שיחת הגאולה

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:57

בר יוחאי בתהלוכת הילדים

ביום חמישי יתקיימו בעזהשי"ת בקהילות ישראל, על פי בקשת הרבי שליט"א מלך המשיח, תהלוכות ל"ג בעומר, שציין כי רשב"י עצמו נמצא בתהלוכות אלו ומעניק את ברכתו הקדושה לכל משתתף. מספר על כך הרב יעקב ברוכמן, הלומד ב"כולל האברכים" של הרב ברכץ בירושלים.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:44

מקווה טהרה ראשון בניקרגואה

בימים אלה ממש, לאחר שיותר מ-500 שנה שלא היתה במדינת ניקראגוה, חגיגה של התייסדות מוסד יהודי כל שהוא, הנה בתאריך ב' ניסן, יום הסתלקות של הרבי הרש"ב, שליח הרבי שליט"א מלך המשיח הרב דוד עטר, חנך את המקווה הראשון בניקרגואה. היה זה מעמד היסטורי עבור חברי הקהילה היהודית המקומית, שלו ידעו את נפשם מרוב אושר.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"א אייר התשע"ו, 11:53

אבנים טובות ומרגליות בקישון

במקביל לנבואה ההביאה לגילוי הנדיר של אבנים טובות ומרגליות בקישון, הודיע הרבי שליט"א מלך המשיח כי אנו כבר בזמן הגאולה וביכולתנו לזרז התגלותה בפועל ממש. מציאתה של אבן אודם יחודית, באתר הכריה של חברת "שפע ימים" בקישון – "הגדולה ביותר שנמצאה עד היום בישראל", הזניקה לערוצי התקשורת בשבוע שעבר, את אחת מנבואותיו הידועות של הרבי שליט"א מלך המשיח - אבנים טובות ומרגליות בקישון.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:48

חיבור כל העולם לגאולה

בין חסידי חב"ד הרבה מומחים שהמשיכו במקצועם אחרי שחזרו בתשובה. גדעון שרון טייס הסקייהוק המשיך כטייס ריסוס, ראובן דונין הטרקטוריסט מחיפה, ברוך נחשון הצייר מחברון, פרופ' קאליש שלמה מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, אבי פיאמנטה המוזקאי, ד"ר טל ניר הרופא, פרופ' אליהו סורקין מנהל יחידת הטראומה באיכילוב, דניאל זמיר נגן הסקסופון, גדליה גודמן מאמן סוסי מירוץ בארה"ב הינם חלק קטן מאותה רשימה...

שיחת הגאולה / מערכת האתר - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:39

ולדימיר פוטין למען העם היהודי

הוריו בקושי היו בבית כי הם ניסו להתפרנס. אך בהשגחה פרטית, המשפחה השכנה שגרה בחדר אחר באותה הדירה – משפחה יהודיה, שמה לב שהוא נשאר כל הזמן לבד, ונהגה להזמין אותו אליהם. אבי המשפחה היה מורה שעזר לו בשיעורי הבית והם היו ה‘בייביסיטר‘ שלו. הילד וולדימיר פוטין התרשם מהם מאוד. אף פעם לא רבו, ראו שיש כבוד בין הבעל והאשה. גם זכר איך נהגו לקחת ספר ישן ולקרוא ממנו בקול לאחר הסעודה. שנים רבות לאחר מכן, אותו הילד גדל והפך לסגן ראש העיר ס. פטרבורג.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - ה' ניסן התשע"ו, 12:21

פקיד המכס אחמד הניח תפילין ב"קנדי"

הרב אבי פיאמנטה נחת בשדה תעופה קנדי בניו יורק, ושם בעמדת המכס ביקש ממנו הכושי להשליך לפח את הפירות שלקח איתו. הסתבר שהכושי הזה נולד במצרים, אבי החליף איתו כמה מילים בערבית, והתברר שסבתו של הכושי אחמד ש"אוהב לעזור ליהודים", התחתנה במצרים עם ערבי, ואמא שלו נולדה לאמא יהודיה... הם הלכו לחדר צדדי ופקיד המכס האמריקאי אחמד, הניח לראשונה תפילין בהתרגשות רבה.