 11:53

אבנים טובות ומרגליות בקישון

במקביל לנבואה ההביאה לגילוי הנדיר של אבנים טובות ומרגליות בקישון, הודיע הרבי שליט"א מלך המשיח כי אנו כבר בזמן הגאולה וביכולתנו לזרז התגלותה בפועל ממש. מציאתה של אבן אודם יחודית, באתר הכריה של חברת "שפע ימים" בקישון – "הגדולה ביותר שנמצאה עד היום בישראל", הזניקה לערוצי התקשורת בשבוע שעבר, את אחת מנבואותיו הידועות של הרבי שליט"א מלך המשיח - אבנים טובות ומרגליות בקישון.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:48

חיבור כל העולם לגאולה

בין חסידי חב"ד הרבה מומחים שהמשיכו במקצועם אחרי שחזרו בתשובה. גדעון שרון טייס הסקייהוק המשיך כטייס ריסוס, ראובן דונין הטרקטוריסט מחיפה, ברוך נחשון הצייר מחברון, פרופ' קאליש שלמה מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, אבי פיאמנטה המוזקאי, ד"ר טל ניר הרופא, פרופ' אליהו סורקין מנהל יחידת הטראומה באיכילוב, דניאל זמיר נגן הסקסופון, גדליה גודמן מאמן סוסי מירוץ בארה"ב הינם חלק קטן מאותה רשימה...

שיחת הגאולה / מערכת האתר - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:39

ולדימיר פוטין למען העם היהודי

הוריו בקושי היו בבית כי הם ניסו להתפרנס. אך בהשגחה פרטית, המשפחה השכנה שגרה בחדר אחר באותה הדירה – משפחה יהודיה, שמה לב שהוא נשאר כל הזמן לבד, ונהגה להזמין אותו אליהם. אבי המשפחה היה מורה שעזר לו בשיעורי הבית והם היו ה‘בייביסיטר‘ שלו. הילד וולדימיר פוטין התרשם מהם מאוד. אף פעם לא רבו, ראו שיש כבוד בין הבעל והאשה. גם זכר איך נהגו לקחת ספר ישן ולקרוא ממנו בקול לאחר הסעודה. שנים רבות לאחר מכן, אותו הילד גדל והפך לסגן ראש העיר ס. פטרבורג.

חדשות האתר / אתר הגאולה - י"ח ניסן התשע"ו, 17:46

הקיצו ורננו ר' אורי ב"ר ראובן הרפז

הרב נעם ישראל הרפז יושב שבעה על אביו ר' אורי ב"ר ראבון הרפז, ממוצ"ש אחרי החג, רח' וינגייט 82 הרצליה פיתוח והקיצו ורננו בגאולה האמיתית והשלמה תיכף ומיד ממש.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - ה' ניסן התשע"ו, 12:21

פקיד המכס אחמד הניח תפילין ב"קנדי"

הרב אבי פיאמנטה נחת בשדה תעופה קנדי בניו יורק, ושם בעמדת המכס ביקש ממנו הכושי להשליך לפח את הפירות שלקח איתו. הסתבר שהכושי הזה נולד במצרים, אבי החליף איתו כמה מילים בערבית, והתברר שסבתו של הכושי אחמד ש"אוהב לעזור ליהודים", התחתנה במצרים עם ערבי, ואמא שלו נולדה לאמא יהודיה... הם הלכו לחדר צדדי ופקיד המכס האמריקאי אחמד, הניח לראשונה תפילין בהתרגשות רבה.

עלונים להורדה / אתר הגאולה - כ"א אדר ב' התשע"ו, 11:17

הסיפור על החסיד גבריאל נושא חן

החסיד ר׳ גבריאל אשר נתחנך בין החסידים הראשונים של רבנו הזקן ידע היטב כל דרכי החסידים וישמרם ויקיימם במסירת נפש, ולא חלל את הקדש להתאונן לפני כ״ק רבנו על אדות מצבו החמרי, ואפילו על אדות היותו חשוך בנים. אמנם מסבב הסבות, יתברך, סבב עילה וסבה אשר בה ועל ידה נושע ר׳ גבריאל בישועה משולשת בבני חיי ומזוני.

עלונים להורדה / אתר הגאולה - כ"א אדר ב' התשע"ו, 08:51

ביאורים בתניא מס 227 שמיני תשע"ו

לפניכם החוברת השבועית "ביאורים בספר התניא" מס. 227 מלוקטים מדברי הרבי שליט"א מלך המשיח, לעיון והעמקה בשיערי התניא היומי לשבוע זה, פ' צו תשע"ו, להורדה / צפיה בפורמט PDF.

עלונים להורדה / אתר הגאולה - י"ז אדר ב' התשע"ו, 11:21

ימי הפורים האלה תשח"י תשמ"ז

חוברת PDF ימי הפורים האלה להיזכר ולהזכיר את דברי תורת הרבי שליט"א מלך המשיח במספר ארועי פורים מיוחדים במינם, בפרק פורים תשח"י, ופורים תשמ"ז, כולל תמונות, כתבי יד, שיחות ועוד.

פעילות / מערכת האתר - ה' אדר ב' התשע"ו, 12:57

גלריה שניה מקונגרס משיח בארץ הקודש

הצלם אריאל נחום, מגיש תיעוד נוסף גלריה שניה, מקונגרס משיח בארץ הקודש, שהתקיים השבוע. הקהל הרב שגדש את האולם האזין לנאומי הרבנים והמשפיעים שחשפו פעילויות רבות שנעשות בארץ הקודש.

פעילות / מערכת האתר - ה' אדר ב' התשע"ו, 12:37

חיות של עשיה בקונגרס משיח בארץ הקודש

כשלש מאות וחמישים משתתפים גדשו השבוע את "קונגרס משיח בארץ הקודש" למעמד שהותיר רושם של שעיה והתחדשות בפעילות לקבלת פני משיח צדקנו ופרסום בשורת הגאולה. באגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה, מסכמים את הכינוס שמביא לתוצאות מעשיות אצל השלוחים והפעילים.

פעילות / מערכת האתר - ל' אדר א' התשע"ו, 13:00

בסיום הקונגרס ביום א': התוועדות חסידית

"מרבין בשמחה"! בסיום קונגרס משיח שיתקיים ביום אק הקרוב, תתקיים אי"ה התוועדות חסידית עם השלוחים והפעילים, יחד עם הרב שמעון ויצהנדלר, ראש ישיבת חב"ד בראשל"צ המפורסם בהתווועדויות הסוחפות.

פעילות / מערכת האתר - ל' אדר א' התשע"ו, 11:00

הקהל במלא העוצמה: הגרלה למשתתפי הקונגרס

שנת הקהל בעיצומה! והדבר יקבל ביטוי במסגרת קונגרס משיח בארץ הקודש, שיתקיים אי"ה ביום ראשון הקרוב בשעה 16:00 באולמי בלוודר. לצד שורת דוברים שיעלו על נס את הפעילות, ומבצע הפצה ענק לעלוני "ושמרו לעשות" שיצאו לאור לאחרונה. יתקיים במהלך האירוע - הגרלה בין המשתתפים על כרטיס טיסה לנציג לבית משיח 770!