שיחת הגאולה

שיחת הגאולה / אתר הגאולה - כ"ו שבט התשע"ז, 17:25

כלי הברכה - טלית קטן

אחי הצעיר, עוד כתינוק בן חודשיים, אושפז בבית הרפואה לאחר שחלה בדלקת ריאות. במהלך הבדיקות גילו כי הוא סובל מחוסר בכדוריות דם אדומות. ההומגלובין שלו בדם היה נמוך ביותר (הגיע לערך נמוך של 3. הרופאים לא הצליחו לעלות על הגורם לחוסר דם, אך המשיכו במתן מנות דם . . התשובה באגרות קודש.. המשך בכתבה.

שיחת הגאולה / אתר הגאולה - י"ח שבט התשע"ז, 21:02

איפה ואיפה במשפטי ה"צדק" בבג"ץ

בדואים פלשו לקרקע בנגב שנרכשה ע"י יהודים מהמנהל כחוק ורשומה בטאבו ובנו שם באופן בלתי חוקי. בג"ץ דחה את היהודים בעלי הקרקע, למרות שהבניה הבדואית בשטח איננה חוקית לכל הדעות. איפה ואיפה אצל שופטי בג"ץ.

שיחת הגאולה / מערכת האתר - י"ח שבט התשע"ז, 20:50

שלושים שנה לשליחות בעבר הירקון

במהלך ארוע לרגל שלושים שנות פעילות בית חב"ד שכונות עבר הירקון ת"א בהשתתפות רבנים, משפיעים ואנ"ש, חשף הרב דוד אושקי ספור מדהים על מכתב שכתב לו הרבי שליט"א מלך המשיח ו"נשכח" במזכירות, עד שנשלח והגיע בדיוק בזמן...

שיחת הגאולה / אתר הגאולה - י"ד אב התשע"ו, 23:48

הברכה הביאה לעולם ילד בריא

כתבתי עבורה לרבי שליט"א מלך המשיח כשאני מציינת שהיא לוקחת על עצמה להשתתף גם בשיעור תניא עם הרב זיו קצבי, המתקיים אצל משפ' מיכאלישווילי בשיכון ביום ראשון, לאחר השיעור ב"דבר מלכות" אצלי. התשובה הייתה, שבזכות שיעור תניא שמוסיפה שתזכה... ואכן הקב"ה לא נשאר בעל חוב וב"ה ביום כ' מרחשון השנה, יום הולדת אדמו"ר הרש"ב (רבי שלום דובער, הנשיא החמישי בשושלת חב"ד) נולד תינוק בריא ושלם...

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אב התשע"ו, 23:30

הפיתרון - בית חב"ד 770

הנך פוגש מכר שנוסע לניו יורק ומשפיע עליו לבקר ב-770 - בית רבינו שבבבל, ואז אתה מתחיל לחפש מי ידאג לו למקום לינה, לארוחות מסודרות (וכשרות), מי יסדר להם חברותא ללימוד, מי יעזור לו להתמודד עם סידור התפילה, ומי יסייע להם למצוא את מקומו האמיתי בביתו של הרבי שליט"א מלך המשיח? יש!! בית חב"ד 770, 072-224-2647 bm770@gmail.com

שיחת הגאולה / אתר הגאולה - כ"ה אייר התשע"ו, 22:49

שיח חסידים עם הרב יהודה גינזבורג

פעם חסיד נכנס לאדמו"ר מהר"ש (רבינו שמואל, הנשיא הרביעי בשושלת חב"ד, "לכתחילה אריבער"), והתלונן על מצבו בעבודת ה'. הרבי מהר"ש אמר לו: תצום שש מאות תעניות! שש מאות תעניות?! נבהל החסיד. השיב הרבי: מה אתה חושב, שאני מתכוון פשוט לא לאכול? זה נקרא "דיאטה"! לא לזה התכוונתי. מה זה שש מאות תעניות? שבכל יום רבע שעה אתה תחשוב אדעתא דנפשך על עצמך, איפה אתה עומד ומה אתה עושה...

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - כ"ה אייר התשע"ו, 22:38

מעלת הנשים והבנות

בקשר ובשייכות למתן-תורה מודגשת מעלתן של נשי ישראל. כמסופר בתורה שכאשר ציווה הקב"ה למשה רבינו להכין את בני ישראל לקבלת התורה, אמר לו: "כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל" ופירשו חז"ל כפל הלשון "לבית יעקב" ו"לבני ישראל", "לבית יעקב אלו הנשים, תאמר להם בלשון רכה", ולאחרי זה "ותגיד לבני ישראל - "האנשים".

