כללי

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - כ"ה אייר התשע"ו, 22:38

מעלת הנשים והבנות

בקשר ובשייכות למתן-תורה מודגשת מעלתן של נשי ישראל. כמסופר בתורה שכאשר ציווה הקב"ה למשה רבינו להכין את בני ישראל לקבלת התורה, אמר לו: "כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל" ופירשו חז"ל כפל הלשון "לבית יעקב" ו"לבני ישראל", "לבית יעקב אלו הנשים, תאמר להם בלשון רכה", ולאחרי זה "ותגיד לבני ישראל - "האנשים".

פעילות / מערכת האתר - כ"ד אייר התשע"ו, 14:32

700 ילדים בתהלוכה באלקנה

מתקנים ואטרקציות, פסוקים תהלוכות והגרלות באירוע בלתי נשכח באלקנה. יחד כל ילדי אלקנה צעדו בתהלוכה של גאולה בליווי תופים ואמן בלונים. לגלריית תמונות ולדיווח מלא

פעילות / מערכת האתר - כ"א אייר התשע"ו, 11:41

תהלוכה של גאולה בשכונת המלך

אחד מגולשי אתר הגאולה שלח דיווח ראשוני מהנעשה ב-770 בל"ג בעומר של שנת הקהל. התהלוכה היתה רבת משתתפים כשכל המסר הוא פרסום מלך המשיח לכמה שיותר יהודים. לתמונות

פעילות / מערכת האתר - כ"א אייר התשע"ו, 11:38

מבצע מיוחד לילדי בית שאן

מבצע מיוחד שנמשך כשבועיים בכל הבתי ספר בעיר בית שאן הסתיים בכנס מרשים ועוצמתי שנערך לרגל ל"ג בעומר בהשתתפות כל בתי הספר והגנים בעיר. למעלה מ-1800 ילדים השתתפו בכנס הגדול. לצפיה

פעילות / מערכת האתר - י"ח אייר התשע"ו, 10:17

ילדי החיידר בתהלוכה ססגונית

ילדי החיידר של ת"ת בת ים השתתפו אמש (רביעי) בתהלוכה המסורתית לכבוד רבי שמעון בר יוחאי, ביום שמחתו – ל"ג בעומר. בשתי תהלוכות נפרדות צעדו הבנים והבנות והפיצו מסר של גאולה בכל רחבי השכונה. לתמונות

פעילות / מערכת האתר - י"ד אייר התשע"ו, 14:33

'הקהל' גם במבצע תפילין במלון היוקרתי

הרב מאיר אביטבול, מנהל 'בית משיח דרום בת-ים', מספר בהתרגשות על מיזם חדש שפתח אחד ממקורבי בית משיח. מר בן פלד, מנהל מכון הכושר פתח עמדת תפילין ביוזמה חדשה בלובי המלון היוקרתי מרקיור שבבת-ים. ב"ה, בכל יום צובאים עשרות יהודים למקום על-מנת להניח תפילין. העמדה פועלת כל שעות היום עד השקיעה.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:57

בר יוחאי בתהלוכת הילדים

ביום חמישי יתקיימו בעזהשי"ת בקהילות ישראל, על פי בקשת הרבי שליט"א מלך המשיח, תהלוכות ל"ג בעומר, שציין כי רשב"י עצמו נמצא בתהלוכות אלו ומעניק את ברכתו הקדושה לכל משתתף. מספר על כך הרב יעקב ברוכמן, הלומד ב"כולל האברכים" של הרב ברכץ בירושלים.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:44

מקווה טהרה ראשון בניקרגואה

בימים אלה ממש, לאחר שיותר מ-500 שנה שלא היתה במדינת ניקראגוה, חגיגה של התייסדות מוסד יהודי כל שהוא, הנה בתאריך ב' ניסן, יום הסתלקות של הרבי הרש"ב, שליח הרבי שליט"א מלך המשיח הרב דוד עטר, חנך את המקווה הראשון בניקרגואה. היה זה מעמד היסטורי עבור חברי הקהילה היהודית המקומית, שלו ידעו את נפשם מרוב אושר.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"א אייר התשע"ו, 11:53