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:57

בר יוחאי בתהלוכת הילדים

ביום חמישי יתקיימו בעזהשי"ת בקהילות ישראל, על פי בקשת הרבי שליט"א מלך המשיח, תהלוכות ל"ג בעומר, שציין כי רשב"י עצמו נמצא בתהלוכות אלו ומעניק את ברכתו הקדושה לכל משתתף. מספר על כך הרב יעקב ברוכמן, הלומד ב"כולל האברכים" של הרב ברכץ בירושלים.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"ד אייר התשע"ו, 07:44

מקווה טהרה ראשון בניקרגואה

בימים אלה ממש, לאחר שיותר מ-500 שנה שלא היתה במדינת ניקראגוה, חגיגה של התייסדות מוסד יהודי כל שהוא, הנה בתאריך ב' ניסן, יום הסתלקות של הרבי הרש"ב, שליח הרבי שליט"א מלך המשיח הרב דוד עטר, חנך את המקווה הראשון בניקרגואה. היה זה מעמד היסטורי עבור חברי הקהילה היהודית המקומית, שלו ידעו את נפשם מרוב אושר.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - י"א אייר התשע"ו, 11:53

אבנים טובות ומרגליות בקישון

במקביל לנבואה ההביאה לגילוי הנדיר של אבנים טובות ומרגליות בקישון, הודיע הרבי שליט"א מלך המשיח כי אנו כבר בזמן הגאולה וביכולתנו לזרז התגלותה בפועל ממש. מציאתה של אבן אודם יחודית, באתר הכריה של חברת "שפע ימים" בקישון – "הגדולה ביותר שנמצאה עד היום בישראל", הזניקה לערוצי התקשורת בשבוע שעבר, את אחת מנבואותיו הידועות של הרבי שליט"א מלך המשיח - אבנים טובות ומרגליות בקישון.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:48

חיבור כל העולם לגאולה

בין חסידי חב"ד הרבה מומחים שהמשיכו במקצועם אחרי שחזרו בתשובה. גדעון שרון טייס הסקייהוק המשיך כטייס ריסוס, ראובן דונין הטרקטוריסט מחיפה, ברוך נחשון הצייר מחברון, פרופ' קאליש שלמה מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, אבי פיאמנטה המוזקאי, ד"ר טל ניר הרופא, פרופ' אליהו סורקין מנהל יחידת הטראומה באיכילוב, דניאל זמיר נגן הסקסופון, גדליה גודמן מאמן סוסי מירוץ בארה"ב הינם חלק קטן מאותה רשימה...

שיחת הגאולה / מערכת האתר - כ"ה ניסן התשע"ו, 12:39

ולדימיר פוטין למען העם היהודי

הוריו בקושי היו בבית כי הם ניסו להתפרנס. אך בהשגחה פרטית, המשפחה השכנה שגרה בחדר אחר באותה הדירה – משפחה יהודיה, שמה לב שהוא נשאר כל הזמן לבד, ונהגה להזמין אותו אליהם. אבי המשפחה היה מורה שעזר לו בשיעורי הבית והם היו ה‘בייביסיטר‘ שלו. הילד וולדימיר פוטין התרשם מהם מאוד. אף פעם לא רבו, ראו שיש כבוד בין הבעל והאשה. גם זכר איך נהגו לקחת ספר ישן ולקרוא ממנו בקול לאחר הסעודה. שנים רבות לאחר מכן, אותו הילד גדל והפך לסגן ראש העיר ס. פטרבורג.

שיחת הגאולה / שיחת הגאולה - ה' ניסן התשע"ו, 12:21

פקיד המכס אחמד הניח תפילין ב"קנדי"

הרב אבי פיאמנטה נחת בשדה תעופה קנדי בניו יורק, ושם בעמדת המכס ביקש ממנו הכושי להשליך לפח את הפירות שלקח איתו. הסתבר שהכושי הזה נולד במצרים, אבי החליף איתו כמה מילים בערבית, והתברר שסבתו של הכושי אחמד ש"אוהב לעזור ליהודים", התחתנה במצרים עם ערבי, ואמא שלו נולדה לאמא יהודיה... הם הלכו לחדר צדדי ופקיד המכס האמריקאי אחמד, הניח לראשונה תפילין בהתרגשות רבה.