אבנים טובות ומרגליות בקישון

במקביל לנבואה ההביאה לגילוי הנדיר של אבנים טובות ומרגליות בקישון, הודיע הרבי שליט"א מלך המשיח כי אנו כבר בזמן הגאולה וביכולתנו לזרז התגלותה בפועל ממש. מציאתה של אבן אודם יחודית, באתר הכריה של חברת "שפע ימים" בקישון – "הגדולה ביותר שנמצאה עד היום בישראל", הזניקה לערוצי התקשורת בשבוע שעבר, את אחת מנבואותיו הידועות של הרבי שליט"א מלך המשיח - אבנים טובות ומרגליות בקישון.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:48

חיבור כל העולם לגאולה

בין חסידי חב"ד הרבה מומחים שהמשיכו במקצועם אחרי שחזרו בתשובה. גדעון שרון טייס הסקייהוק המשיך כטייס ריסוס, ראובן דונין הטרקטוריסט מחיפה, ברוך נחשון הצייר מחברון, פרופ' קאליש שלמה מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, אבי פיאמנטה המוזקאי, ד"ר טל ניר הרופא, פרופ' אליהו סורקין מנהל יחידת הטראומה באיכילוב, דניאל זמיר נגן הסקסופון, גדליה גודמן מאמן סוסי מירוץ בארה"ב הינם חלק קטן מאותה רשימה...

שיחת הגאולה / מערכת האתר - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:39

ולדימיר פוטין למען העם היהודי

הוריו בקושי היו בבית כי הם ניסו להתפרנס. אך בהשגחה פרטית, המשפחה השכנה שגרה בחדר אחר באותה הדירה – משפחה יהודיה, שמה לב שהוא נשאר כל הזמן לבד, ונהגה להזמין אותו אליהם. אבי המשפחה היה מורה שעזר לו בשיעורי הבית והם היו ה‘בייביסיטר‘ שלו. הילד וולדימיר פוטין התרשם מהם מאוד. אף פעם לא רבו, ראו שיש כבוד בין הבעל והאשה. גם זכר איך נהגו לקחת ספר ישן ולקרוא ממנו בקול לאחר הסעודה. שנים רבות לאחר מכן, אותו הילד גדל והפך לסגן ראש העיר ס. פטרבורג.

חדשות האתר / אתר הגאולה - י"ח ניסן התשע"ו, 17:46

הקיצו ורננו ר' אורי ב"ר ראובן הרפז

הרב נעם ישראל הרפז יושב שבעה על אביו ר' אורי ב"ר ראבון הרפז, ממוצ"ש אחרי החג, רח' וינגייט 82 הרצליה פיתוח והקיצו ורננו בגאולה האמיתית והשלמה תיכף ומיד ממש.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - ה' ניסן התשע"ו, 12:21

פקיד המכס אחמד הניח תפילין ב"קנדי"

הרב אבי פיאמנטה נחת בשדה תעופה קנדי בניו יורק, ושם בעמדת המכס ביקש ממנו הכושי להשליך לפח את הפירות שלקח איתו. הסתבר שהכושי הזה נולד במצרים, אבי החליף איתו כמה מילים בערבית, והתברר שסבתו של הכושי אחמד ש"אוהב לעזור ליהודים", התחתנה במצרים עם ערבי, ואמא שלו נולדה לאמא יהודיה... הם הלכו לחדר צדדי ופקיד המכס האמריקאי אחמד, הניח לראשונה תפילין בהתרגשות רבה.

עלונים להורדה / אתר הגאולה - כ"א אדר ב' התשע"ו, 11:17

הסיפור על החסיד גבריאל נושא חן

החסיד ר׳ גבריאל אשר נתחנך בין החסידים הראשונים של רבנו הזקן ידע היטב כל דרכי החסידים וישמרם ויקיימם במסירת נפש, ולא חלל את הקדש להתאונן לפני כ״ק רבנו על אדות מצבו החמרי, ואפילו על אדות היותו חשוך בנים. אמנם מסבב הסבות, יתברך, סבב עילה וסבה אשר בה ועל ידה נושע ר׳ גבריאל בישועה משולשת בבני חיי ומזוני.

עלונים להורדה / אתר הגאולה - כ"א אדר ב' התשע"ו, 08:51

ביאורים בתניא מס 227 שמיני תשע"ו

לפניכם החוברת השבועית "ביאורים בספר התניא" מס. 227 מלוקטים מדברי הרבי שליט"א מלך המשיח, לעיון והעמקה בשיערי התניא היומי לשבוע זה, פ' צו תשע"ו, להורדה / צפיה בפורמט PDF.